Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
4 godziny temu, Marienty napisał:

Stówka właśnie pękła!

Gratuluję Marienty!

100 pkt ze Ślęzy to już jest gość:), myślę ,że w tygodniu do grona 100 jeszcze ktoś dołączy:). Ale dalej już nie wolno!(żart) -walczcie do końca fajna motywacja jest jak się robi ciasno na szpicy. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.04.2016 o 22:36, andrutone napisał:

 na smużaka z odłamanym sterem - dużą biedronę z nóżkami, wleczoną pod prąd po powierzchni, udało mi się wyciągnąć jazia 23 cm.

Byłem wczoraj po południu z moimi dzieciakami nad Oławką i wziąłem ze sobą spinning. Na tą biedronę z odłamanym sterem miałem kilka ataków i udało mi się wyjąć klenika 24 cm. Piszę o tym, bo po odłamaniu steru (nieszczęśliwy rzut i trafienie wobkiem w most) biedrona leżała przez kilka lat w pudełku w ogóle nie ruszana. Dopiero teraz mnie coś natchnęło i zaczynam żałować że nie wcześniej. Biedrona bez steru i tak spływa z prądem dosyć naturalnie, a wleczona wolno pod prąd, albo zatrzymana i ściągana ku brzegowi przez wybrzuszoną lekko przez prąd żyłkę, idzie po powierzchni zostawiając odkosy w kształcie litery V. Wtedy również następują ataki.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrutone, tak właśnie z przynętami bywa. W jednych rękach są zabójczo skuteczne, w innych nic nie warte:) Kwestia dobrania sposobu prezentacji i przynęty nagle stają się naszymi faworytami w pudełku. Dodatki typu skrzydełka, nóżki, segmentacje, to w wielu przypadkach zbędna rzecz. Jednak lubimy, aby przynęty nam się podobały i nabieramy większego przekonania do ich łowności. Tylko patrzeć, jak biedrona zapunktuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy i kiedy uda mi się nad Ślęzę wyskoczyć ale do listy się dopiszę ;)

1.    Gucek .............. m34+0+0=34
2.    Jacolan ............s44+s40+s39=123
3.    Płatek88............m35+s32+s31=98
4.    Marienty............s32+s34+s34=100
5.    peekol..............s37+s34+s32=103
6.    Ventus
7.    DAZ
8.    Rumbler
9.    Carloss83...........s33+s24+0=57
10.  jaceen...............m32+s37+s37=106
11.  mefis_7..............s27+33+0=60
12.  andrutone
13.  PPu88................s24+s34+s22=80
14.  Booryss
15.  Bacyk
16.  Jaroslav
17.  gapcio111
18.  Tollos
19.  Wędkarzyk1
20.  Bojder
21.  Rado (Odys80)........s42+31+0=73
22.  Marcin_Lca
23.  Klausik
24.  Lewy1106
25.  szymek07
26.  PL1962
27.  Krznow
28.  Budek................s32+32+31=95
29.  Misiekkk
30.  Trochim
31.  lechur1
32.  kamil.ruszala
33.  (Danek)
34.  jarotao..............26+34+35=95
35.  Marcinecki............28+0+0=28
36.  assam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,dzisiejszy wypad przy Wabko od 16;30-20;00 jeden 25 cm i jeden paluszek na wobka.Woda śliczna,nawdychałem się świeżego powietrza i co najfajniejsze spotkałem Jaceena,bardzo mi miło było cię poznać,mam nadzieję,że nie zepsułem tobie wędkowania,wymiatałeś tą muchówką.Mam nadzieję,że wkrótce sobie pogadamy o rybkach,nad wodą nie chciałem przeszkadzać.Pozdrawiam wszystkich i myślę,że na zlocie poznam was koledzy osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no jeszcze  Andrutone Twoja biedrona zrobi karierę w ''LŚ". Ja trzymam dalej swój mocny poziom w tej turze:)Tzn. dwa wobki w plecy po dzisiejszym wypadzie. Teraz mogę powiedzieć ,że w tym sezonie moje rzuty są bardzo nie celne. A, w moich rejonach to b.istotne. Pamiętam zeszły sezon jak mi szło. Wobki leciały tam gdzie chciałem. Nie mam pojęcia co się dzieje. Może starość zagląda już do mnie:( Dzisiaj na drzewie mała bromba została i jeden z moich wynalazków( a tak fajnie chodził). Tylko dwa takie zrobiłem. Jeden idzie do kapelusza:large.180420161824.jpg

