Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To samo jest na Wiśle w Jankowicach,sporo podrostków miedzy 30 a 40 cm,jak są na braniu to biały,perłowy twister 5cm i siadają ślicznie z miarowym ciężko.Jak będzie uczciwość nad wodą to,może część porośnie nam na przyszły sezon,Sandacz jak ma co jeść to po 4 latach osiąga wymiar ochronny,a z tego co mi wiadomo to zarybiali nim w tamtym roku na jesień takim ok 20cm Wisłę i Kanał Dwory w okolicach Oświęcimia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego szału nie ma :shock: szkoda kaleczyć takie maluchy.

Jak takie sandały biorą, to trzeba zmienić łowisko.

Masz dużo racji, szkoda ich. Niestety z doświadczenia wiem, że od ujścia Skawy do Przewozu , gdzie i na co bym nie łowił, tylko takie się trafiają... Zaś poniżej przewozu sytuacja z wodą jest wiadoma. Mam za mało samozaparcia żeby próbować łowić sandacze w takim siurku. Zatem albo zaciskam żeby i staram się robić rybkom jak najmniej szkody przy odhaczaniu, albo zmieniam łowisko na fotel przed telewizorem. Myślę, że dla wielu druga opcja nie wchodzi w grę, u mnie niema szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam to samo, pełno podrostków 35-43cm, wymiarowe trafiaja się jak rodzynki w cieście, za to jak się trafi miarowy to zwykle jest 70+. Niestety ja trafiłem na jednego takiego w tym sezonie, ale słyszy się że takie się trafiają. Zastanawia mnie natomiast to, że nie ma w ogóle sandaczy z 2 roczników, czyli takich w przedziale 50-65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie takich jest multum w przyszłym sezonie będzie więcej wymiarowych... a z drugiej strony coś się dzieje.. delikatnie się zapinają i raczej krzywdy im się nie robi przy odhaczaniu... za taką kasę co się płaci to inaczej powinno się łowić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Bluzera. Jaki masz zestawik na nasza krakowska Wiselke? :cool:

Pytanie nie do mnie .Ale w sezonie letnim widziałem Bluzera i napewno jeżdzi rowerem (nie góralem ) :mrgreen:

Ale czy to prawda nie wiem , wiem że pamięć wzrokową mam niebywałą i poznałem Go przez zdjęcia tutaj zamieszczone gdy przejeżdzał mi na pasach rowerem z niezłożonym spiningiem i kopyto białe dyndało na końcu :mrgreen:

Więc piewrwszym elementem zestawu jest rower (dla mnie oczywiście to największy plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, jako że mam 3 dni wolnego i będę próbował coś pospiningować nad Wisełką, pytanie do was był ktoś ostatniego czasu na podkrakowskiej Wiśle ?? Dzieje się coś ?? bo mnie doszły słuchy że okoń nieźle żeruje hmmm i nie wiem na co się nastawić bardziej na ciężko czy też lekko hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo czasu spedziłem nad Wisłą i wnioski są następujące:zastanawiam się nad wystawieniem całego swojego sprzętu wędkarskiego na jednym z serwisów aukcyjnych...a jest tego trochę. Jaki jest sens mojego hobby?! Nęcenie nie tanimi przecierz gumami i woblerami?

:evil:

:shock:

Widzę że wychodzi słońce więc moze sie wybiorę porzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo czasu spedziłem nad Wisłą i wnioski są następujące:zastanawiam się nad wystawieniem całego swojego sprzętu wędkarskiego na jednym z serwisów aukcyjnych...a jest tego trochę. Jaki jest sens mojego hobby?! Nęcenie nie tanimi przecierz gumami i woblerami?

chwile zwątpiena,ostatnio też to przerabiałem...

loolekk, nie byłem przeszło tydzień na rybach,ale jeśli na Wisle przez ten czas nic się nie zmieniło to nie mam dla Ciebie dobrych informacji... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo czasu spedziłem nad Wisłą i wnioski są następujące:zastanawiam się nad wystawieniem całego swojego sprzętu wędkarskiego na jednym z serwisów aukcyjnych...a jest tego trochę. Jaki jest sens mojego hobby?! Nęcenie nie tanimi przecierz gumami i woblerami?

chwile zwątpiena,ostatnio też to przerabiałem...

loolekk, nie byłem przeszło tydzień na rybach,ale jeśli na Wisle przez ten czas nic się nie zmieniło to nie mam dla Ciebie dobrych informacji... :???:

wybrałem się dziś 2h rzucania i cisza ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu miałem całkiem przyzwoity połów.

21 kleni na gumki ( od 25 do 35 cm) oraz 10 okoni od 18 do 22 cm :):):)

Dzisiaj troszkę szczupakowego przedszkola, 2 sztuki ok 40 cm ( kolega w tym samym miejscu 5 szt) do tego kilka kleni i okonków.

Póki co na jesięń nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.