Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sandacze 2012


stawik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie mogłem już dłużej czekać i inauguracja odbyła się w najwczesniejszy z mozliwych terminów

Nad wodą melduje się tuz przed północą, na początek klasyka- opad. Tak agresywny jak i wolny na lzejszych główkach. Bez efektu. Potem do boju poszły powierzchniowe woblery Salmo i Storm,jednak i kawałki pianki były ignorowane prez ryby.

Zmieniam miejsce z opaski na żwirowa łache sasiadująca bezpośrednio z korytem Wisły. Znów guma ,tym razem prowadzona "na wleczonego". Za któryms rzutem, tuż przed 3.00 mocne kopniecie i natychmiastowy odjad w główny nurt. Zander? Idzie blisko dna, w dół rzeki. Po kilku minutach zaczeły sie pierwsze uderzenia ogonem o plecionke....no nie,tylko nie TY!. Po chwili jakby ryba opadła z sił i dała się podholować pod brzeg. Podciągam france do powierzchni....(?!) To sandacz!! na płytkiej wodzie chlapnał się kilka razy po czym wyłozył na bok. Podbieram go ręka i...

w metnookiego wstapiła jakby nowa siła i energia. Szybki zryw na krótkim dyszlu po którym kij gwałtownie się prostuje.....

Najsłabszym ogniwem ogazał się przypon Dragona. Sciślej mówiac- szlag trafił "koszulke" zabezpieczjaca supeł łaczący z agrafką. ehhh....

Drań miał dobre 80cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie założył tego tematu
Bo w dobrym tonie jest zakładanie tematu ze złowioną rybą a nie pisanie dla nabijania licznika ... :roll:

Nie pisałem po to by nabijać licznik, ale po to żeby się dowiedzieć co tam u was, jak coś złapie też opisze i dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem już dłużej czekać i inauguracja odbyła się w najwczesniejszy z mozliwych terminów

Nad wodą melduje się tuz przed północą, na początek klasyka- opad. Tak agresywny jak i wolny na lzejszych główkach. Bez efektu. Potem do boju poszły powierzchniowe woblery Salmo i Storm,jednak i kawałki pianki były ignorowane prez ryby.

Zmieniam miejsce z opaski na żwirowa łache sasiadująca bezpośrednio z korytem Wisły. Znów guma ,tym razem prowadzona "na wleczonego". Za któryms rzutem, tuż przed 3.00 mocne kopniecie i natychmiastowy odjad w główny nurt. Zander? Idzie blisko dna, w dół rzeki. Po kilku minutach zaczeły sie pierwsze uderzenia ogonem o plecionke....no nie,tylko nie TY!. Po chwili jakby ryba opadła z sił i dała się podholować pod brzeg. Podciągam france do powierzchni....(?!) To sandacz!! na płytkiej wodzie chlapnał się kilka razy po czym wyłozył na bok. Podbieram go ręka i...

w metnookiego wstapiła jakby nowa siła i energia. Szybki zryw na krótkim dyszlu po którym kij gwałtownie się prostuje.....

Najsłabszym ogniwem ogazał się przypon Dragona. Sciślej mówiac- szlag trafił "koszulke" zabezpieczjaca supeł łaczący z agrafką. ehhh....

Drań miał dobre 80cm

chyba nie chciał być sfotografowany ;-) a tak na poważnie to podziwiam, że biegasz w nocy po Wiśle za sandałem, ja się jeszcze nie odważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z uczelni, zjadłem obiad i pojechałem zobaczyć co tam nad wodą się dzieje. (postanowiłem wyselekcjonować potencjalne miejsca sandaczy i tylko tam porzucać) Pierwsza kładka parę skubnięć okonków, druga zero, na trzeciej pada jeden okonek taki z 30cm i spina się pod nogami. Na ostatniej zaczął padać deszcz i padło pierwsze walnięcie niestety zacięte za późno, po drugim rzucie znowu ale słabsze, i na trzecim uderzył i uwiesił się szczupaczek 42cm :(

Strasznie wiało że trudno było cokolwiek delikatniejszego zauważyć ;/

Jutro mam nadzieje że powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.06.2012r Wrocław-Odra

Nastawiony na bolenie poświęciłem wcześniej godzinę sandaczom. Dwa ostatnie sezony, ryby te kompletnie mnie ignorowały. Dzisiaj może fatum się odwróciło. Siedem brań w tym dwa sandacze zapięte. Po przerzuceniu kilku gum, agresywne brania zaczęły się na perłowe kopyto z niebieskim grzbietem.

c2f4973ae59a1501med.jpg

57cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawciobra- kielbiki nie są zakazane (chyba pomyliłeś je z różanką).

Co do łapania na martą czy żywą rybkę to polecam żywą o ile nie jest zbytnio duża(do 10cm np.ukleja kiełB) Na martwą rybkę polecam górę, bądz sam ogon.

Pozdrawiam i połamania.

PS. Gratuluję pięknego sandacza na kiełbika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki1506 ładna sztuka. Mnie się takie nie trafiają.

Wczoraj po pięknym poranku, miałem trzy ryby na wędce i przegrałem. Dzisiaj rano jedno branie i mały sukces. Zauważyłem, że część wędkarzy spotkanych nad wodą już chyba łowienie nie cieszy. Więcej jakiegoś jadu, zazdrości, negatywnego nastawienia do kolegów po kiju. Mimo to, ja się cieszę nawet takimi wynikami. Branie w strefie przybrzeżnej na woblera (10cm, gł. do 0,5m), Odra "trącona" i przybrała, pzdr.

b340b1739c230869med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.