Drugi został na drzewie:(

Gdyby ktoś znał jakiegoś kaskadera to może i by go odzyskał:)

Co do mojego wypadu dzisiaj to długo nic się nie działo,bo  długo je namierzałem gdzie stoją. A stały jak się okazało we wszystkich zacienionych miejscach.  Pod trawami, burtami ,drzewami. Tam gdzie był cień na wodzie tam były ryby. Dwa ładne klenie mi spadły ch....a! Tak to jest jak nade mną drzewo, a szczytówka wplątana w jej gałęzie, a w wodzie szaleje klenisko! Ups i po rybie. Drugi był mniejszy, ale delikatnie zapięty. 

Na koniec jeden maluszek mi się trafił + 3 okonie.

 

large.180420161822.jpgAle już fajnie zielono nad wodą.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

I tak Jacolan miałeś ładny wypad na rybki;) Mi niestety dzisiaj nie udało się zawitać nad wodą, ale jutro będę na 100 %. Mam już wytypowane 2 miejscówki gdzie na bank są ładne klenie. Na pewno jeden który ostatnio mi przywalił, ale zwiał ;p woblery i gumy wytypowane, liczę na sukces hehe;p Muszę jutro Marientego o jeden punkt wyprzedzić, póżniej on mnie i tak, aż przegonimy      Jacolana :D

Pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Płatek88 napisał:

Witam;)

I tak Jacolan miałeś ładny wypad na rybki;) Mi niestety dzisiaj nie udało się zawitać nad wodą, ale jutro będę na 100 %. Mam już wytypowane 2 miejscówki gdzie na bank są ładne klenie. Na pewno jeden który ostatnio mi przywalił, ale zwiał ;p woblery i gumy wytypowane, liczę na sukces hehe;p Muszę jutro Marientego o jeden punkt wyprzedzić, póżniej on mnie i tak, aż przegonimy      Jacolana :D

Pzdr;)

HAHA! Dobre! To trochę przyspieszmy bo Jacolana nie dogonimy :wink:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie po jednym punkcie dodawać, to zapomnijcie:)

Jarotao67, miło poznać Ciebie. Trzeba rezerwować jakieś godziny na spotkanie i zakończenie tury.

Mi dzisiaj przymurował spory kaban. Nie poradziłem sobie, dostał minimalny luz i po zawodach. Już widziałem rozmienione 110pkt:) Kilka palczaków wyjąłem, było parę strzałów średniaków i już w nocnych warunkach na Black Zulu klenik pod trzydzieści.

Assam, jak byś poświęcił chociaż jeden względnie poważniejszy wypad na rzeczkę, to jeszcze w tej turze zakończysz z kompletem. A przypominam, że są dwie i do całości warto mieć tu i tam punkty. Dla mnie najbardziej liczą się punkty z całości, chociaż tak rywalizacja jest skonstruowana, żeby emocje były przez cały sezon.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot kilka z koło 20 okonków z dzisiaj ;) Na szczęście udało mi się nie spaść poniżej 20cm w wielkości. Pół na pół chude wytarte z grubiutkimi cieknącymi
73caf6db5386a8d8med.jpg

3bc9174770347ed0med.jpg

Później zmiana lokalizacji, 2 obcinki, 2 niezacięte skubnięcia kleniowe... Już miałem się wkurzyć aż tu centralnie na napływie notuję zatrzymanie woblera. Zacinam i czuję pulsujący ciężar na swojej witce :D Wiem z doświadczenia z tym kijkiem że takie odczucia powoduje kleń przynajmniej 45cm, albo pstrążek 50cm. Ten kleń to nawet by pasował do napływu... a tu...
...łosoś
 

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dzisiaj zaliczyłem krótki wypadzik od godz. 19:00 do 20:30. Na kiju zameldowały się 3 rybki;)

