Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozterki budowlano-remontowe Trini


trini

Rekomendowane odpowiedzi

no bo taka jest prawda

U nas najtańszy bierze 45-50 złotych za prostą glazurę z metra, w karo dodają 5 zeta za metr, a jak chodzi o "dywaniki" to juz w ogóle masakra.

Dobry fachowiec, naprawdę dobry i sprawny bierze stówę za metr, a genialny z tego co słyszałam od jednych takich co mają poezję na ścianach i podłogach położoną, jak w pałacu normalnie - 150.

Za 10x10 razy 2 biorą.

Nóż się w kieszeni otwiera, i powiem Ci, że gdyby to nie była tak bardzo męcząca, wypompowująca siły (mam dziecko muszę sie jeszcze nią zajmować) to sama bym się za to wzięła, ćwicząc sobie po jakichś piwnicach czy garażach ze 2-3 razy.

Bo porobisz tydzień a kasy jest na miesiąc.

Jak pomyślę, że adiunkt na uniwersytecie zarabia niecały 1000 to aż płakać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

trini, taka jest niestety polska rzezczywistość..... jest kawał, że przychodzi facet do pośredniaka i pyta o pracę dla syna, który skończył 8klas i zaznacza, że ma być słabo płatna, bo jak za dużo będzie miał to będzie szalał i kłopotów i sobie i rodzinie narobi....

facet przejrzał oferty i mówi, że jest praca dla murarza za 2500 zł miesięcznie...

- nie panie za dużo... - mówi ojciec

- no jest pomocnik murzarza za 1800zł....

- nie panie za duże zarobki....

- no mamy jeszcze pomocnik pomocnika murarza za 1300zł...

- panie a za 800zł nic nie ma....

- PANIE! żeby 8 stów zarabiać to trzeba mieć studia skończone.....

a co do magików od wykończeniówki, to żeczywiście się cenią straszliwie.... ale jeżeli masz pewność że to właśnie magik to warto.... mam wujasa co właśnie takim magikiem jest.... ceni się bardzo, ale oprócz tego, że robi wszystko perfekcyjnie (nie ma się do czego doczepić) to jeszcze tempo ma okrutne (np. 100 m kw. płytek 25x25 na małej fudze 3mm w jedną dniówkę (ale już na przygotowanym na równo podłożu)....gdzie innym czasami tygodnia nie starczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie z fugowaniem

hehehe :D

nie no pewnie nie ;)

Zresztą sinus, fuga 3mm to nie jest taka mała fuga - w łazience mam 1,5 mm i to jest mała, w kuchni i przedpokoju mam 4 mm - i taka jest zaj... świetna :mrgreen:

A tempo wujaszek ma rzeczywiście niezłe. My kładliśmy pierwszy raz w życiu, to nam 8 metrów 8 godzin zajęło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek :roll: nie z fugowaniem, i mówię co widziałem na własne oczy....nie widzę powodu żeby ściemniać

co do fugi trini, to jej wielkość to kwestia gustu..... jak dla mnie na płytkach 25x25 3mm wygląda nie fajnie, ale to moja opinia...

Trini,dość często spotykałem na budowach kobitki i dobrze sobie radziły

to ciekawe budowy musiasły być.... :wink: kurcze na tych co byłem i co bywam, jak są kobitki to pojedyncze i to zawsze w kierownictwie lub nadzorze siedzą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą sam też zatrudniałem kobitki jak robiłem w usługach budowlanych i mam dobre zdanie na ten temat

maniek, ale o zdanie mi nie chodzi, tylko o możliwości.... nie znam kobitek pracujących jako pracownik budowlany..... np. murarz czy płytkarz.... że płeć piękna w wykończeniówce ma dobre wyniki to wiem po tym co widziałem jak same sobie robią remonty.... ale jak chodziłem do budowlanki to w klasach na murarza, czy malarza czy nawet montera ani jednej pani nie było......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fachowce budują Irlandię zostały same przedskoczki

He,he, dobre.Co ciekawe to na budowach w IRE pracuja "niebudowlancy".W wiekszosci to ludzie z malych miejscowosci ktorzy gdzies w kraju "lizneli budowlanki" a tutaj dosc szybko "podciagneli" kwalifikacje.Wszyscy Oni(ci ktorych znam)mowia ze tak jak tutaj(IRE)robi sie "sztuke" na budowie to w kraju nawet za" S.P. Komuny" podobne numery by nie przeszly :smile:.A bedziecie sie mogli przekonac (co do ich umiejetnosci) bo szacuje sie ze w sektorze budowlanym straci prace w tym roku okolo 100tys.pracownikow :!:.Budownictwo sie po prostu zes...lo na wyspie :smile:.Wybudowano bardzo wiele nowych domow, ktorych cena rosla z roku na rok :smile:.Przecietny dom (trzysypialniany) kosztuje 400tys.Euro :!:.Jesli zakupicie go w kredycie na 16-20 lat to splacicie 800tys.E :!:.Bardziej wiec oplaca sie wynajmowac niz kupowac.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus, nauczyłam się kłaść glazurę, terakotę i gres - jeszcze musze fugę walnąć tylko na podłogę - nadaję się? :D

Aaaa ściany też wyprowadzać umiem, i kotwić okna, o malowaniu nie wspominam bo to pryszcz, tak samo jak wylewki samopoziomujące, obsadzanie parapetów, układanie płyt GK.

Nadaję się choć trochę? :mrgreen:

Kurna Trini jasne że się nadajesz . Podać Ci adres ? Na wiosnę trzeba mi kuchnię zrobić , praktycznie od podstaw . Jak zrobisz do wiosny ze dwie piwnice i garaż to przyjeżdżaj w ciemno . Nawet obiady będę Ci robił :mrgreen: z piwem nawet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślę sprawę, jak zrobię te piwnice i garaż, to jestem na 100% :D

Ale generalnie to nic trudnego, wystaczy poczytać poradniki na stronie castoramy :)

Obiady mówisz... :cool:

Kusząca propozycja - wreszcie sama nie musiałabym przy garach stać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.