Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPS w telefonie Samsung Galaxy


Staszek

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele jak wypływałem o 4 rano na Przeczycach to miałem niemałą zagwostkę by trafić na miejscówkę-jedno mleko .

Płynąłem na echosondę , ale to stary model (Eagle -Supra ID , chyba z 20 lat).

Za niecały miesiąc mam dostać nowy telefon, właśnie Samsung Galaxy S II lub III , nie wiem dokładnie.

Czy ma ktoś ten telefon i czy jest tam GPS przydatny w dopłynięcie na miejscówkę .... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam Samsung Galaxy S II. Samsung ma chipset SiRF StarIV, który jest bardzo dokładny. Osobiście używam jako nawigacji samochodowej. A jak wiadomo telefon oparty jest o system android gdzie w google play można pobrać bardzo dużo aplikacji turystycznych wykorzystujących gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przydatnych aplikacji polecam Trek Buddy - po wgraniu np.mam rastrowych działa offline tzn.nic nie pobiera z konta :mrgreen: można rejestrować ślad ,stawiać punkty(waitpont) no i potem nawigować na ten ślad ,czyli trafić na lodzie do dziury :wink: czy też na łowisko we mgle,należy jednak pamiętać że nawigacja nie jest dokładna, nawet Garmin itd. jest błąd do 3m -mapy w telefonie wyglądają np. tak: wjmpol0400.png

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przydatnych aplikacji polecam Trek Buddy - po wgraniu np.mam rastrowych działa offline tzn.nic nie pobiera z konta :mrgreen: można rejestrować ślad ,stawiać punkty(waitpont) no i potem nawigować na ten ślad ,czyli trafić na lodzie do dziury :wink: czy też na łowisko we mgle,należy jednak pamiętać że nawigacja nie jest dokładna, nawet Garmin itd. jest błąd do 3m -mapy w telefonie wyglądają np. tak: Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Również polecam TB do nawigowania i kreślenia ścieżek, jednak używanie takich map raczej jest mało przydatne - odpowiednia kalibracja takiej mapy jest niezwykle trudna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie mapy korzystając ze zdjęć satelitarnych (np. Google Maps, Bing Maps, Zumi). Do tego polecam programy Mobile Atlas Creator oraz ZumiBuddy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak jeszcze ''raczkowałem'' z TB to robiłem mapy za pomocą MOBAC lub używałem rastrów z tej stronki: http://www.bialowieza.home.pl/bialowieza_ptopp_mapy/bialowieza_puszcza_bia%C5%82owieska_ptopp_100.html pełno tego jest w sieci :mrgreen: Teraz mapy robię za pomocą programu MapoTero który pobiera mapy z Geoportalu i wyglądają one tak: bor01536.jpg

sikory04608.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

bor10241024.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Lub w innej skali ,bardziej dokładne do łazikowania po lesie. Serwis Geoportalu jest tu: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ klikając w zakładki topo itd. po lewej można obejrzeć interesujący nas teren. Zapraszam na forum TB http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=14&sid=d14d31a3a5b3cbae674595465d2832d3

@wronks ta mapa jest z wydawnictwa Compass chyba lub jakiegoś innego który robi mapy na potrzeby TB wszystko znajdziesz na forum.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam darmową aplikację OruxMaps.

OruxMaps działa w dwóch trybach:
-Online z wielu różnych rodzajów map (Google Maps, OpenStreetMap, Microsoft Maps, itp.).
-W trybie offline z skalibrowanych map do aplikacji. Istnieje również możliwość konwertowania map Ozi Explorer, lub tworzyć własne mapy, z pulpitu narzędzia.
Pozwala ci utworów rekordu przy użyciu GPS. Współpracuje z formatami GPX i KML.

link do marketu > https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orux.oruxmaps&hl=pl

oczywiście aplikacja po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja natomiast polecam darmową aplikację OruxMaps.

OruxMaps działa w dwóch trybach:
-Online z wielu różnych rodzajów map (Google Maps, OpenStreetMap, Microsoft Maps, itp.).
-W trybie offline z skalibrowanych map do aplikacji. Istnieje również możliwość konwertowania map Ozi Explorer, lub tworzyć własne mapy, z pulpitu narzędzia.
Pozwala ci utworów rekordu przy użyciu GPS. Współpracuje z formatami GPX i KML.

link do marketu > https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orux.oruxmaps&hl=pl

oczywiście aplikacja po polsku.

