Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

peekol gratuluję!

Pytałem już kolegi o tą miarkę. Zamawiana na:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6418234990.html?orderId=65181110267368

Czas oczekiwania 2-3 tyg. Gdyby ktoś zamawiał to chętnie się dołączę ;-)

Starzeję się i wychodzi na to, że jeśli pogoda się nie poprawi to nad rzeczkę wyskoczę dopiero po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Fajna ta wasza rywalizacja :) Śledzę na bieżąco, szkoda że nie mieszkam bliżej ;)
Też śledzę na bieżąco, nie ukrywam że z lekką nutką zazdrości (oczywiście tej pozytywnej :wink: ) U mnie często jest problem znaleźć znajomego na wspólny wypad, a o takiej lidze mogę tylko pomarzyć :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! No właśnie zabawa,zabawą ale mierzenie ryb jest trochę nie łatwe. Pamiętam na początku tury jak ktoś z kolegów złowił rybę i ze zdjęcia nie miała ile opisywał. Ale sam szybko się przekonałem ,że robienie zdjęć rybom z miarką nie jest takie proste. Trochę ryb w tej turze mierzyłem i też mnie ten temat drażni. Jaceen ma rację ,że foto ścina jeśli by ktoś hurtowo zamawiał tą miarę jak powyżej to ja się piszę na nią. Bo radość złowienia kluska pryska wraz z wrzuceniem fotki do kompa a potem na forum. Dawać? Nie dawać? A ustawianie kluchy do ładnej fotki to trochę dla modelki sytuacja nie komfortowa. Szybkie foto i woda niech się nie męczy to nie sesja. Miara taka jak wyżej mam nadzieję ułatwi sprawę. Pozdrawiam! Ps... ale nam się pogoda zrobiła co?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda super :)

a co do miarek na allegro zanałę takie ów coś

http://allegro.pl/miarka-wedkarska-60cm-konger-krakow-i5147445881.html

http://allegro.pl/gut-mix-aluminiowa-miarka-do-ryb-to-sie-przyda-i5136079745.html

http://allegro.pl/savage-gear-miarka-rozkladana-zawodnicza-60cm-i5176455689.html

Zielona opcja gutmixa ciekawa bo są zaznaczone podstawowe wymiary ochronne:) i z (amelinium):):) a nie z plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID napisał/a:

Fajna ta wasza rywalizacja :) Śledzę na bieżąco, szkoda że nie mieszkam bliżej ;)

Też śledzę na bieżąco, nie ukrywam że z lekką nutką zazdrości (oczywiście tej pozytywnej :wink: ) U mnie często jest problem znaleźć znajomego na wspólny wypad, a o takiej lidze mogę tylko pomarzyć :roll:

A w Krakowie jest Dłubnia, Prądnik, Rudawa. Wyglądają na rzeki o podobnym potencjale. Na tych trzech można by spróbować.

Sytuacja wygląda lepiej niż we Wrocławiu, gdzie Ślęza odbiega od pozostałych wrocławskich rzek.

Może jednak warto?

Trochę dzisiaj zmarzłem.

Jednak opłacała się wyprawa.

Kilka trąceń, jedno bujnięcie na kiju i w końcu klenik.

Znowu zabrakło centa, aby dociągnąć do setki:)

08b0170ead6d05bbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest lekko trącona. Sporo liści i traw wiesza się na kotwicach.

Do niektórych śmieciuchy lepiły się jak do magnesu:)

Poziom bez większych zmian.

Po godzinie zacząłem łowić na wobka z pojedynczą i mniejszą kotwiczką.

Smużaki również nie sprawiały problemów.

Większość badziewia płynie bliżej dna.

Ogólnie da się łowić. Kilka trąceń i malucha dzisiaj zapiąłem. Najważniejsze, że fatum się odwróciło i już zaliczam ponownie rybki przy wypadach;)

36a0d762304abb74med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! I tak na początku życzę wszystkim uczestnikom zdrowych i radosnych świąt! A teraz do rzeczy jak to jaceen wspomniał woda jest trącona i na moje oko troszkę wyższa. Ja dzisiaj walczyłem dwukrotnie:)! 9.30-12.00 i 18.00-19.30 i więcej się działo z rana:). Ślęza(w dół rzeki) i partynice. Kolega Marcin26Wro zwrócił uwagę mi ,że ostatni mój klusek nie ma 33cm na foto. Więc obiecałem! I mam innego kluska który tym razem mam nadzieję nie wzbudzi żadnych zastrzeżeń co do długości. Zapięty około południa na championa nr 3 A.L. (oscar za wobki mu się należy). Miał 34cm i dalej rośnie:) Ale podmieniam go na tego 33cm. Czyli 33cm na 33cm:). Czyli zostaje mi 99pkt i dalej tej stówy nie mam:(. Po świętach mam nadzieję dać radę:) A co do dnia to fajnie się łowiło wiatr wiał i klenie trochę były w gorszej sytuacji. Miałem wyjście prawie pod nogami ale zawrócił. Na moje oko czterdziestak! Puknięć kilka więc dzień jak dla mnie udany nad wodą. Aha pod wieczór zero kontaktu z rybą.. Podrawiam!

