Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Stara Widawa, Wrocław


michalvcf

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Po co pytać? Czy nie lepiej sprawdzić samemu i podzielić się wiadomościami?

Myślę, że koledze chodzi o ten odcinek http://dolny-slask.org.pl/entity.action?view=&id=531999

W moim odczuciu, ryba tam powinna być. Między progami i zastawkami zawsze coś się uchowa i na zimę nie spływa do Odry.

Natomiast na odcinku przyujściowym byłem z kolegą z forum, pod koniec września. Woda kryształ. Miejscami po kostki. W takich warunkach coś złowić, to nie lada sztuka. Teraz złowić tam np. klenia wymiarowego, to więcej satysfakcji niż w okresie ciągu wiosennego, kleń powyżej 50-ki, pzdr.

30.09.2012

6da3b543ec28860em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W widawie z rybami to jest tragedia,nie wazne gdzie by sie pojechalo,takze ta miejscowka nie napawa optymizmem :mrgreen:

Kolego nie wiem co Ci napisać. Pewne jest, że bolenia tam nie złapiesz ale uwierz mi, że są tam ryby które potrafią urwac zyłke 0,16. Piekne klenie, jazie, płocie. Niezapomniane widoki..... Może Jaceen napisze coś więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest, że bolenia tam nie złapiesz

A tu, sympatyczny kolega się myli. Kilka udało się mi złowić. Jeszcze, to była Widawa :smile:

Nawet sporo kilosków od ujścia też, tylko jako przyłów. A jak odgrzebię fotkę z archiwum, pokażę przy następnym wędkowaniu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Nie wiem ja nigdy ryby w widawie nie zlapalem,kazdy ma swoje sciezki jak i swoje wody :mrgreen: fakt jest taki ze rzeka jest piekna,pomyslcie sobie gdyby byly w niej np. pstragi,slyszalem ze kiedys byly :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W widawie z rybami to jest tragedia,nie wazne gdzie by sie pojechalo,

chłopie co Ty wypisujesz? Przejdź się brzegiem Widawy (na przyujściowym odcinku) w jakiś słoneczny dzień, gdy woda będzie czysta i klarowna, posiedź cichutko nad wodą a na własne oczy zobaczysz piękne klenie, ale też okonie a nawet bolenie! A tam gdzie wzrok nie sięga będą stały szczupaki i wiele innych gatunków. Widawa jest bardzo rybną rzeką, zwłaszcza na odcinku przyuściowym, ale z drugiej strony stawia trudne warunki do łowienia, a ryby są bardzo płochliwe. W ciepłe miesiące wielokrotnie spotykały mnie sytuacje, gdy do wrzuconej do wody przynęty wypływały na raz 2 - 3 klenie, wielkości 40 - 45 cm, odprowadzały mi ją pod nogi i nic! Zmiana wobka i to samo! Frustrowało mnie to niesamowicie ale z drugiej strony nie ma większej motywacji do łowienia niż fakt, że na własne oczy widzisz ryby w łowisku, które jednak nie chcą brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Mam takie pytanie odnośnie Widawy. Chciałbym się tam wybrać ze spławikiem na klenie i jazie. Choć ładne płocie też będą cieszyć. Nigdy wcześniej ich nie łowiłem (chodzi o klenie) i nie wiem jak się za nie zabrać, jak nęcić. Może któryś kolega z większym doświadczeniem na tej rzece coś podpowie. Nie chcę spinningować bo jakoś spławik bardziej mi się podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.