Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

semi-jerking dla leniwych


zahar

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością większość łowiących o tym wie, ale warto przypomnieć. Mały drobiazg, do wykonania w minutę, a może zmienić, lub poprawić pracę przynęty i oczywiście zaoszczędzić 6,95$. Mi się „toto” sprawdzało z małymi przynętami, przy dużych, zmiana pracy była nieznaczna. Do tego kołowrotek o dużej szpuli i małym przełożeniu – poprawia pracę. Na początku trochę zraża, ale jak się coś zaczepi, to się zmienia nastawienie do świata. Film typowo amerykański, przerost formy nad treścią, ale…

http://www.youtube.com/mylinedancer#p/u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...

Niszczy, podobnie jak przelotka szczytowa, gdyż kąty ugięcia żyłki są zbliżone, ale mniej. Mniej, gdyż pracuje tylko przy ściąganiu. I mniej, bo podobnie jak przy klasycznym jerkowaniu, w momencie szarpnięcia, ugina się kij i żyłka cofa się w kierunku przynęty kilka centymetrów, ale w przelotce szczytowej (oscyluje).

Warunek, te same materiały (przyklejona połowa pierścienia z przelotki).

W oryginalnej propozycji, wykonany z drutu, zostanie przetarty, szybciej przez plecionkę, bo ona niesie więcej zanieczyszczeń, w tym drobiny piasku.

Pytanie z rybą, rozumiem, że to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić – u producenta z filmu, lub zrobić. Kawałek nierdzewnego, sprężystego drutu, przelotka ceramiczna. Przykleić epoksydem lub poxipolem połowę pierścienia z przelotki. Całość mocować na uprzednio nałożonym (rozciętym) wężyku ogrodowym – lepsza stabilność, a drut nawet niedbale wykonany, nie porysuje lakieru kija.

Sądzę, że bez bólu sobie z tym poradzisz, a jeśli uznasz to za zbędne, to bez uszczerbku dla wędziska.

Pokazałem to, jako jedną z wielu ciekawostek, które można znaleźć w sieci, a jeżeli komuś pomogą, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego dzyndzla zrobiłem sobie sam. Prosta sprawa - kawałek nierdzewki + guma do wentyli i gotowe.

Powiem Wam, że zmienia troche prace. Najlepiej działa z blachami i wobrerami. Kiedyś miałem sytuacje, że było branie ale nie zaciołem i odrazu założyłem plecionke na druta, dwa obroty korbką i miałem drugi atak. Może przypadek może nie.

Przynęta pracuje troche jakby miała padaczke co prowokuje ryby.

Czy niszczy plecionke? Ja mam plecionke dżaksona 1,5 roku i nie zauważyłem żeby niszczyła.

Nie warto kupować. Warto zrobić sobie w domu i sprubować, nie będzie żalu jak sie nie spodoba. Mi sie podoba chociaż stosuje czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widziałem ja w swoim spinningu Konger Tiger Black 230/25 mam takie coś fabrycznie. Gdy pytałem się sklepikarza, gdy kupowałem do czego to służy, powiedział mi, że do zaczepiania gumki gdy chcemy szybko przejsc na inne miejsce łowienia. Nie zaczepiałem tam plecionki ale natchniony tym artykułem jak i filmikiem postanowilem przetestować. Robiłem tak tylko z woblerami Salmo Hornet 4 z czerwoną głowką reszta biąła. Zachowywał się idealnie aż sam byłem zdziwiony, że to tak fajnie pływa. Niestyty bez rezultatów. Ale będe dalej próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.