Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Maj 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Z Matim wybraliśmy się na glinanke kaule tuż przed 4, po drodze ścigaliśmy się rowerami z jednym dziadkiem, ale był szybszy, miał mniej tobołów :lol: całe szczęście, że stanął w innym miejscu :smile:

Trochę ponęciłem rakietą :cool:

Ok 6 nastąpiło pierwsze branko, ryba po odjeździe zaparkowała w trzcinach, brania nie słyszałem bo padła mi bateria w sygnalizatorze. :evil:

SL384629.jpg

p.s jakość zdjęcia - bez komentarza :???:

za parę minut kolejny odjazd

P5140902.jpg

i za jakąś chwilę następny :wink:;)

karpik ciut większy od poprzedników

P5140906.jpg

I znów

;)

P5140907.jpg

później zaliczyłem spinkę.

Gdy mati pojechał do sklepu, na jego wędce było branie. Na brzegu zameldował się golasek :mrgreen:

P5140912.jpg

Wszystkie ryby wzięły na truskawkę TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Byliśmy dzisiaj nad Wisełką.

Połapaliśmy troche kleni.

Mimo deszczowej pogody reagowały tylko na smużaki, najlepsze były chrabąszcze i czerwone biedroneczki ( z przewagą chrabąszcza :wink: )

Brań niezaciętych jak i nie trafionych ataków kleni mnóstwo.

95136396.jpg

10748748.jpg

12709990.jpg

20787381.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw pzw w Zdanowie ;początek wędkowania ok 6 metoda ds ;przynęta pinki i białe robaki ;efekt 8 jazi od 28 do 40cm ;dwa linki 25 i 30 cm ;i 6 japońców ;ryby oczywiście wróciły do wody :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad nad zalew na spining i efekty następujące

- 3 sandacze największy miał 51 a dwa pozostałe 46 i 38 (moje pierwsze sandacze)

- 6 szczupaków wszystkie 30-38

Oczywiście wszystkie rybki wróciły do wody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy wypad nad wodę w Angli, mały stawik niedaleko pracy, generalnie zameldowały się 2 okonie okolo 10 cm i miałem atak jednego zębacza który na moje oko miał z 90 cm minimum, 2 sekundy na wędce i zobaczyłem jego ogon. Generalnie świetne miejsce i napewno tam jeszcze będe sondował wodę :)

Gratuluje tym co połowili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiejszy wypad na ryby był najbardziej udany w tym roku. Mimo bardzo deszczowej pogody na woblera skusiło się 7 potokowców od 26 do 38cm oraz trzy szczupaki od 30 do 45cm. Jednego pstrąga zabrałem bo kotwica wbiła mu się w oko i rybka pewnie by nie przeżyła.

Na koniec wracając do domu zalałem wszystkie dokumenty i telefon. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody o puchar WKS ATUT Ćmielów na Wiśle w miejscowości Ciszyca Przewozowa, pogoda wytrzymała do samego końca zawodów, po ogłoszeniu wyników oraz rozdaniu pucharów i nagród zaczęło bardzo mocno padać.

Rano podczas lekkiego deszczu w ciągu 40 minut ryba intensywnie żerowała, niestety po ustąpieniu opadów woda była jakby martwa.

O godzinie 11.10 miałem komplet okoni co dało mi I miejsce.

