Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

he he .... nadszedł dzień, kiedy mogę zadebiutować na liście ;)

Standardowo, odcinek Ślęza --> Karwiany (10:30 - 13:00)

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19= 53pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 22+28+26=76pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30(pkt)

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

1_zpsgvhljq7e.jpg

2_zpsv2cozqes.jpg

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Coś mi nie poszło:) Panowie woda się gotuje od ryb, jak ktoś dziś łowił do wieczora to powinny być wpisy na listę.

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19= 53pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+28+26=84pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30(pkt)

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

post-17061-14544973912474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś gryzły same okonie. Największego z dzisiejszych dopisuje do listy. 23 cm pasiastego szczęścia :wink:

normal_WP_20150307_002.jpg

normal_WP_20150307_004.jpg

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+28+26=84pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30(pkt)

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się w rejon Kuźnik. Łącznie przez dwie godziny (14.30-16.30) miałem tylko dwa brania, z czego wyciągnąłem maluszka (jakieś 20-25 cm) oraz nie wyciągnąłem (spadła bestia) większego klenika (jakieś 30+). Oba brania były na prowadzonego wolno pod prąd srebrnego woblerka (3 cm). Na brzegu widziałem dwóch panów, którzy na przepływankę ciągnęli jakieś maleństwa (całkiem systematycznie) oraz żerowisko bobrów :)

.... zaczyna się wiosna :)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób już zapunktowało. Ja dzisiaj zaliczyłem już 6 wypad bez spinningowej rybki. Mimo aury nie zauważyłem żadnej aktywności ryb. Wasze wpisy każą mi się nie poddawać więc jutro też spróbuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj ja pierwszy pochwalę się wynikami:), łowiłem 7.30-10.30 (choć wolałbym wieczorkiem). No ale się nie da. Już nad wodą trochę mnie zaskoczył przymrozek. Ale jeszcze bardziej mnie zaskoczył w pierwszym rzucie kleń całe 36cm którego podmieniam na liście ,bo w końcu muszę dogonić jaceena. Potem już tylko małe dwa okonki mi się zawiesiły. A ta miejscówka w maju może dać nawet piędziesiątaka:). Pozdrawiam uczestników ,bo coś nad wodą nie mogę Was spotkać. Chyba za bardzo się chowam przed kluchami to i Was nie widzę:)

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+28+36=94pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30(pkt)

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

post-17061-14544973913846_thumb.jpg

post-17061-14544973945901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwiedziłem dzisiaj odcinek koło zamku Topacz. Łowiłem dosłownie 40 minut koło południa . Wynik to 3 okonie - 15 , 18 i 30 cm . Niestety nie mogę dopisać do listy z powodu braku zdjęć . Ale za tydzień już będą zdjęcia (mam nadzieję ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień bez ryby ale bardzo udany przed południem mocno słońce dawało w okularach polaryzacyjnych było widać każdy ruch nawet najmniejszej rybki.

więcej łaziłem i obserwowałem jak stadkami się bestie poruszają, widziałem kilka ładnych kleni 2 szczupaczki i sporo drobnicy , najbrdziej wnerwiające z dzisiejszego dnia jak widać klenia i to dość sporego gdzie ma podane pod nos a on nawet nie drgnie wszystko co miałem w pudełkach przetestowałem i nic, obotówki wachadłówki wobki smurzące i tonące nic dziś nie gryzły.

Przynajmniej wiem gdzie ich szukać.

Na koniec dnia widziałem jak kolega Jaceen wychlapał jakiegoś maluszka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychlapałem dwa maluszki:) Miałem jeszcze kilka odprowadzeń i puknięć.

Brania miałem na żabkę, srebrny woblerek z jajem i na smużaka.

Żałuję piątkowych dwóch brań. Trochę lepiej wyglądałaby u mnie punktacja.

Z tym jaziem, to myślę, że w następnej turze można tą rybę dodać do punktacji.

Ryba rozmiarowo podobna do pozostałych i chyba nie będzie przeciwwskazań kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dla odmiany zaliczyłem odcinek na wysokości Parku Klecińskiego i kilka miejscówek powyżej Karkonoskiej. Jedno wyraźne branie i jedna spinka niedużego klenika. Jest coraz lepiej. Pewnie łowiłoby nam się lepiej, gdyby stan wody był wyższy bo teraz rybki widzą nas jak na dłoni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jaceen myślałem, że nam odjedziesz z punktami do przodu po dzisiejszym dniu): Co do mojego jazia to masakra walnięcie natychmiastowe po wpadnięciu wobka do wody wystrzał nad wodę. Lekka gorycz jak zobaczyłem,że to nie kleń. Panowie nie wiem jak Wy ale dla mnie wiosenne wędkowanie jest najciekawsze z całego sezonu spiningowego.

http://haczyk.pl/galeria/albums/userpics/27061/07032015506.jpg

http://haczyk.pl/galeria/albums/userpics/27061/07032015505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzisiaj wybrałęm sie na 2 godzinki na Slęzę w okolicach Partynic. Klenia, Okonia jak i Pstrąga nie udało się skusić aczkolwiek na kiju zameldował się grubiutki szczupaczek. Skusił się na 3 centymetrowego Instincta od Hunter'a. Naszczęście nie odpłyną z wobkiem, cały i zdrowy wrócił do wody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek88, wytnij fotkę ryby. Na nie przyjdzie jeszcze czas;)

Drugi dzień męczę się, aby przekroczyć magiczne 100pkt.

Kilka puknięć i jeden klenik poniżej trzydziestki.

