Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ej sprawa jest prosta mozna kupic teraz kijek z 2008 roku za 193 zl albo troche poczekac i kupic

http://www.bass-sklep.pl/p/pl/4828/wedka+shimano+alivio+cx+specimen+3662-75lbnowosc+2009.html tylko nie wiem czy roznia sie serie "BX" od "CX" masz moze pojecie o co chodzi?

Nowa wrsja Alivio CX jak mnie doszły słuchy ma byś ma mieć slim blank, pozatym materiały wytrzymałościowe z jakich będzie wykonana będą takie same jak w BX.

Dołączę się do tematu i zapytam czy używa ktoś z was wędziska Tandem Baits Unique a dokładnie interesuje mnie model 13ft 3lbs. Czy jest warta piniędzy, które trzeba w nią zainwestować?

http://www.krokodyl.sklep.pl/shop.php?a=opis_prod&id=17591&categorie=184&PHPSESSID=0df8138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie!

Chcę kupić karpiówkę za około 200,-. Jest kilka kijaszków, które mam na oku, lecz nie wiem, na który się zdecydować.

Potrzebny jest mi kij...hm??? W zasadzie przydałyby mi się dwa różne kije - jeden do dalekich rzutów na zbiornikach zaporowych, na sandacze.

Drugi na moje małe jeziorko, gdzie nie trzeba daleko rzucać - jeziorko jest raczej płytkie i ma sporą roslinność wodną - do łowienia karpi, amurów, linów i leszczy.

Nie wiem w sumie jakie parametry odpowiednio dobrać, tzn. długość i krzywe ugięcia.

Do dalekich rzutów - myslałem o 3,9m i 3lbs, akcja bardziej szczytowa, na moje jeziorko 3,6m 2,5 lub 2,75 lbs i tu mógłby być parabolic.

Chyba, że źle kombinuje??? Ma ktoś jakieś sugestie???

Oto moje kandydatki na wędki karpiowo-gruntowe:

A tu dwie ciekawostki :-)

Te dwie ostatnie są bardzo intrygujące - węgiel 100% w tej cenie.

Prosze o pomoc w wyborze. Na pewno wiele osób używa wędek tych firm ,które wymienilem.

Pozdrawiam!

Zapoznaj sie wpierw z regulaminem wstawiania linków -Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator wywalił mi linki na allegro.

Poniżej podaje modele wędek, o które chciałem zapytać.

"...

Oto moje kandydatki na wędki karpiowo-gruntowe:

DRAGON MYSTERY LONG DISTANCE CARP 3.60 M 3 LBS

DRAGON MYSTERY LONG DISTANCE CARP 3.90 M 3 LBS

Wędka Alivio CX Specimen 3,66m 3cz. lub dłuższy model.

Dragon Mystery Carp 3,60m 2,75lb

A tu dwie ciekawostki :-)

QUANTUM SMART CARP 3,60m./50-100g.

QUANTUM SMART CARP 3,90m./50-100g

Te dwie ostatnie są bardzo intrygujące - węgiel 100% w tej cenie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator wywalił mi linki na allegro.

Poniżej podaje modele wędek, o które chciałem zapytać.

"...

Oto moje kandydatki na wędki karpiowo-gruntowe:

DRAGON MYSTERY LONG DISTANCE CARP 3.60 M 3 LBS

DRAGON MYSTERY LONG DISTANCE CARP 3.90 M 3 LBS

Wędka Alivio CX Specimen 3,66m 3cz. lub dłuższy model.

Dragon Mystery Carp 3,60m 2,75lb

A tu dwie ciekawostki :-)

QUANTUM SMART CARP 3,60m./50-100g.

QUANTUM SMART CARP 3,90m./50-100g

Te dwie ostatnie są bardzo intrygujące - węgiel 100% w tej cenie..."

Wywalił bo nie dałeś opisów nad linkami....

Co do wędzisk.

Quantum nie miałem do czynienia..

Alivio dośćmiękki kijek - dalekie rzuty odpadają, forsowny hol miśka przy dużej ilości wędkarzy odpada - niektórzy określają długi hol jako "pedalski hol" z czym się nie zgadzam bo hol to cała frajda ale stanowcze przytrzymanie dużej sztuki jest na tym kijku ciężkie.

Mystery Carp 2,75 lbs jest to 2 skład o paraboliczej akcji dość mocny, można nim machnąć - osbiście preferował bym na miśki 3,25lbs z tej seri.

Mystery LD są to kijki dość sztywne ale nie przesadnie, można nimi rzucić na sprą adległość w końcu Long Distance. Akcja paraboliczna, można mocno przytrzymać rybę jeśli wymagają tego warunki i jest dość bezpieczne przy podberanu .

W razie pytań wal na PW może coś wymyślimy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

w tym roku zamierzam łowić karpie metodą gruntową na wodach stojących. W związku z tym, chcę wyposażyć się w niedrogi kijek.

Przeznaczone mam ok 100zł.

