Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Książka o spiningu


Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na rynku jakaś książka o spiningowaniu godna polecenia ? Łowię szczupaki nie od dziś, ale chciałbym poznać nowe techniki, przynęty. Jestem wędkarzem starej szkoły, a chciałbym liznąć new age(jigi, koguty, rovery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ferguson, polecam książke Marka Szymańskiego jest o spinningu, w sumie bardziej o czytaniu rzeki i o rybach na jakie nastawić się w danym miesiącu ale naprawde warto przeczytać, jak się nie myle Jacek Kolendowicz napisał też jakąś ksiązke o spiningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DAWID napisał, warto mieć tą pozycję w swojej biblioteczce wędkarskiej. Szczupak to połowa sezonu, więc warto zagospodarować pozostały.

Internet kopalnią wiedzy, ale w moim przypadku książki o tematyce wędkarskiej są jedynymi, które czytam i przeglądam ponownie, wielokrotnie. Inne po przeczytaniu, zaszczytu tego nie zaznają chociaż zasługują :smile:

zdjcie0737i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na forum wszystko jest, ale w takim chaosie, że uczyć się z tego trudno. Nie mam tyle czasu, co nastolatkowie, by wertować strony godzinami. Z książką jest wygodniej. Otwieram książkę i mam 150 stron tylko na temat, który mnie interesuje. Poza tym pod książką ktoś się podpisuje, a to zobowiązuje do rzetelnej informacji. Nie znaczy, że na forum są głupoty, tego nie powiedziałem. Forum poczytam, jak książkę strawię. Dziękuję wszystkim za pomoc. Połamania kija na jesiennych drapieżnikach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja polecam "Szczupak" Karola S. Napory wydawnictwa Multico.

Nie jest to najnowsza pozycja, choć mogły być uaktualnienia tego wydania które ja mam.

Znajdziesz w niej wiele metod, opisów miejscówek, przynęt i sprzętu pomocnego przy połowach esoxów :smile:

Powinieneś znaleźć też wiele informacji w "Sekrety Mistrzów Spinningu" Dariusza Duszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.