Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

DarekR nie tylko Ty łowisz młode osobniki bo ja przez całe wakacje nie moge przekroczyc 45cm :grin: ostatniego miarowego złapałem w czerwcu :shock: i tak jest na całym odcinku krakowskiej Wisły. Piszę o spinningu bo na inne metody moze byc inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W niedziele bylem chwilke na Wisle przy ujsciu toru kajakowego. Woda dramatycznie mala. Na gumke, czerwonego i watrobe nic nie bralo. Nie bylo nawet oznak zerowania. Widzialem jednak, ze na malego zywca ktos po 2 stronie zlowil malutkiego sandacza i szczupka, wszystko w granicach 35cm. Na szczescie ryby wrocily do wody. W czasie mojej zasiadki ok 4h woda opadla kolejne 10-15cm :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kleń to marzenie każdego wędkarza, brawo! Masz fotkę?

Tak mam ale nie wiem czy mogę na forum wrzucić ? Nie chce mi się rozczytywać regulaminu. Fotki zrobione niestety na trawie w celu zmierzenia przy wędzisku - niestety byłem sam i tylko tak mogłem cyknąć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też mozesz podesłać;) 5dych to piękny kleń,ale "6" z przodu... :shock:

Wysłałem, tego rozmiaru nie da się dokładnie określić (nie miałem przy sobie miarki) ale fotka jest zrobiona przy wędzisku a od początku do końca elementów z korka ma dokładnie 55cm jednak rybka nie jest położona dokładnie z początkiem wędziska.

Zamieszczam tutaj link zewnętrzny do fotki, w razie czego można usunąć z posta.

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenie w Wiśle nieżle świrują zwłaszcza w taką pogode jak dzisiaj. Pamiętam ze trzy lata wstecz obgryzły mi chyba z dziesięć sandaczowych twisterów. Kolega mój niewierzył że klenie atakują takie przynęty i sie przekonał jak na obrotówki rozmiaru 3 i 4 wyjmował klenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak byłem w poniedziałek to też ładnie dawały po powierzchni. Po wypuszczeniu zdobyczy jednak wszystko ucichło - najwidoczniej spłoszyły się i poszły dalej. Zaczyn się fajny okres dla spinningu gdyby tylko nie trzeba było latać do pracy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, Pomyliłem sie nie było to trzy lecz cztery lata wstecz. Moja córka się urodziła i miałem ją z mamą (jej mamą czyli moją żoną)odebrać ze szpitala o 14:30 -w domu obiad ugotowany , straszy syn u babci a ja gdzie ? Na rybach :mrgreen: Był jakiś przedziwny okres - nigdy klenia na paprocha nie złapałem (twistera czy rippera) a wtedy - kur.a co sie działo , leje deszcz ,ja cały przemoczony a kleniska tak ładują w dziesięciocentymetrowe twistery że jeden starczał na dziesięć rzutów i tracił ogon! Koleszka mój zdecydowany wielbiciel przynęt jaknajwiększych wtedy zwątpił , trwało to chyba ze trzy dni . Do dzisiaj wspólnie z kolegą wspominamy ten okres. Nie dość że klenie wtedy brały jak szalone , brzany , jazie to i sumek którego nie dało sie wyjąc :cry: ale dokładnie rok póżniej przywalił ponownie :mrgreen: ale też przegrałem. Takie wędkowanie jak wtedy powinien mieć każdy kto chce sie tym hobby zaszczepić . Idziesz pierwszy raz na ryby ktoś daje Ci wędke i machaj , byle czym a wyniki :razz: . Coś pięknego. Zawsze od tej pory nie straszny mi deszcz , zamieć czy burza na ryby nie ma reguły jak biorą to nawet najbardziej deszczowy dzień jest słonecznym i niezapomnianym. Heh swoją drogą to uwielbiam jak jestem na rybach i pada deszcz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy spacerek na 2h spinningowania i jedynie jakiś szczupaczek przedszkolak siadł. Woda była jakaś podniesiona i w ogóle oznak żerowania ryby.

To i tak sukces ,szczupak powoli staje sie przypadkiem.A jak sandacze ? Trenujesz ? Tych małych jest bez liku - nie ma dnia bym nie wyjął przynajmniej trzech.Wczoraj zmieniłem miejscówkę z mojej ulubionej ruszyłem gdzieś dalej , kilka okoni po 20 cm i jazio 50 + . Kolega podobnie okonie i szczupaczek 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy spacerek na 2h spinningowania i jedynie jakiś szczupaczek przedszkolak siadł. Woda była jakaś podniesiona i w ogóle oznak żerowania ryby.

To i tak sukces ,szczupak powoli staje sie przypadkiem.A jak sandacze ? Trenujesz ? Tych małych jest bez liku - nie ma dnia bym nie wyjął przynajmniej trzech.Wczoraj zmieniłem miejscówkę z mojej ulubionej ruszyłem gdzieś dalej , kilka okoni po 20 cm i jazio 50 + . Kolega podobnie okonie i szczupaczek 45.

Nie dobijaj Pagori ;) Wstyd się przyznać ale nie złapałem jeszcze sandacza ... ba nawet przedszkolaka ale chyba będe musiał zainwestować i zgodnie z radami zmienić w plecionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobijaj Pagori ;) Wstyd się przyznać ale nie złapałem jeszcze sandacza ... ba nawet przedszkolaka ale chyba będe musiał zainwestować i zgodnie z radami zmienić w plecionkę.

Żaden wstyd , poprostu brały ale tego nie wiedziałeś bo na żyłke łapałeś :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pagori ma oczywiście rację - zakupiłem niedawno pletkę Power Pro 20lbs fluo, o wiele lepiej jest czuć opad gumy i pukanie o dno. Na żyłce nie kontrolowałem prawie w ogóle przynęty. Także pietruH, kupuj jak najszybciej bo ze 2 miesiące się jeszcze połowi:)

Mam jeszcze pytanie do wiślanych ekspertów od sandałowania - na jakiej gramaturze główek łowicie na Wisełce w Krakowie i okolicach? Ja dopiero na 15g jestem w stanie wyczuć przynętę, a myślę czy nie przerzucić się na 20g. Posiadam kijka Dragon Millenium Heavy Duty SuperFast 5-25g - czy 20g do niego to nie będzie przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniuphy, Jako uniwersalną gramature główek na wiślane sandacze stosuje 18-20g. Wtedy najlepiej sie łapie w miejscach niezbyt głębokich.Ważne jest by plecionka nie była zbyt gruba.Kijek mam do 35g i takiej gramatury używałem również, myśle że do twojego kija te 20g to górny zakres -napewno da sie łapać ale już nie tak komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.