Ryby gryzły na: woblerek okoniowy (imitacja okonia 3 cm), mepps black fury 0 (czarna z kropkami fluo), biały twisterek + czerwona 0,8 gr główka brania podczas opadu lub przy nagłym przyspieszeniu przynęty, rewelacyjnie spisywały się również mini obrotówki kolegi Piotrka Lipca z Starachowic (LP RODS).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj od 11 do 19 w ogromnym deszczu próbowałem z kolega coś połowić. Wpierw zarzuciliśmy po dwie gruntówki, mimo padającego deszczu byliśmy w dobrych nastrojach, niestety na gruntówki poza jednym pyknięciem nie było brań! Nie poddawaliśmy się i po paru godzinach postanowiliśmy przerzucić się na spławiki, tutaj znów efekt mizerny dwa malutkie okonki...Ciągle lało a my dalej uparcie swoje. W końcu cierpliwość zaczęła sięgać zenitu i przerzuciliśmy się na spining. Po paru rzutach nic się nie działo postanowiliśmy zmienić przynęty kumpel z blachy na rippera ja na woblera i tu wreszcie coś się zaczęło dziać, wyciągnąłem szczupaka mały , coś koło 30-35cm, potem znowu nic i długo nic, zmieniliśmy miejsówke i próbowaliśmy wszystkich przynęt na spining jakie mieliśmy, ale bez brań a ciągle lało i lało z nieba. Na koniec coś przed 19 wróciliśmy na te samo miejsce i kolega zarzucił rippera i po paru rzutach wziął szczupaczek podobny do mojego. Oczywiście rybki wróciły do wody..

Podsumowując niby nie dużo złowiliśmy i nie ma czym się chwalić (dopiero początkujemy w wędkarstwie, nasz pierwszy wypad na jeziorko z kartą wędkarską :grin: ), ale jak na taką pogodę to uważam, że źle nie było. Straciliśmy sporo przyponów, jedną blachę i woblerka, koszyczek zanętowy, ale warto było :]

Łowiliśmy na Jeziorze Żywieckim :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad nad rzekę Kamienną ze spinem efekt: trzy pistolety około 35cm i wstyd się przyznać życiówka 52 cm :oops: Niestety musiałem zabrać rybkę ponieważ nie była w stanie już odpłynąć . :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Odra, spining. Najpierw mały sandaczyk, na szczęście lekko zapięty odpłynął bez wyciągania z wody, potem klenik ok 25cm. Jakieś kiepskie ciśnienie musiało być, bo nie było widać w ogóle drapieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sumie krótkie 2 godzinne wyjście nad Wisełkę od 5:00 do 7:00 z małym haczykiem ;) Boleni nie było widać, woda jakby martwa ale po kilku rzutach uderzył w 7cm siudaka kleń 39cm ;-)

00f3292b6a92d203med.jpg

Potem zacząłem szukać bolków w pół wody i jeden siadł-67cm

f3f60df508346ef7med.jpg

Po południu dogrywka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej po południu 3 godzinna dogrywka od 16:00 do 19:00 ilościowo dobrze gorzej jakościowo w sumie 5 bolków od 48,50,52,53 i 57cm, zapiąłem też jedną rapę niestety nie do zatrzymania, kilka minut holu nic a nic nie zmęczyło ryby i dalej uciekała z prądem a ja nie miałem możliwości podążenia za nią bo brzeg zarośnięty ;/

52cm

d48c4cf02ac9367amed.jpg

53cm

4761744a269b499bmed.jpg

i 57cm

7cd8196ccf74bcb6med.jpg

Miałem jeszcze kilka brań w sumie to co najmniej 5 bolków spadło z kija :-/ Jutro 3:30 rewanż :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

dzisiaj wypad na Warte od 4.30 do 14.00 ze spinnem za jaziem kleniem itd itp...dwóch spinningistów kilka dobrych kilosów marszu,piekne widoki obiecujące miejscówki a nawet pobicia żenada.....na Warte nie zajrzę raczej dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad 2 godzinny na Nyse Łużycką. Oprócz dwóch kleni (41 i 44 cm) złapanych na Dorado Lake , bardzo miły przyłów w postaci 65 centymetrowego bolenia :lol: . Tym bardziej jetem zadowolony ,że został złapany na żyłę 0,16 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin popołudniu na Regalicy za leszczem. 3 sztuki +/- 40 jakby jeden rocznik. Do tego masa drobnicy. Generalnie jestem zadowolony bo nowy sprzęt przetestowany a ja jeszcze nie wyszedłem z wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka na Regalicy w innym miejscu w poszukiwaniu leszcza. Kilka szczeniaków plus pierwszy w tym roku rozpiór. Już myślałem że jest łopata +/-60 a tu ruski leszcz :mrgreen: Pod koniec płoć 33 cm na białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.