Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

bumtarara, nie ma czegoś takiego jak extra miejscówka na sandacze , żrą w jednym miejscu przez kilkanaście minut a potem ich już nie ma i trzeba chodzić za nimi. Najlepsze efekty są rano choć te większe sandacze ciężko przechytrzyć to z mniejszymi jest nieżle. Dzisiaj rano prawie wymiarowe złapałem dwa , do tego okoń ponad 40cm wypiął sie pod moimi nogami.Wymiarowych już kilka trafiłem ale w tym roku słabo jest z tymi grubaśnymi. Trza chodzić nad wode i kombinować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

już od jakiegoś czasu myślałem nad tym żeby wyruszyć gdzieś poniżej Dąbia ale nie znam aż tak dobrze dróg dojazdowych do Wisły. Są jakieś dogodne drogi dojazdu gdzie można spokojnie zostawić autko i powędkować? czytałem coś o działkach na wysokości baru mexyk ale troszkę daleko...czy są może gdzieś bliżej fajne miejsca które możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj znów na Wiśle, najpierw w okolicach Nh później znów poniżej stopnia na Dąbiu. Bolka nie złapałem ale miałem jedno nietrafione wyjście na blaszkę o której wspominał Davly. W sklepie wędkarskim nie dysponowali tak szeroką gamą przynęt jaxona ale z tej samej firmy jest blaszka Holo-reflex z o dosyć dużej ciężkości, solidnej grubek konstrukcji z wyciętą w środku dziurką dla lepszego przepływu. Blaszka rzeczywiście z łatwością leci prawie na drugi brzeg a i jej zachowanie przy szybki zwijaniu jest do złudzenie przypominające chlapiącą się nad powierzchnią uklejkę. Może zabrakło mi wczoraj szczęścia ale czuje że pierwszy "bolek" już blisko:-))

link do blaszki, zakupiłem wariant G

http://www.jaxon.pl/Katalog/258_184_przynety/5113_obrotowe-jaxon-holo-reflex/Produkt/20639_holo-reflex-turbo-cast.aspx

cena też ok bo w cenie jednego wobka można mieć 3 takie blaszki:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je używałem. Skuteczność mają porównywalną z tamtymi, ale mają jedną wadę. Trzeba wymienić im kotwiczkę na mniejszą, bo dosyć często kotwiczka zahacza się o dziurkę w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na szczęście się nie zaczepiała ale przy mocniejszych szarpnięciach po wyskoku z wody zaczepiała się o żyłkę robiąc tzw. Łódeczkę co utrudnia zwijanie(przynęta nie pracuje i stawia duży opór). Z racji ciężkości po oddaniu kilkudziesięciu (lub kilkuset rzutów), żyłka nieco się przetarła i jedna z tych przynęt poleciała hen daleko:-(( na szczęście sa stosunkowo tanie więc kupiłem kilka:-) radziłbym jeśli ktoś ma zużytą przelotkę lub cienką żyłkę aby przewiązywać tą blaszke ponownie po oddaniu kilkudziesięciu rzutów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie Davly, a mianowicie prowadzisz te blaszkę tylko skacząc po powierzchni czy pozwalasz je także zejść niżej? muszę przyznać że ciągłe zwijanie na szybkości aby blaszka skakała po wodzie jest trochę męczące:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam :D Jak nie masz efektu "pac pac" na powierzchni to już lepiej sobie załóż wobka. Niestety trzeba szybko zwijać, kołowrotek z przełożeniem większym niż 6:1 i już się nie zmęczysz. Czasem jednak puszczając blaszkę tak żeby tylko muskała od dołu powierzchnię i tak weźmie z efektywną fontanną wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na bolka jest szansa cały dzień i całą noc niezależnie od upałów, ochłodzenia, stanu wody, ciśnienia itp. Tak naprawdę próbowałem jakoś dopasować brania do warunków ale nie wyszło. Raz miałem 8 bolków i jazia od 8-13 kilka dni temu, w czasie najgorszych upałów i bardzo niskim stanie wody, a dzisiaj na przykład w tych samych warunkach i tym samym miejscu nawet wyjścia. Raz mi się zdarzyło wyciągnąć 4 bolki jeden za drugim, grube kluchy z jednego miejsca o 15 po południu. Brały z 20 minut i koniec. Oczywiście nie było zmian pogody ani ciśnienia nic po prostu zaczęły żerować. Później nie wyciągnąłem z tego miejsca ani jednego bolka przez parę dni. Boleń to strasznie nieprzewidywalna ryba :D Najlepiej mieć kilka miejscówek niedaleko siebie i je sprawdzać na okręte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na bolka jest szansa cały dzień szczególnie kiedy siedzi się w takich enigmatycznych miejscówkach zwanych "kratami", "betonem" czy też "kamieniami". Można tam złowić na prawdę duże okazy bijąc przy tym rekord polski i to o dużo. Jest pewne gremium, które tam łowi dość zaciekle tylko nie wiedzieć dlaczego czają się przy tym i robią podchody jak przysłowiowy "pies do jeża".

Hmm już wiem czemu... może dlatego że łamią przy tym polskie prawo. Konretnie zapis o strefie ochronnej poniżej stopni wodnych (200m dla przypomnienia!).

Ale takich ludzi gonimy co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bolka jest szansa cały dzień w całkowicie legalnych miejscówkach i tylko o takich piszę. Kraty, beton etc. to nawet nie komentuje.

To dobrze, że trafiają się jeszcze tacy co szanują przepisy i nie bawią się w kłusoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej stopnia wodnego Dąbię jest niebieska tabliczka od której można wędkować, przyznam szczerze że kilka razy zdarzało mi się widzieć jak ktoś łapie kilka metrów przed nią tak samo jak "wątróbkarze" w czerwcu łapiący sumy. No cóż ja rybek i tak nie jadam wiec jakoś za bardzo nie zależy mi na tym żeby je wyciągnąć z wody ale bolenia nigdy nie złapałem, widziałem tylko jego ataki stąd pojawiła się nieodparta pokusa upolowania tej rybki:-))

Będą 2 tygodnie na urlopie nad morze udało mi się zakupić fajne "casty" z jaxona których nie udało mi się znaleźć w Krakowie. Jak się okazuje można złapać na nie nie tylko bolka ale i dorsza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.