Powyższy już mi się podoba :)

Co do trek buddy niestety coś mi nie działa a ja lubię programy intuicyjne bo nie mam czasu na wgryzanie się w szczególiki

Przy okazji czy wie ktoś z was jak postawić punkt w terenie do którego później można nawigować w zwykłym google maps? Mam samsunga galaxy mini 2 i jak ostatnio próbowałem znaleźć taka opcję na łódce to nie mogłem mimo poświęcenia sporej ilości czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest bardzo prosty w obsłudze, zainstaluj go porządnie, jeśli masz androida to ściągnij wersją darmową z Play (dawny sklep androida) i musi działać. Ja mam wgraną mapę GOP z netu i na Przeczycach, Dziećkach itd. sprawdza się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest bardzo prosty w obsłudze, zainstaluj go porządnie, jeśli masz androida to ściągnij wersją darmową z Play (dawny sklep androida) i musi działać. Ja mam wgraną mapę GOP z netu i na Przeczycach, Dziećkach itd. sprawdza się doskonale.

Instalował to się on sam :) Natomiast nie ma żadnych map a jeśli wklepałem namiary gps to niestety nie nawiguje mi do takiego miejsca. Nie przesuwa się itp itd pomimo jazdy samochodem (w ten sposób sprawdzałem czy w jakikolwiek sposób zmieniają się odległości do punktu docelowego). Map też niestety nie ma a nie za bardzo wiem skąd takie ściągnąć.

Programik OruxMaps polecony przez technops'a zaciągnął mapy z google maps i pokazuje wszystko. Natomiast TB ciekawi o tyle że się tak nim zachwycacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB podniecamy się dlatego że jeśli masz mapy w telefonie ,to nie musisz mieć nic kasy na telefonie,a nawet karty SIM aby trafić do celu! :mrgreen: A jeśli nie masz żadnych map to wybierasz w zakładce mapy lub atlas (zależnie od telefonu) plik ''no maps'' i wtedy pokazuje Ci współrzędne na ''białym(pustym)ekranie telefonu'' Wszystko o Trek Buddy znajdziesz na forum: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=6551 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy SII i używam tylko map google + nakładkę Moje trasy. Tu przykładowa trasa zapisana przy testowaniu nowego aku:

211501387234322466544.0004bea87b6c88143f43e'>http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=

211501387234322466544.0004bea87b6c88143f43e

Fajnie widać trasy na zdjęciach satelitarnych, do tego są jeszcze statystyki.

Mając taki telefon daj sobie spokój z TrekkBuddy. Jest to fajny program którego używałem w poprzednim telefonie i sobie wrzucałem do tego mapy z Zumi. Za dużo przy tym jest zabawy. Tu włączysz tylko program, lokalizację i już śmigasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy do terkbuddy robi się w 5 min!! Jest do tego darmowy soft, wybieramy jaki obszar nas interesuje i za kilka minut mamy mapę którą tylko wrzucamy na telefon. P jak chcesz odezwij się na pw zrobię Ci mapy. Trek ma tą przewagę że na mniejszysz jeziorach możemy zrobić dokładniejszą mapę niż google maps(np zumi zdjęcia satelitarne, geoportal), ponadto można korzystać z tzw. sztabówek(mapy wojskowe), które to są o niebo dokładniejsze od google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy do terkbuddy robi się w 5 min!!

W google nic nie musisz robić. Nie zniechęcam do TB, to dobry program ale zawsze coś trzeba w nim zrobić. Tak jak pisałeś można też wrzucić sztabówki, ale przydałyby się nowsze. Ja najnowszą mam chyba z 89r.

Korzystam z googla ponieważ nie chce mi się dodatkowo robić map i w każdej chwili mogę ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś trochę poświęciłem czasu na ''zrobienie'' map mojej okolicy , i w każdej chwili mogę ich sobie użyć :mrgreen: Map google nie używam gdyż w teren chodzę z Samsungiem Solid i ma on mały ekran ,ale za to trwałą baterię itd. :wink: mam też Samsunga Wave z którego korzystam w aucie.Generalnie wolę TB dlatego że jak wspomniałem nie pobiera kasy z karty ,ja nie mam abonamentu , nie jestem uzależniony od komórki , mało dzwonię, tak że nie rzadko po prostu nie mam kasy w telefonie :oops: Kolejnym plusem TB jest zapis śladu czy też sms z pozycją gdzie jestem,tak że mogę dla kumpla wysłać plik gps i on na PC może sobie zobaczyć gdzie łaziłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.