Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co zamiast bialego robaka


orzeszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum, wedkuje od kwietnia br. Lowie zarowno na wodach stojacych jak i rzekach. Niestety przy polowie na stawach gdzie dominuje bialy robak jako przyneta czy na rzece zeby zlowic "zywca" wystepuje u mnie bardzo silna reakcja alergiczna. Wystarczy, ze przetre oko po nadziewaniu robaka i na nastepny dzien jest czerwone, ropieje i kilka dni widze za mgla. Bylem juz u lekarza ale rozlozyl rece i odpowiedzial "nie uzywaj pan robakow".

W zwiazku z tym czym mozna to zamienic zeby kazdy wypad nie konczyl sie dramatem na nastepny dzien? Oczywiscie probowalem lowic w rekawiczkach, okularach ochronnych ale to malo komfortowe i inni wedkarze patrza jakos dziwnie.

Bede wdzieczny za odpowiedz. Duzo czasu spedzam na lowieniu rekreacyjnym malych sztuk na stawach gdzie mozna spotkac wiekszosc gatunkow rybek i bran na "bialego" zawsze mialem najwiecej.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A co ja mam powiedzieć jestem uczulony na ryby, wystarczy, że jedną potrzymam dłużej w ręce i już jest problem. A o jedzeniu wogóle nie ma mowy :) a na czerwonego też masz ? może bardziej przynęty rośline, kukurydza, pszenica. Może ciasto bądź chleb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co zamiast przekletych robali zlapac ukleje na Odrze zeby miec cos na zywca albo trupka?

Jeżeli chodzi o ukleję to można ją złowić chyba na wszystko co nadaje się do jedzenia. Przy odrobinie szczęścia i na pusty haczyk.

Kiedy wybieram się połowić tylko na żywca i nie chcę kupować pudełka robaków ani całej puszki kukurydzy to zabieram 1 (słownie: jedną) kromkę białego chleba i zawsze w zupełności wystarcza żeby złapać tyle żywców ile mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona skóra i swędzenie, a po zjedzeniu puchne :lol: wystarczy sam zapach smażonej ryby nawet :D niby szczepionka jest w drodze obym jej doczekał ;D

technops, a widzisz... już myślałem, że nic mnie w życiu nie zaskoczy. Chętnie zaszczepiłbym twoim uczuleniem wszystkich dziadków leśnych co żadnej rybce przepuścić nie mogą...

Co do pozyskiwania żywca...

W tym roku może ze 2 razy nastawiałem się na białą rybę. Nigdy nie chciało mi się jechać po białe tylko po to żeby moc na nie złowić kilka żywców. Kiedy chcę złowić żywca zawsze mam ze sobą kawałek świeżego chleba/bułkę, z miąższu lepie małą kuleczkę, którą później nabijam na haczyk. Jeśli pieczywo jest świeże kuleczka bardzo dobrze się trzyma.

Druga metoda - bardzo wygodna to podrywka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.