Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj byłem nad Wisłą w okolicach Nowego Brzeska, Podeszły dwie płotki, metoda spławikowa, natomiast potem na koniec smigałem na wobka nic nie dziubnęło, z tym że coś mi nie idzie ta metoda, dopiero zaczynam wiec może coś robie niebardzo ;] Jakby ktoś udzielił jakichś wskazówek na temat sposobu łowienia , czy też doboru przynęty.

Natomiast dzień wcześniej Ładny karpik siadł na 47 i kilka płotek i kleników ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem to na grunt podeszła brzanka, może miała z 30cm, Natomiast na koniec wziąłem pośmigałem trochę i znów nic, może podpowiecie koledzy co jest nie tak :D ?? Albo jakiego wobka dobrać , cokolwiek ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktważny Gratuluje - Ile cm bestia?

adek nie ma złotego środka... Trzeba próbować bo ryby są kapryśne. Doskonale się o tym przekonałem.

Proponuje sprawdzić na forum wyniki innych wędkujących mozliwe ze ktoś uchylił rąbka tajemnicy.

Jak na razie Wisła obdarowała mnie jedną Ukleją ale może w weekend odwiedzę ją ze spinningiem w okolicach Dąbia w celu sprawdzenia czy jest coś poza zaczepami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker, a to że kapryśne to doskonale o tym wiem, tylko próbowałem przez kilka dni, i nawet nic nie uderzyło, dlatego zastanawiam się co robię źle, spławik i grunt to zawsze coś cupne, od dziecka tymi metodami łowiłem na rzekach stawach, jeziorach, spinning dopiero zaczynam, kiedyś na blaszke smigałem to czasami coś się pokusiło ale to w lecie, natomiast teraz czytalem wiele o woblerach, mikro chrzaszczach i próbuje na te przynęty natomiast jak narazie bez efektu, może źle rzucam, zwijam, czy niewiem prowadze przynęte w wodzie ;]

Chyba długa nauka przedemną, z tego typu metodą połowu ;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach Nowego Brzeska, czasami jestem w Krakowie ze sprzętem , ale samemu mi się nie chce iść ;P mało znam rejony tutejszej Wisły. Głównie to jak posiedzieć to na Przylasek. Choć ostatnio to Wisła góruje, choc denerwuje mnie troche ta zabawa wody, codziennie metr w dol potem w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek nie znam tamtych rejonów wiec nie pomogę. Możliwe ze po prostu tam gdzie łowisz ryby nie stoi ,a jak wiadomo ze z pustego i Salomon nie naleje :D

Ale jeżeli miał bym coś polecić to może okolice mostu w Niepołomicach - jest tam dość dużo zatoczek główek warkoczy i kamieni wiec jest szansa ze coś tam będzie siedzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek, Ja się tak w zeszłym roku zastanawiałem co robię źle. A zeszły rok był pierwszy po kilkuletniej przerwie w wędkowaniu. Od kwietnia do połowy maja o kiju. I tak jeździłem, rzucałem i zwijałem bez nadziei, aż tu nagle łup i jakimś cudem mam klenia z opaski ok 40 cm. A potem już jakoś poszło. Nagle zaczynasz wiedzieć coraz więcej, widzisz obiecujące miejscówki, masz swoje metody prowadzenia przynęty itd. Trzeba jeździć i łowić i mieć szczęście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek, Dziś 3 godziny bez kontaktu z rybą. Skradanie na czworaka, kolana w błocie, paprochy, wobki, obrotóweczki w ruchu nawet puknięcia, mimo iż miejscówki mi znane i wiem, że tam są ryby. Zwalam na pełnie. Zawsze w pełnie mam słabe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt, że pełnia daje w kość. Natomiast czasami ryba częściej żeruje w pełnie ostatnio, mam na mysli tamten rok. Choć podobno wtedy nocki lepsze, lecz jaoś nie lubie nocnego łowienia. A powiedzcie mi lepiej używać wobka koloru jasnego, czy ciemniejszego? Tzn, wiadomo czasami trzeba próbować na wiele różnojakich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davly, Dziś już ładnie było. Woda płynie wolniej i syfu nie niesie. Odsłoniły się kamieniste łachy gdzieniegdzie, ale brzegi są nasiąknięte wodą więc można się nieźle na błotku przejechać. Buty mam uwalone okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.