Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

manku powiedz mi jak nęcić makaronem leszcze na odległości ~40m (feederkiem) czy po prostu delikatnie nie upychając, nabić koszyk i wykonać tak paręnaście rzutów dla zanęcenia łowiska?? zacząłem tak robić teraz z zanęta sypka no i powiem ze lepszy wynik nieco :D a i znalazłem w sieci (jakiś czas temu) fajny przepis na makaron leszczowy, daje fachowcom do oceny :>

-200g makaronu (gotować ~20sekund)

-1 łyżka stołowa oleju

-1 łyżka stołowa melasy

-1 łyżeczka przyprawy do piernika

-1/2 łyżeczkikurkumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a i znalazłem w sieci (jakiś czas temu) fajny przepis na makaron leszczowy, daje fachowcom do oceny :>

-200g makaronu (gotować ~20sekund)

-1 łyżka stołowa oleju

-1 łyżka stołowa melasy

-1 łyżeczka przyprawy do piernika

-1/2 łyżeczkikurkumy

Pewnikiem na "jakimś" :wink: forum chyba haczyk.pl zdaje się że opisał to nie jaki Maniek :mrgreen: .Osobiście makaronu już nie gotuje tylko zaparzam wrzątkiem naprawdę starczy .Makaron musi być "gumiasty",po zaparzeniu wsypuje go do woreczka foliowego i zalewam ww dipem ,po 3min jest gotowy ,taki makaron świetnie nadaje się do strzelania z procy ,mocno ściskasz w dłoni w kule wielkość mandarynki i od razu strzelasz do wody ,po 15mint kulka makaronu w wodzie się rozpada .

e71ade0eae4c2899m.jpg6108f529bd9128f8m.jpgc39e1268b30f63ccm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co :mrgreen: ten przepis znalazłem parę miechów temu i zapisałem do mojego magicznego kajetu, wczoraj go otworzyłem na tamtej stronie gdzie był makaron i szok :D

a wracając do tematu...-> mańku, czyli nie obejdzie się bez procy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na niedzielnych zawodach nastawiam sie na leszczyka i mam zamiar zmieszać. ( kanał woda stojąca gł łowiska 1m -1,5 m wszelaka ryba

Marcell breme + Gruby Leszcz Lorenc'a

dodatki to

100 g prazona dynia

100g słonecznik prażony

150 g coco belge

200 g płatki owsiane

i do tego zapach karmelowy

i glinka wiążąca i rozpraszająca

co wy na to ?? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chociaż teraz zastanawiam się, czy ma sens zarzucać zestaw na środek (gdzie jest około 3-4m) czy nie lepiej bliżej brzegu gdzie jest taka sama głębokość :shock: ogółem jezioro to ma totalnie płaskie dno, jest spad do 2,5-3m i potem to się ciągnie tak. Więc może zarzucić jeden zestaw bliżej i tyle to już dorzucić jakoś ten makaron :> koszykiem albo ręką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po zawodach totalna klapa koncówka stawki miejscówka jaka mi się trafiła to Sopocka plaża :) eheheh. płaskie dno w najgłębszym miejscu 60cm w woderach mozna przejsc kanał :)

980g ryby.Teraz trzeba wymyśleć co innego zeby zaistniec na głebszej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Czy taka zanęta do koszyka jest dobra?, co byście w niej zmienili? co dodali? co odjeli?

Proszę o podpowiedz.

2kg Traper Leszcz.

0,5kg płatki owsiane grubo zmielone.

0,5 opakowania pieczywko fluo.

0,5 puszki kukurydzy.

1 opk.pinki.

niecałe opakowanie przyprawy do piernika.

1 garść pęczaku

Melasa

około 5łyżek miodu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a to ja też troszke zdradzę ale to na szybko na leszcze żeby wlazł tak zawodniczo troszke więc:

3 kg sesnase 3000

1/2 opakowania kopro melasy

0.7kg mielonego piernika

2 łyżki kolendry i jedną łyżke kolendry do robaków 1 dzień przed łowiniem

melasa lub cukier prażony 30 do 50 gram co kto woli

atraktor brasem belge bądź karmelowy!!! jest miarka na nim a jak nie ma to podzielić buteleczke na 10 miarek ---. jedna miarka 1 na 1 l wody

pinka zdradzam sekret---> do pinki dolewamy melase tez żeby ją utopić w niej ( wystarczy godznie góra 2 przed łwoeniem) to powoduje uśpienie pinki więc zanęta nie rozlatuje się a leszcz zajada się strasznie taka pinką przesączoną melasą !!!

makuch kukurydziany ---. taniej kukurydza śrutowana

mielona dynia ---> nie za dużo

troszke atraktora waniliowego wędkarskiego ponieważ jest on dużo mocniejszy od zwykłego

jokers oczywiscie ale to nie koniecznie bo jeśli nie na zawody to można odpuścic

wiórki kokosowe

zamiast gliny itd lepiej kasze manne moim zdaniem też klei i leszcz lubi ten zapach

i to chyby by było na tyle więcej nie zdradze ale to wystarczająco dużo do zwykłego łowienia

Teraz wystarczy te proporcje podzielić na 3 czyli 1 kg zanęty itd i nie ma tragedi na dwóch koszta sie rozbijaą , najgorsze pierwsze zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słonecznik też można dodac ale pod warunkiem że nie ma uklei ---> należy pamiętać ze dynia i slonecznik strasznie pruszą także leszcz wejscie ale szybko może wyjść także nie ma co przesadzać z atraktorami bo czczkawki dostana od tej zanęty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Weekend wybieram się na Wisłę w celu łowienia leszczy :wink: Zakupiłem zanętę Sensas 3000 Bremes która ma słodki piernikowy zapach. Jakie dodatki byście do niej polecili ? Czy dodawać do tej mieszanki np płatki jęczmienne, mąkę kukurydzianą, biszkopt mielony itp... :?:

Co do atraktora to chyba dodam sensas brasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory albo przy robieniu swojej zanety albo jako dodatek do gotowej zawsze stosowalem płatki górski, kaszę manną i kukurydzianą i jak do tej pory dobrze się sprawdzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po małych doświadczeniach :wink: myślę że leszcze gustują w "śmierdzących" zanętach, nie mam możliwości nęcić systematycznie jednego łowiska, m.in. dlatego nie używam do nęcenia żadnych ziaren typu kukurydza, groch itp. Zanęta wygląda tak: 2-3kg zanęty leszczowej, producent bez większego znaczenia, byle nie zalatywała "owocami". Do tego pinka/białe, pocięta rosowka/czerwony robak/wątroba, część pinki lub białe powinny być nieżywe i wydawać specyficzny smrod :twisted: , do tego melasa, najlepiej gdy ma mocny zapach niekoniecznie przyjemny :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.