Na oku mam takie modele:

:arrow: MIKADO TRYTHON CARP 3,6m

http://www.allegro.pl/item624128635_mikado_trython_carp_3_6m_wegiel_najtaniej_gratis.html

:arrow: KONGER CARBOMAXX CARP 360 / 100

http://www.allegro.pl/item633768406_konger_carbomaxx_carp_360_100_super_promocja.html

:arrow: Konger CARBOMAXX TEAM CARP 360/3lbs

http://www.allegro.pl/item629556195_konger_carbomaxx_team_carp_360_3lbs_extra_wedka.html

Mile widziane również Wasze propozycje (najlepiej min. 3lbs i 3,6m) :mrgreen:

Bardzo dziękuję za pomoc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem York Safari Carp (3,60m 2.75lbs) i póki co powiem że jak za te pieniądze wędka godna polecenia, mimo że to York. Ogólnie kijek świetny przy holu ładnie amortyzuje rybkę i dzięki swej umiarkowanej sztywności umożliwia pewne zacięcie. Póki co miałem okazję przetestować go jako feedera oraz kij do połowu na trupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie mogli byście mi doradzić jaki zestaw kupić, zestaw głównie służył by do łowienia karpi ale najlepiej żeby był w miarę uniwersalny. Ryby łowić chce na łowisku prywatnym nie ma tam zbyt dużych karpi tak do 3 kg. No i jak byście mogli podać przykłady zestawu w miarę cenowego. Chodzi mi o kołowrotek+wędzisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykłady zestawu w miarę cenowego.

Napisz ile możesz kasy przeznaczyć.

miarę uniwersalny

Czyli jaki, do czego ma jeszcze służyć oprócz łowienia karpi (spławik, spining, DS, troling... :wink: ) - napisz jakie masz preferencje co do akcji kijka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wyrobić w zestawie kij+kołowrotek do 150 zł ale najmniej to chyba 200 stówki trzeba dać. Sprzęt miał by służyć jeszcze do łowienia na spławik a jeśli do się połączyć to i na spinning. A co do kołowrotka to z wolnym biegiem szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Chcesz łowić karpiówką na spławik...spining tak od...przy okazji :shock: . Nic z tego nie wyjdzie nie ma wędzisk uniwersalnych. Także musisz zdecydować. Chyba,że coś przejściowego: np. long cast,float.Jak zwał tak zwał...jeśli nastawiasz się karpiowanie to najpierw poczytaj...na odpowiednich stronkach.Info. się przyda. Ale wędziskiem tego typu napewno nie pospiningujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koszyczek słabo biorą lepiej załóż robaczka. :mrgreen:

Jeśli chcesz łowić z drgającą szczytówką to wędzisko typu feeder, a jeśli z innym sygnalizatorem to klasyczna wędka gruntowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam forumowiczów!

Chciałbm kupić swoje pierwsze wędzisko karpiowe. Mam ograniczony budżet do 130zł.

Będę łowił mniejsze karpie maks 5kg , ale w łowisku są takie po 20kg (zarybione w latach 80).

Moim faworytem jest Konger Aviator Black Carp : Aviator Carp

Jaką długość brać?

Co sądzicie o tej wędce?

Może macie swoje propozycje?

Dzięki pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kijek karpiowy to minimum 3.60m a lepiej 3,9m (rzuty i hol całkiem inne)...

W tej cenie podotykaj jeszcze sobie wędzisko KONGER Carbomaxx Team Carp.

Gdybyś mógł dorzucić jeszcze z 40zł to o wiele leprze wędzisko.

Shimano Alivio - przemyśl tą propozycję bo warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o doradzenie odnośnie sprzętu, nie ma sensu zakładać kolejny temat, pozwolę sobie tutaj napisać. Więc tak mam dwie karpiówki Jaxona Future Pro Carp 3,6 2,5lbs, mam je ładnych parę lat i jestem z nich bardzo zadowolony, ale do dalekich rzutów nie bardzo się nadają. Potrzebuję trochę dłuższe wędziska 3,9m i o większym ciężarze wyrzutowym. Zachowanie tych kijków co mam przy holu jest bardzo fajne, teraz pytanie im większe LBS tym sztywniejsza wędka przy holu? Mam parę na oku, którą polecacie, fajnie jakby był poniżej 200zł ale może być trochę droższy:

KONGER AVIATOR CARP 390/120

KONGER AVIATOR BLACK CARP 390/3LBS

Mistrall Delux Carp 390 RM 2 3/4 - 3 1/4 LBS

Jaxon ETERNUM CARP 3,90M / 3,5lbs

VEGA TEAM CARP 390 - 3 lbs

lub Shimano Alivio 3,9 - 3lbs

Ważne żeby były 3 częściowe, i oba kije nie muszą być te same. Chyba że jakieś inne wędzisko polecacie, mile widziane propozycje.

Wiem, że to temat o kijach a nie o kołowrotkach ale nie ma sensu pisać w dwóch oddzielnych tematach, jaki kołowrotek polecacie (wiadomo wolny bieg szpuli, ma być dobry do dalekich rzutów i solidny") kwota 100-150 zł+? No i żyłka. Tematów o tym było sporo na tym forum, ale wolę zapytać niż później żałować. Przez parę lat miałem przerwę od łowienia, a sprzętu na rynku pojawiła się cała masa.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.