Wyciągnę miarkę, jak będę przekonany, że warto:)

8aa21389a3e77ca6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że długo nie będziemy czekać na Twoje przekroczenie 100:) , a Taki wynik z pewnością da podium w pierwszej turze. Fajny pomysł z tą "Ligą Ślęzy'' graty dla pomysłodawcy/dawców! Ja już obmyślam strategię na najbliższe połowy i po cichu również liczę na 100pkt:). Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w piękną słoneczną pogodę wybrałem się na "spacer" od mostu kolejowego na Żernickiej do mostu drogowego na Kosmonautów. Obrzucałem wszystkie ciekawsze miejsca, przerzuciłem kilkanaście przynęt ..... i ani brania :( Widziałem trzech spławikowców, którzy "coś" małego wyciągali, ale co nie pytałem ....

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejezdzalem dzis przez most jadac Karkonoska z Bielan i stojac w korku zauwazylem spinerow nad Sleza pewnie to forumowi koledzy zatem to tylko kwestia czasu aby pojawily sie foty z rybkami a pogoda po prostu cudna :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda się spisała ale ryby się nie popisały wczoraj i przed wczoraj byłem i jak zwykle nic nie złowiłem .

Pół godziny gapiłem się na mostku koło pola golfowego i widziałem że stoją tam niewielkie dwa kleniki i drobniczki troszkę zaczyna zbierać towarzystwo drobne owady z wody to tylko kwestia czasu jak się posypie zdjęć. Ja się nie poddaję i tak obojętnie nie wrócę do domu z pracy na te pól godziny trzeba się zatrzymać inaczej dzień stracony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda wczoraj faktycznie była cudna. Ja w końcu wykurowałem się na tyle żeby wyrwać się na rybki :)

Zacząłem w sobotę od przyujściowego odcinka Ślęzy - w myśl przysłowia 'kwitną bazie czas na jazie' nastawiałem się na jaśki. Było ciężko, bo poziom wody ostatnio mocno opadł i ryby były bardzo płochliwe. A jak udało mi się namierzyć stanowiska niewielkich kleni i już po ciemku wyciągnąć jednego sympatycznego średniaczka koło 35cm - miejscówkę przeorała wydra :/

2cenew4.jpg

Za to w drodze powrotnej przez las spotkałem nowy dla mnie gatunek - jenota!

Wczoraj wybrałem się ponownie, z nastawieniem na wpis punktów do tabeli :) Odwiedziłem odcinek na wysokości Nowego Dworu. Brania bardzo delikatne, wręcz trudne do wychwycenia. Liczyłem na lepszy wynik, ale 28 punktów też cieszy :)

24pe1hv.jpg

O zmroku przezbroiłem zestaw na inną metodę i usiłowałem namierzyć miejscówki jakichś większych kluseczek. Celu nie osiągnąłem, ale wyciągnąłem parę maluszków, z czego największy 30+.

103c20y.jpg

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 30+28+36=94pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 28pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

Pozdrawiam wszystkich ligowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czwarty dzień od 16-ej do zmierzchu walczę o jakąś liczącą się rybkę i nic.

Miałem kilkanaście brań, przeważnie na smużaki. Zaciąć nie ma jak.

Odprowadzają, pukają, ale zdecydowanych ataków brak.

Dzisiaj zaobserwowałem w dwóch miejscach aktywność i tam skoncentrowałem

się na łowieniu.

W pierwszym, ryba jak orka pruła wodę i w ostatniej chwili puknięcie i cisza.

Powtórki nie było:)

W drugim, na przewężeniu za kępą w mocno przyspieszającym fragmencie, gdzie o tej porze jeszcze nie zdecydowałbym się na posłanie wobka, zobaczyłem porządne zebranie.

Nawet się nie zastanawiałem.

Poleciał wobler do specjalnych zadań. Na napiętej żyłce sprowadziłem go w miejsce, gdzie widziałem rybę. Kilka obrotów korbką i nagle porządnie bujnęło wędką.

I jak często bywa, wir i luz.

Jeszcze tam zajrzę:)

Zasady:

I tura od 01.01.2015 - 19.04.2015r.

II tura od 17.05.2015 – 06.12.2015r.

Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb (można podmieniać) tj., klenia, okonia i pstrąga.

Rywalizacja na żywej rybie.

Łowimy od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Pamiętajmy o regulaminie RAPR.

Wątpliwości rozstrzygamy na forum.

W dobrym tonie będzie zgłosić swój udział przynajmniej dzień wcześniej,

przed zgłoszeniem złowionych ryb.

Jedyną wiarygodną informacją będzie fotka, która potwierdzi nasze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj zauważyłem ładne zebranie przy zwężeniu, w troszkę szybszym nurcie. Ryby bardzo płochliwe, ale nie ma się co dziwić - woda niska jak latem.

@Jaceen - przy okazji dziękuje za konsultacje w temacie travelka - wczoraj odbyłem pierwszy test :) mojego nowego Mikado Sensual 2705 Travel Spin. Dorobiłem sobie pasek na ramię do tuby i nie dość że nareszcie komfortowo przewożę to to rowerem, to jeszcze spokojnie zabrałem się z nią do pracy nie budząc zainteresowania ;) No i prosto z pracy nad rzekę póki widno :)

Szczytówka faktycznie zachowuje się jak wklejka, mam wrażenie jest delikatniejsza niż w Twoim. Są też zdaje się mniejsze przelotki (agrafka nie przechodzi przez szczytową). Łowi się dość przyjemnie i fajnie widać delikatne brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.