Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowienie zgodne z prawem.


mrolekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zainteresowałem sie wedkarstwem. Łowiłem pare razy na spławik i na spining z wujkem. Mniej wiecej wiem o co chodzi. Jednak teraz chciał bym się tym zająć. Mam pytanie: Co jest potrzebne aby móc łowić zgodnie z prawm? (Żeby nie dali mandatu ani sprzętu nie wzieli). Jest potrzebna jakaś karta? Pozwolenie?

Ps. Mam dopiero 12lat i nie za bardzo rozumiem.

Ps2. chciał bym łowić na Brdzie 2km przed Zaporą w Mylofie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Proponuje udać się do koła w twoim okręgu tam ci wszystko wytłumaczą najlepiej.

Nawet jak zaczniemy tłumaczyć i nam się to uda to i tak będziesz musiał tam iść wszystko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej furtki prawnej, żebyś mógł łowić samodzielnie. Spytaj się wujka, czy ma opłacone składki, jak tak, możesz łowić z nim na max.2 wędki, zgodnie z RAPR:

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna metodą spinningową lub muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Na wyrobienie karty wędkarskiej, a co za tym idzie samodzielne wędkowanie na wodach PZW, musisz niestety poczekać, aż ukończysz 14 lat.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy nie jest tak, ze każdy kto chciałby w przyszłości wędkować legalnie, opcjonalnie niezależnie od wieku może w tym momencie razem z opłacającym składki wędkować w sumie na dwie wędki jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy nie jest tak, ze każdy kto chciałby w przyszłości wędkować legalnie, opcjonalnie niezależnie od wieku może w tym momencie razem z opłacającym składki wędkować w sumie na dwie wędki jednocześnie?

tylko współmałżonek lub osoba do 14 roku życia, z tym że:

7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających

kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia

oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. KaŜda osoba z grupy ma prawo

łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska

i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

Swoją drogą, próbował ktoś załatwić stosowne do powyższego paragrafu zezwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Co jest potrzebne aby móc łowić zgodnie z prawm? (Żeby nie dali mandatu ani sprzętu nie wzieli). Jest potrzebna jakaś karta? Pozwolenie?

chodzić na ryby w kilka osób, wtedy karciarze nie ruszą cię będą bali się podejść. karty nie polecam ci wyrabiać bo się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzić na ryby w kilka osób, wtedy karciarze nie ruszą cię będą bali się podejść. karty nie polecam ci wyrabiać bo się nie opłaca.
dobrze sie czujesz?namawiasz 12-nasto letniego chłopca do wedkowania bez karty :shock: .Kto sie bedzie bał na tyle tak mlodego chlopca zeby go nie skontrolowac buhahaha, chyba fora pomyliłes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chłopaku 12- letni łów i nieprzejmuj się przepisami.Nie masz zdolności prawnej, możesz popełnić przestępstwo i nic ci nie zrobią.Prawo polskie karze od 13 roku i to też ewentualnie powiedzą Ci że jesteś zdemoralizowany.Działacze PZW nie wpadli jeszcze na to aby 12-latkom wystawiać karty i pobierać opłaty.A to błąd bo przecież ile więcej byłoby w kasie.Inne związki takich błędów niepopełniają np. PZŻ patenty i szkolenia już od 12 lat i mają z tego pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.