Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;)

Dzisiaj miałem wolne to skoczyłem na 3 godzinki nad Ślęzę pomachać muchą;p Płynęła mętna woda, ale miałem 2 brania na red tagi. Miałem jedno mocne szarpnięcie i udało mi się zaciąć klenia 35 cm. Drugiego brania niestety, ale nie zaciąłem, a było też dosyć mocne. Kleń, którego udało mi się wyjąć miał dość sporo zdartej łuski, tak jakby coś go próbowało złapać. Widziałem też dużo kormoranów nad wodą, siedziały na drzewach oraz buszowały w wodzie;/

Kleń 35 cm

DSC_0030%7E0.JPG

Kormorany na drzewach, trochę słabo widać, ale da się je dostrzec;)

DSC_0026.JPG

Klenia dopisuję do listy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Gucek

2. Jacolan

3. Płatek88............m35+0+0=35

4. Marienty

5. peekol

6. Ventus

7. DAZ

8. Rumbler

9. Carloss83

10. jaceen..............m32+0+0=32

11. mefis_7

12. andrutone

13. PPu88

14. Booryss

15. bacyk

16.jaroslav

17. gapcio111

18. Tollos

19. Wędkarzyk1

20. Bojder

21. Rado (Odys80)

22. Marcin_Lca

23. Klausik

24. Lewy1106

25. szymek07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że styczeń tego roku będę miał na zero.

Nic z tego :mrgreen: - Plan był inny, ale jednak wybrałem Ślęzę na dzisiaj.

8.30-12.30 łowiłem Komorowice w górę rzeki.

Pierwsze miejsce już mnie obdarzyło maluszkiem- klenikiem

Połakomił się na nowo nabytego sieka-bąka.

Fajna praca ster dłuższy to i głębiej schodzi.

Potem nic ale to już wiosna???

normal_310120161552.jpg

Pąki na drzewach? Czas na klenie -jazie :wink:

Zmiana miejscówki jest godzina 11.00 moja ostatnio ulubiona przynęta

rzut i ...........

normal_310120161557.jpg

Co prawda nie duży ,ale cieszy.

Pierwsze punkty są :mrgreen:

Potem już okonie nie dawały mi spokoju :mrgreen:

normal_310120161558.jpg

normal_310120161562.jpg

normal_310120161559.jpg

normal_310120161554.jpg

Dniówka udana dwa klenie kilka okoni i jeden kleń mi się spiął między okoniami.

normal_310120161553.jpgnormal_310120161563.jpg

Dodam na końcu, że rybki fajnie zaczęły żerować po godz. 11.

Tak więc panowie do boju, zabawę czas rozkręcić :wink:

Zmiana wachty! :mrgreen:

1. Gucek

2. Jacolan ..............s27+s24+s21=72

3. Płatek88............m35+0+0=35

4. Marienty

5. peekol

6. Ventus

7. DAZ

8. Rumbler

9. Carloss83

10. jaceen..............m32+0+0=32

11. mefis_7

12. andrutone

13. PPu88

14. Booryss

15. bacyk

16.jaroslav

17. gapcio111

18. Tollos

19. Wędkarzyk1

20. Bojder

21. Rado (Odys80)

22. Marcin_Lca

23. Klausik

24. Lewy1106

25. szymek07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest klasa :) Ja dzisiaj zrobiłem odcinek od Partynic do mostu w miejscowości Ślęza (ze spinem), czyli skończyłem tam gdzie zaczął Jacolan :mrgreen:. Zgadza się? :wink: Łowiłem od 8:00 do 11:00 i niestety na bez wyniku. Co gorsza ułamałem przelotkę w swoim kiju..

Tu pojawia się pytanie. Panowie jaki kijek polecacie na wodę taką jak Ślęza? Chodzi mi o jakiś krótki kij, który nie będzie problemowy w nadbrzeżnych krzakach. Może jakiś ultralight? Macie jakieś propozycje?

Czeka mnie zakup więc dobrze by było wybrać coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia się pytanie. Panowie jaki kijek polecacie na wodę taką jak Ślęza? Chodzi mi o jakiś krótki kij, który nie będzie problemowy w nadbrzeżnych krzakach. Może jakiś ultralight? Macie jakieś propozycje?

Czeka mnie zakup więc dobrze by było wybrać coś dobrego.

cena?

Dobre i krótkie są kije St. Croix np TSS70LXF2 około 600zł albo PFS69ULF i PS70ULF2

stronę z wędkami znajdziesz w necie a i testy też są jak poszukasz :D

pozdrawiam

Rado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem odcinek od Partynic do mostu w miejscowości Ślęza (ze spinem), czyli skończyłem tam gdzie zaczął Jacolan :mrgreen:

Nie. Zacząłem jakieś 3 km dalej w górę. Ale, ten odcinek co zrobiłeś też jest całkiem ciekawy :wink: W zeszłym roku pamiętam, że miałem podobnie najpierw okonie jakoś ruszyły dopiero potem klenie. Zbiórek dzisiaj nie widziałem, ale jeden klonek w mocnym nurcie uderzył.

Wydaje się, że można już ich szukać wszędzie. Chyba :wink: O ile pogoda się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :P Cena tak do 350zł.

Mikado Inazuma flash pearch polecam. Czuły i lekki kijek. Cenowo się spokojnie wyrobisz, chodziły jakoś koło 200 PLN jak kupowałem. Sporo osób nimi łowi, pewnie któryś z forumowiczów posiada to może się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek użycze Ci wklejanki i kija z seri iri lucki Konger WC bedziesz mial porównanie i sam dojdziesz do tego że szybkie wklejki = sporo spadów kleników na Slęzie na twoim miejscu szukał bym czegoś bardziej w parabole.

