Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

Cześć wędkuje miedzy Krakowem a ujsciem Soły, zawsze łowie poniżej zaporówek progów wodnych ujść rzek aby złapać sandacza, oczywiście porażka. Jadę teraz na bardziej spokojną wodę między kanałem dwory a skawą i powyżej Kanału Łączany jak sądzicie będzie tam sandacz w bardziej spokojnej wodzie. Może tam mi się poszczęści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wędkuje miedzy Krakowem a ujsciem Soły, zawsze łowie poniżej zaporówek progów wodnych ujść rzek aby złapać sandacza, oczywiście porażka. Jadę teraz na bardziej spokojną wodę między kanałem dwory a skawą i powyżej Kanału Łączany jak sądzicie będzie tam sandacz w bardziej spokojnej wodzie. Może tam mi się poszczęści.

Cześć kolego.

Ja jestem z Oświęcimia a pracuje w Zatorze.

NIe słyszałem by kto kolwiek złapał sandacza w tym roku /poza jednym na spina przez kolege/. Coś się stało i mysle że zostały wyparte przez szczupaki i sumy. Wiem że to nie możliwe ale coś się z nimi podziało. Nie biorą na nic ukleja, guma, kogut - nic ich nie rusza. Spiningowaliśmy już trzy nocki w kilka osób i 1sztuka /50tka/.

Jak możesz to zaglądnij do łączan - na opaske na wprost parku krajobrazowego , na rzece. Jest tam taka mała altanka. Zawsze tam brały ciut 30 - do 100 m powyżej altanki. Na ukleje w nocy bywaja ładne węgorze a sumiki są chyba największe w okolicy.

Nie byłem tam w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się stało i mysle że zostały wyparte przez szczupaki i sumy.
chyba Ci sie cos pokickało z tym szczupakiem a co do suma nie wiem wiec sie nie wypowiadam,przyczyny szukaj raczej w zeszłorocznej powodzi poza tym w wisle od kilku dobrych lat jest coraz mniej ryby nie tylko sandała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeżeli chodzi o Wisłę w okolicach Krakowa, to ja łowię przy ujściu kanału łączany i na samym kanale. Mogę powiedzieć że jeżeli chodzi o ryby to jest moim zdaniem tragedia. 2-3 lata wstecz jeszcze coś się łowiło. Rok 2010 i ten 2011 jest są moim zdaniem tragiczne. Nie idzie nic złapać. Nie jest to tylko moja opinia. Wszyscy moi znajomi wędkarze twierdzą że z rybą w tej okolicy (Wisła, Skawinka, Kanał Łączany) jest niedobrze. Ostatnio miałem dyskusje ze skarbnikiem mojego koła. Pokazał mi pozbierane rejestry połowu ryb. Wszystko rybryki oznaczone W2 - puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u Was z rybkami ,u mnie ostatnio Wisła sypie kleniem i jaziem.

U mnie w tym roku wieszają się najczęściej Bolenie (72,68,68,65 itd.)

Jakoś opuściło mnie szczęście do Jazi, w tym roku tylko dwie sztuki (46 i ~30)

Klenie są ale bez rewelacji wszystkie w granicach 25-35

Wszystkie rybki z wracają w formie do Wisły :)

Łowię poniżej Krakowa od Niepołomic do Koszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u Was z rybkami ,u mnie ostatnio Wisła sypie kleniem i jaziem.

Hej Gobio.

Gdzie polecasz na te klenie i jazie popolować? Bo ja znam niestety tylko jedno miejsce a i tak cienko tam z kleniem i jaziem, raczej bolenie łapie. Miejscówki mi pozarastały :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie polecić jakieś miejscówki w Krakowie lub okolicy jeżeli chodzi o spinning nad Wisłą?

To mój pierwszy sezon wędkarski i kompletnie nie mam pojęcia gdzie mogę jechać nad Wisłę i porzucać. Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ja nie chcę żeby ktoś dzielił się ze mną swoimi miejscówkami. Chodzi mi o to żebym wiedział gdzie jechać, żeby były jakieś zejścia do wody i miejsca do zostawienia samochodu.

Dzięki za podpowiedź na pewno sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.