Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Byłem na rybkach ze spinningiem w ubiegłym tygodniu sobota i niedziela po 3 godzinki i wczoraj w sobotę. Oczywiście nic nie złowiłem ale powoli poznaję teren. Zresztą rzeka to ogólnie dla mnie jest ciężki temat ale kiedyś trzeba się przemóc i spróbować łowić na płynącej wodzie.

A jak u Was wyniki? Łowi ktoś coś na spina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łowi ktoś na kanale "ciepłej" wody przy oczyszczalni Kujawy? (kanał ten wpada do Wisły jakiś kilometr powyżej stopnia Przewóz)

Planuję wybrać się tam w niedzielę z feederem. Zima jest jaka jest, więc liczę na jakieś choćby niemrawe brania.

Byłem już tam w tym roku na początku stycznia. Udało mi się złapać ładnego karasia 32cm, oprócz tego wpadła mała wzdręga, klenik i jazgarz. Poza tym za często tam nie bywałem.

Ma ktoś jakieś większe doświadczenie z tym miejscem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kanale stawiałem swoje początki i właśnie tam złowiłem swoje jedyne 2 karasie w życiu jak na razie ;]

Co mogę powiedzieć... Im wyżej tym głębiej. Ujście kanału jest bardzo zamulone wiec przy dobrych wiatrach można by je przejść w woderach.

Zazwyczaj podjeżdżam tam od strony Mexyku i skręcam w betonowa drogę która doprowadza mnie do budynku nad sama rzeka. Brzeg jest szeroki wiec jest się gdzie ustawić. Co do ryb... nic nie obiecuje jako ze kiedyś ten kanał naprawdę był ciepły jako ze woda dochodziła i do 19 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, czy coś się ruszyło na Wiśle? Zastanawiam dokąd się wybrać jutro. Na małych rzeczkach pstrągowych początek miałem nieciekawy, dopiero na rabie zahaczyłem pierwszego kropka. Ciekawi mnie czy jest po co jechać na Wisełkę na która mam najbliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś cały dzień spędziłem z guntówkami nad Wisłą pod Niepołomicami. Mało się działo, kilka niemrawych brań i wyciągnięty jeden klenik 26cm.

W koło na sąsiednich główkach u innych wędkarzy też słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie połowił ktoś cokolwiek na Wisełce w tym miesiącu? Ja dziś z kolegą wypad na nowy teren: opaska w okolicach Nowego Brzeska, następnie główki w Świniarach. ZERO. Już sam nie wiem gdzie uderzać na klenia/jazia... Niby teraz dobra pora na nie, a nie mogę nic trafić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś o drugi kierunek , ale teraz interesuje mnie przeciwny .Wiem też ,że wszyscy strzegą swoich tajemnic , ale może napisze ktoś na PW jak boi się tutaj. Szczególnie liczę na cenne rady PePe oraz Bluzer interesuje mnie odcinek w okolicach Hotelu Forum powiedzmy od ujścia Wilgi do Mostu Grunwaldzkiego , jakbym miał spiningować mogę zaryzykować do mostu Dębnickiego , ale raczej do Grunwaldzkiego .Pierwsze pytanie an co się nastawić i jaka technika grunt , spining , spławik.Jak ogólnie w tych miejscach z zaczepami. Ogólnie w tych miejscach mało wędkarzy spotykam a efekty raczej mizerne.Ktoś ma doświadczenie na tym odcinku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ujścia Wilgi do Mostu Grunwaldzkiego jest z 500-750m, więc nie jest to jakiś długi odcinek. Ja jesienią z 2-3 razy próbowałem na spina na tym odcinku, raz trafił się jakiś sandałek przedszkolak a raz podczepiłem leszcza za górną płetwę. Łowiłem na gumę na główce 12-15gr i dość często łapałem zaczepy, najwięcej w samym ujściu Wilgi. Raz ustawiłem się z feederem na ujściu ale nic nie złowiliśmy z kolegą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, melduję sie jako pierwszy:) odcinek o którym piszesz jest bardzo dobrym łowiskiem, zwłaszcza ujście Wilgi. Jeśli chodzi o spinning na ciężko to jest tam sporo suma, ale żeby go złapac to trzeba wiadro główek i drugie wiadro gum :) zaczep na zaczepie i jak drapieżnik nie weźmie w pierwszym opadzie to możesz pozegnac sie z przynętą. Jeśli chodzi o spinning na lekko to głównie kleń, ale trzeba pamietac że sama Wilga jest teraz wyłączona z wędkowania z powodu tarliska jakie tam sie znajduje. Sama opaska i bliżej mostu grunwaldzkiego to siedlisko raczej białej ryby i jest jej tam sporo, często były organizowane tam zawody wędkarskie, co nie znaczy że nie ma tam drapieżnika. Ale powyżej mostu grunwaldzkiego też jest dobry odcinek który warto obłowic, zwłaszcza wcześniej rano !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.