Kluchy kleniowe już nie do kupienia w rozsądnej kasie.... Tansze kije wszystkie są fast badz super fast....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poszukaj kijka Team dragon 3-14 2,70 med-fast. Jeśli uda Ci sie trafić używke, to może być w bardO dobreej cenie. Bardzo fajny blank i kapitalnie spisuje sie na mniejszych rzeczkach łowiac woblerkami.Miło obsługuje smużaki i dobrze czuć rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragony ponoć kruche , znajomy juz kilka złamał :) lekko gdzieś nim stukniesz i potem sie łamie,,, jak chcesz to mam kongera iri lucky 245cm mogę Ci odsprzedać

Z naciskiem na słowo PONOĆ. Legendy i bujdy na resorach :) Kolega @bacyk ujeżdża swojego TD 5-18 od okonka po szczupaka, przekrój przynęt ogromny - wahadła, wobki, gumy... kij nawet nie jęknie. Ze swoim TD 10-28 również nie mam żadnych problemów - cały czas działa :) Myślę, że sedno sprawy tkwi nie koniecznie w marce. Kijki są wykonane z węgla, a ten z automatu jest kruchy. To nie szklane, niezniszczalne Germiny tylko lekkie, szybkie i zarazem węglowe (kruche) kijki, które wymagają nieco więcej uwagi i subtelności użytkowania.

A co do kijka na Ślęzę. Przemek - u mnie w kanciapie jest jeden bezrobotny kijek i nada się na naszą rzeczkę. Shimano Catana 2.7m (fajna parabola z realnym wyrzutem 3-16 gr pomimo opisu 7-21. Jakby co dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że styczeń tego roku będę miał na zero.

Brawo! Taka ilość to już nie przypadek. Zmotywowałeś mnie do wyjścia nad wodę. Woda 3,8 °C (gorąca!) to i rybki się ruszyły. Pierwszy wypad w tym roku. Wyszło jakoś 40 minut łowienia. Wynik to 2 brania - jedna spinka i jednego klenika udało się wyciągnąć. Całe 25 cm. Połakomił się na keitecha. No i po tym jednym kleniku gumka pozbyła się ogonka... ładnie pracują ale są bardzo delikatne.

normal_WP_20160201_002.jpg

normal_WP_20160201_004.jpg

1. Gucek

2. Jacolan ..............s27+s24+s21=72

3. Płatek88............m35+0+0=35

4. Marienty............s25+0+0=25

5. peekol

6. Ventus

7. DAZ

8. Rumbler

9. Carloss83

10. jaceen..............m32+0+0=32

11. mefis_7

12. andrutone

13. PPu88

14. Booryss

15. bacyk

16.jaroslav

17. gapcio111

18. Tollos

19. Wędkarzyk1

20. Bojder

21. Rado (Odys80)

22. Marcin_Lca

23. Klausik

24. Lewy1106

25. szymek07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Marienty! Pomału kształtuje się czołówka. Ciekawe,

czy jakiś czarny koń nas zaskoczy w tym roku!?

Teraz może już z górki będzie z tymi kleniami :mrgreen:

A ja już nie mogę się doczekać jak smużkami zaczniemy zabawę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia się pytanie. Panowie jaki kijek polecacie na wodę taką jak Ślęza? Chodzi mi o jakiś krótki kij, który nie będzie problemowy w nadbrzeżnych krzakach. Może jakiś ultralight? Macie jakieś propozycje?

Czeka mnie zakup więc dobrze by było wybrać coś dobrego.

Jak ma być naprawdę niedrogo to luknij na shimano catany. Kluseczki o fajnej akcji a we Wrocku jest sprzedawca co ma je w fajnej cenie. Miałem w łapie jednocześnie kijki 270 długie o cw 3-14 jeden konger dancer a druga catana. Jezeli chodzi o akcje to nie wiem co w kongerze kosztuje ponad 2x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia się pytanie. Panowie jaki kijek polecacie na wodę taką jak Ślęza? Chodzi mi o jakiś krótki kij, który nie będzie problemowy w nadbrzeżnych krzakach. Może jakiś ultralight? Macie jakieś propozycje?

Czeka mnie zakup więc dobrze by było wybrać coś dobrego.

Jak ma być naprawdę niedrogo to luknij na shimano catany. Kluseczki o fajnej akcji a we Wrocku jest sprzedawca co ma je w fajnej cenie. Miałem w łapie jednocześnie kijki 270 długie o cw 3-14 jeden konger dancer a druga catana. Jezeli chodzi o akcje to nie wiem co w kongerze kosztuje ponad 2x więcej.

Nie wiem czemu post wyświetla 2x. Jak usunę jeden to znikają obydwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj błysnąć, ale nie ja będę gwiazdorem dzisiejszego dnia;)

Pojechałem w górę rzeki. Widoczki całkiem przyjemne i nawet rybki delikatnie dawały znać o sobie.

Rewelacji nie było.

Łowiłem na suche muchy, miałem do nich dwa wyjścia a jednego klenika na pijaweczkę udało się złowić.

93986bedfafc.jpg

c51a2f67a4c0.jpg

4430a91d8c0f.jpg

Zasady Ligi Ślęzy 2016/4

- Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową,

lub muchową.

- Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, okoń, pstrąg i szczupak.

- Rywalizacja na żywej rybie.

- Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.

- Zgłaszamy ryby złowione na odcinku Stadion Miejski/próg wodny – w górę rzeki.

- Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.

- Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje

Arbiter Ligi. Zwyczajowo będzie na liście z nr 1.

- W dobrym tonie, będzie oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej,

przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.

*Punktacja.

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt

Odstępstwo, tylko w przypadku szczupaka, który na starcie (za wymiar) dostaje 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.