Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończeniu sezonu pstrągowego w pobliżu została tylko Wisła, początki dziś nie były obiecujące. Wybrałem się do Piekar i nad Wiślisko pod Skałą, kontaktów z rybą prawie wcale jedynie dwa okonki niewiele ponad 20 na Wisełce, natomiast starorzecze gdzie kiedyś gryzły niewielkie szczupaczki jak martwe.

wczoraj też byłem w tych okolicach. okonki + klenik. bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj wieczorem kilka godzin w okolicach elektrociepłowni Łęg. Piękny leszcz 64 cm. Jak na razie, mój rekord.

Nie ważyłem, bo chciałem jak najszybciej wypuścić, ale grubasek był z niego.

Poza tym jedno branie niezacięte i kilka skubnięć. Łowiłem na rosówkę z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na Wiśle od 16 do 20 kilka brań szczupaka, z tego dwa na brzegu ledwo miarowe (twister), kumpel zaliczył jedno walnięcie z opadu ze środka Wisły (prawdopodobnie sum), ogólnie kicha...

dzisiaj rano wyskoczyłem na lekko, okonie dopisują i to grube :) (wobler)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś 2 h w Kostrzu na główkach. Woda dość mocno podniesiona tak że główki pozalewane. Zimno i wietrznie. Wyniki niestety mizerne, jedynie 3 brania, jeden klonek 30stak i 2 malutkie okonki.

Łowicie coś na Wiśle ? coś ostatnio cicho w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem średnio 3 razy w tygodniu nad rzeką i powiem, że jest strasznie mizernie, dużo pewnie przez to załamanie pogody i drugie, to że tej ryby też nie ma za wiele

pytanie: gdzie są sandacze? mam na myśli te miarowe, bo 30taki się zdarzają ale znacznie rzadziej niż w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: gdzie są sandacze? mam na myśli te miarowe, bo 30taki się zdarzają ale znacznie rzadziej niż w zeszłym roku

Myślę, że zjedzone lub jeszcze zamrażarkach. W lipcu widziałem jak facet na trupka/żywca wyciągnął ładnego smoka 70-80 cm ale od razu w łeb i do bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny Poranek na Podgórkach Tynieckich jedynie jeden pistolet na 35 i jeden niewiele większy od butchera na którego się złapał; innych brań brak, nie było nawet podskubywań okonków na które trochę liczyłem. Ogólne po przygodach na Dunajcu, gdzie ostatnio ładny szczupły pozbawił mnie łownego krakuska powrót do krakowskich wód wygląda mizerniutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie ktoś miętusy na krakowskim odcinku Wisły? Chcę zapolować na tę rybkę tej jesieni.

Wytypowałem już miejscówkę - kamieniste dno, głębokość 1,5 - 2 m, średni nurt.

Pierwszy wypad już dziś wieczorem. Może nie jest tak zimno jak to lubią miętusy ale ostatnio były przymrozki kilka dni z rzędu i woda się trochę ochłodziła. Ciśnienie spada(miętusy ponoć to lubią) i zapowiadają zachmurzenie na wieczór.

Możliwe, że jest jeszcze za wcześnie na połów tej tajemniczej rybki ale jak się nie kombinuje, to się nie łowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.