post-17061-14544973962089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś osiągnąłem mistrzostwo. Powiem więcej - dziś zdobyłem koronę najwyższych szczytów :mrgreen: Uspokajam jednak Ligowiczów - nie w dziedzinie wędkarskiego rzemiosła ale w tematyce negocjacji małżeńskich. 10 DAN jest mój :mrgreen:

Pomimo Wielkiej Soboty, całego tego zgiełku i zamieszania związanego ze świętami, otrzymałem upragnione 2 godziny na spacer z wędką w ręku po naszym Ligowym cieku. Łowiłem na odcinku Ślęza --> A4. Pogoda piękna. Woda lekko trącona, niosąca ze sobą wiele habazi utrudniających właściwą prezentację wabików. Wypad zakończyłem bez brania. Cóż - dzień jak codzień :wink:

Wracając do auta brzegiem rzeki zauważyłem śniętego szczupaka. Unosił się na powierzchni wody w towarzystwie "połówki":

normal_WP_20150404_003.jpg

I choć ujęcie na pierwszy rzut oka wydaje się być komiczne, to finalnie nie było mi do śmiechu. Wyjąłem rybe z wody za pomocą znalezionej gałęzi. Szczupak na wysokości karku miał regularne dziury. Jakby odcisk uzębionego pyska. Podejrzewam, że wydra, którą raz widziałem podczas wędkowania, postanowiła zapolować na szczupłego. Jeśli się zadomowiła w tym rejonie to sygnał do zmiany miejscówki. Popłoch jaki sieją te zwierzęta wśród ryb nie pozwala na udane wędkowanie. Ryba jest wystraszona, przepłoszona. Z obawy o życie migruje w inne odcinki rzeki lub chowa się w zakamarkach i traci swą aktywność żerowania. Ot łańcuch troficzny :wink:

WeSoŁyCH ŚWiąT koledzy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Dzisiaj doznałem Wielką radość nad wodą:). Ciche podejście, pierwsza miejscówka,pierwszy rzut! Około 9.00 rano. Na końcu champion nr 3. Po wpadnięciu do wody wobka zauważam na drugim brzegu ruch wody-coś dużego, więc kręcę w miarę możliwości pod to miejsce jestem już w mocniejszym nurcie przynętą. Prawie mam zamiar podnosić do góry aż tu nagle mocne uderzenie czuję po kiju i widzę błysk pod wodą. Nie wiem co to. Obawa moja ,że szczupak ale wybiera żyłkę i nie tnie zestawu to dość chwilę trwa i już wiem ,że to musi być jaź albo tłusta klucha! Podbieram go to kleń:) morda mi się cieszy:), ale odchodzi w dół rzeki za drugim podejściem już mu nie pozwalam odpłynąć jest mój!!! Masakra!!! Mój rekord Ślęzy całe 48 cm! Szybkie foto i do wody. Umęczył się trochę bo długo stał w miejscu zanim odpłynął. Podmieniam go na liście no i oczywiście jest do złowienia:). Pozdrawiam uczestników! Pss. Zaległy urlop nie poszedł na marne:)

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 48+33+36=117pkt

9. Ventus

10. bjpol 37+33=70pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 34+29+35=98pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28+26+25=79pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

post-17061-14544973962588_thumb.jpg

post-17061-14544973962932_thumb.jpg

post-17061-14544973963227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję jacolan! 48cm ze Ślęzy to fantastyczny wynik!

Ciężko będzie Cię doścignąć ;)

Ja wybrałem się wczoraj wieczorem, było dość ciężko - ryby nie reagowały na wabiki, które wcześniej nie zawodziły. Sporo trwało zanim znalazłem woblera, którym im podpasował. Zaliczyłem kilka brań i jednego maluszka przy brzegu, a widzę że wczorajszy dzień miał potencjał :)

PS. Jak by bjpol dopisał swoje 30pkt do punktacji to było by widać że jako pierwszy osiągnął setkę. A teraz są już dwa trzycyfrowe wyniki :shock: Gratuluję Panowie!

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19+23= 76pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 48+33+36=117pkt

9. Ventus

10. bjpol 37+33+30=100pkt

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza 30pkt

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol 34+29+35=98pkt

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88 28+26+25=79pkt

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

32. mefis_7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! No właśnie jaceen mam wrażenie ,że w ostatnich dniach te większe odważniej wyłażą do przynęt też miałem pod nogami ładnego ale zawrócił. A dzisiaj była pogoda taka jak lubię pochmurno, wietrznie nie za ciepło:). Życzę Wam również takich klusek na kijach:). Podrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.