Poszedłem w miejscówki, które ostatnio sobie wypatrzyłem. Pierwszy rzut i siedzi, od razu mega odjazd, pierwsza myśl: "mam Cię Jacolan";p Po chwili wyłania się ogromne cielsko szczupaka, już wiem, że będzie ciężko wygrać tą walkę. Cały hol trwał może max z 5 minut. Po tym czasie żyłka została przegryziona, szkoda bo był to piękny okaz. Nie spodziewałem się go, wziął w bardzo silnym nurcie. Później kolejna miejscówka i tam meldują się 2 klenie 33 cm, drugi nie mierzony;)

Krótki wypad a dał wiele emocji:) Pomimo nawet złej pogody warto wyskoczyć nad wodę

Pzdr i do zobaczeni nad wodą:) Klenia 33 cm podmieniam w tabeli;)

DSC_0009.JPG

DSC_0013.JPG

DSC_0015.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się:) jest 100

1.    Gucek .............. m34+0+0=34
2.    Jacolan ............s44+s40+s39=123
3.    Płatek88............m35+s32+s33=100
4.    Marienty............s32+s34+s34=100
5.    peekol..............s37+s34+s32=103
6.    Ventus
7.    DAZ
8.    Rumbler
9.    Carloss83...........s33+s24+0=57
10.  jaceen...............m32+s37+s37=106
11.  mefis_7..............s27+33+0=60
12.  andrutone
13.  PPu88................s24+s34+s22=80
14.  Booryss
15.  Bacyk
16.  Jaroslav
17.  gapcio111
18.  Tollos
19.  Wędkarzyk1
20.  Bojder
21.  Rado (Odys80)........s42+31+0=73
22.  Marcin_Lca
23.  Klausik
24.  Lewy1106
25.  szymek07
26.  PL1962
27.  Krznow
28.  Budek................s32+32+31=95
29.  Misiekkk
30.  Trochim
31.  lechur1
32.  kamil.ruszala
33.  (Danek)
34.  jarotao..............26+34+35=95
35.  Marcinecki............28+0+0=28
36.  assam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, warto było dzisiaj pod wieczór zaglądnąć nad wodę. Byłem na Oporowie. Wiatr pod muchę spory, ale podjąłem decyzję, że i w takich warunkach trzeba się sprawdzić. Skróciłem przypon do około 40cm, założyłem pijaweczkę z marabuta i do dzieła. Trzeba skończyć z tymi popierdółkami, które działają na Kwisie, czy Bobrze:) Nabrałem wiary w słuszną decyzję, gdy po piątym rzucie mam klenika. I tak co chwilę. A to skubnięcie, a to klenik a innym razem woda się rozstępowała pod cielskiem jakiegoś większego amatora pijawki;) Chyba jutro powtórka:) Kręcę więcej pijawek:)) bo mi coś zjadło tą dzisiejszą:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 Ogonek z marabuta/ tułów z jakiegoś czarnego syntetyku/ przewijka srebrna lub złota/ kryza z kapki/ haki grubszy drut 8-12. Może to bardziej streamer niż pijawka?

Delikatnie przyśpieszałem prowadzenie po łuku i wtedy brania były bardziej zdecydowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek88 właśnie o Twoich 100 pkt  myślałem. Gratuluję! Ładny wynik. Ja wczoraj znowu poległem. Dwa wobki w plecy  tym razem oleix rybka i junior z jajem. Zaczepiłem na drugim brzegu te przynęty,  nad wodą wisiały od siebie jakieś 5 m. W akcie desperacji i złości wróciłem do samochodu objechałem rzeczkę na drugi brzeg po czym już ich nie było. Wiatr chyba je zwiał do wody:(, teraz tego bona nie oddam za nic w świecie;) Obrzucałem jedną już upatrzoną burtę z zeszłego sezonu. Na którą czekałem jak się zrobi ładniej w pogodzie. Cztery wobki różne i nic. W ruch poszedł keitech pierwszy rzut strzał i siedzi. Jak się okazało 40 cm rozbójnik z zębami. Zlitował się i nie obciął zestawu. W pobliżu wspomniana burta:large.190420161826.jpg i jeszcze jedna fotka ala wiosenne oczekiwanie:large.190420161825.jpg

