Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Maj 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj i umnie coś się ruszyło, łowiłem od 11 do 19 wynik to 3 karpie jeden wzięty do domu dwa pływają nadal (jeden karpik złowiony z haczykiem więc skoro mu się raz udało to dałem mu jeszcze szanse) i do tego 3 spady podczas holowania więc dzień mogę uznać za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja dziś ruszyłem na pstrąga ale przechodząc koło takiego stawiku założyłem kopyto i oddałem testowy rzut. Efekt był taki że za pierwszym rzutem wyciągnąłem szczupaka 35cm. Potem zarzuciłem pod lilie i efektem był chyba okaz który byłby rekordowy jednak po około 10 metrach holu się spiął. Po tym tej rybie wszystkie inne sztuki się wystraszyły i nie chciały brać. Po tym znowu założyłem woblera i ruszyłem dalej w dół rzeki za pstrągiem ale bez efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany dzień na Odrze we Wrocławiu. Pięć konkretnych brań, trzy doholowane, jeden zrobił świecę i się wypiął, ostatni zerwał przypon. Największy (foto) zmierzony pokazał 45cm.

hpim4697.jpg

20110509odra7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Dzisiaj szczupaczek ok 40 cm na obrotówkę i okonek na malutkiego sieka, do tego utopiony telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie do Was. Siedziałem dzisiaj od 7 do 14 i ani brania na spławik mimo że wiem na sto procent, że w stawie pływają setki linków.Coś jest nie tak bo to 10 wypad chyba i ani razu linka nie złapałem :sad: Napotkany wędkarz wysnuł mi teorię że liny mają coś takiego że np. 3 lata biorą a później robią sobie rok przerwy. Co o tym Myślicie ?? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 6h nad Wartą z federkiem i niestety szału nie było :???: 3 krapiki i 3 płoteczki, średnia = 1 bzdziągwa na godzinę :evil: honor wyjazdu uratował leszcz 45cm i 1,3kg ... kolesie ze spinem też chodzili i też porażki same ... hummm pogoda dobra a ryba nie współpracuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19seba99 ,zacznij łapać trochę wcześniej tak od 4.30 i podnęć kilka dni pod rząd.Ja kiedyś łowiłem w Bielawkach pod Kutnem i brania były tylko w godzinach 4.00-6.00 a potem cały dzień ciężko było coś upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypadzik na rybki. Przynęta kuku. Rzeka Kamienna poniżej Brodów Iłżeckich. I takie oto Jaśki:

godzina około 9 - pierwszy 49cm trzymany przez kolegę Grzesia z "Kombudu" :twisted:

zdj303.th.jpg

godzina mniej więcej 13 - drugi 45cm

zdj306.th.jpg

Piętnaście minut później był trzeci ale niestety spiął się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wieczorny spining zaowocował sumikiem 110+ ze wzgledu na reg, nie wrzucam foto , wzioł na 4cm wobka sendala jakieś 3m od brzegu hol z 15min. chodził fajnie , ryba oczywiście plywa dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 4:00 rano pojechaliśmy z kolegą do Kolczyna i Łopoczna na nowo poznane miejscówki, po kilku rzutach miałem już rapę na kiju ale spadła, duża w sumie nie była :) Po zmianie miejscówki, zacząłem obrzucać główkę i po około 30 minutach gwałtowne branie,hol trwał kilka minut i przyniósł wiele emocji, na brzegu zameldowała się moja życiówka- wypasiona rapa 81cm :) Niestety kolega bardzo się ode mnie oddalił i musiałem sam robić fotkę. Po przerwie na papierosa,znowu obławiałem tą główkę i wyjąłem jeszcze jednego 65cm. Także dzień na Wiśle bardzo udany choć się jeszcze nie zakończył i po południu jedziemy robić powtórkę z rozrywki :)

Życiówka 81cm

54a29ed10fafea94med.jpg

A tutaj filmik jak wraca do wody,sorry za jakość niestety nakręcone telefonem ;/

I 65cm:

82ca6846fe56540emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5-8 maja uczestniczyłem w wyprawie nad Bałtyk. Celem były dorsze (dwa rejsy), belona z plaży oraz wieczorne próby surfcastingowe.

Dorsze dopisały całkiem nieźle, choć rozmiarowo nie było szału.

805f7c7b59f28a59m.jpg

Belona niestety jeszcze nie ruszyła... Dodatkowo w niedzielę próby spinningowania utrudniała spora fala

1997b5dbe6efdbb0m.jpg

Jedyną zdobyczą spinningową okazała się moja mini płastuga

16afadf96840cb55m.jpg

Również wieczorne zasiadki na plaży nie przyniosły ryb. Na szczęście nadmorskie krajobrazy same w sobie działają kojąco.

090e730fadd329bbm.jpg

Ogólnie wyprawa bardzo udana. Jedynym zgrzytem było zachowanie załogi podczas drugiego rejsu, ale to opiszę ku przestrodze we właściwym temacie.

Na Haczyk.tv jest film zarejestrowany podczas naszego pierwszego rejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dlatego ja sceptycznie podchodzę do wypraw na dorsze. Wiele a właściwie wszystko zależy od załogi na jaką trafisz. Wolę sam wybrać łowisko i najwyżej sobie pluć w brodę, że nic nie złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy maraton zacząłem o 12 nad nizinną Raba efekt : kilka kleników i jedna brzana 66cm na białego paprocha, wędkarz łowiący obok na spławik trafił taką ponad 70cm (piękna sztuka) później wieczorny wypad z koleżką na Wiślane rapowanie - po jednej sztuce z tego samego rocznika ok 55cm .

wyrzuciłem wraz thrillem z 50m nówki PP 8lb white ..oj bolało

(fotek brzan nie wrzucam ponieważ ma wolne do 30 VI)

miejscówka na Rabie

kolega z Bolkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.