A autor tej przynęty niech się odezwie to oddam:large.200420161828.jpg

To może dostanę jakieś punkty extra za "fair play" od arbitra ligi choć w regulaminie nic nie napisane w tej kwestii;) Dodam ,że tam gdzie był ten paproch jest mega wypaśna miejscówka. W zeszłym roku trochę inaczej wyglądała. Ale rybki nadal lubią tam zaglądać;) Zresztą ja też:)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacolan dodatkowych punktów choć chce to nie mogę przyznać :( Wiem, że w Twoim wypadku nie miałyby jakiegokolwiek znaczenia hahaha ...  ;) Uznaniowo masz u mnie dozgonny szacunek za dokonania, wole walki, wyniki i otwartość w stosunku do kolegów "po kiju" :D 

Pozdrawiam

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem koło stadionu chwilkę porzucać i sprawdzić nowe przynęty. Po przyjściu na łowisko założyłem biedronke - 3 rzuty i siedział nie duży klenik, który się spiął, następne 3 rzuty ładnie zaatakował na moje oko taki 30+ lecz niestety niezacięty, pozniej tylko jedno stuknięcie i nic. Ryby brały przez pierwsze 10min od mojego przybycia doputy słońce świeciło... Przyszły chmury i wiatr i brania się skończyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka much, które wczoraj się sprawdzały.

P1200595.JPG

P1200612.JPG

Dzisiaj dużo chodzenia i wypatrywania tego miejsca, które miało przynieść sukces. Od autostrady do Karkonoskiej przeszedłem dwa brzegi. Na dzień dobry pijawka szybko zadziałała.

P1200631.JPG

Później dłuuugo nic, by przed zmierzchem, po zmianie na piankowe żuki, trafić cztery kleniki. około 30cm.

P1200647.JPG

 

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze koty za płoty! :)

Dzisiaj udało mi się na chwilkę wyskoczyć w okolice ul. Działkowej. Kompletnie nie znam tej wody więc zabrałem ze sobą spina i muchówkę. Na początek trochę porzucałem muchą (udało mi się przechytrzyć jednego małego klenika na March Brown Spider) ale warunki terenowo-roślinne zmusiły mnie do zmiany muchy na spinning. Na pierwszy ogień poszły wobki jednak efektów nie było więc przerzuciłem się na gumy. Okazało się to dobrym pomysłem bo już po kilku rzutach na końcu wędki zameldował się ładny okoń. Niestety radość nie trwała długo ponieważ zanurkował w przybrzeżne roślinności i spiął się. Na szczęście kilkanaście minut później pojawił się kolejny i tym razem hol zakończył się sukcesem. Szybki pomiar (25,5cm), fotka i wesołe chlapnięcie płetwą na pożegnanie ;)

 

 

1.    Gucek .............. m34+0+0=34
2.    Jacolan ............s44+s40+s39=123
3.    Płatek88............m35+s32+s33=100
4.    Marienty............s32+s34+s34=100
5.    peekol..............s37+s34+s32=103
6.    Ventus
7.    DAZ
8.    Rumbler
9.    Carloss83...........s33+s24+0=57
10.  jaceen...............m32+s37+s37=106
11.  mefis_7..............s27+33+0=60
12.  andrutone
13.  PPu88................s24+s34+s22=80
14.  Booryss
15.  Bacyk
16.  Jaroslav
17.  gapcio111
18.  Tollos
19.  Wędkarzyk1
20.  Bojder
21.  Rado (Odys80)........s42+31+0=73
22.  Marcin_Lca
23.  Klausik
24.  Lewy1106
25.  szymek07
26.  PL1962
27.  Krznow
28.  Budek................s32+32+31=95
29.  Misiekkk
30.  Trochim
31.  lechur1
32.  kamil.ruszala
33.  (Danek)
34.  jarotao..............26+34+35=95
35.  Marcinecki............28+0+0=28
36.  assam..................s25+0+0=25

 

perch'.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.