Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka składana czy teleskop-pomocy


boniu1610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam dylemat wiele się naczytałem już jaką wybrac ale cały czas mam wielki dylemat ponieważ : wędka jaka mnie interesuje to jaxon inspiral carp lub konger arcus black, obydwie 3,60m i 3,5lbs lub teleskopy jaxon inspiral tele stron lub charisma tele strong. Nigdy nie miałem wędki składanej i moje pytanie brzmi czy podczas rzutu łączenia po jakimś czasie się nie wyrobią i jakaś częśc nie poleci w jezioro?? Zawsze miałem teleskopy ale teraz gdy chce przeznaczyc na wędkę 200 zł nie chce żeby się szybko popsuła tzn teleskop się porysuje..

Doradźcie coś wędkarze.. Łowię na jeziorze, karasie, węgorze, sandacze i karpie, proszę o jakieś opinie i odpowiedź na moje pytania, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie powinno Ci sie to zdazyc i nie slyszalem o takim przypadku aby to laczenie sie wyrobilo. Nie mniej raz podczas zarzucania pickera poleciala mi szczytowka. Nie stracilem jej bo sie oparla na rurce antysp. W moim przypadku zbyt slabo ja wcisnalem. Ogolnie lepiej wybrac skladaka. Zdecydowana wiekszosc oferowanych karpiowek i spiningow to skladaki. Spotkalem sie z opiniami ze jedyna przewaga teleskopow jest ich dlugosc transportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najtańszych szklanych spinningach zdarza się że łączenie składów się luzuje.

W droższych węglówkach to wielka rzadkość.

W karpiówkach osobiście nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.

Długość transportowa to naprawdę jedyna zaleta teleskopu. I czasem decydująca o wyborze takiego wędziska...

Prawdziwą różnicę między nimi poznasz sam.

To zupełnie inne łowienie :idea:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie ja jestem zainteresowany tylko węglówką i właśnie obawiam się czy po jakimś czasie te łączenia się nie wyrobią no i czy również podczas zacięcia coś nie pęknie ponieważ nie wchodzi dużo tej części jednej końcówki w drugą i szukam kogoś kto już to używa i czy warto się przerzucac na wędki składowe. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem teleskopy ale teraz gdy chce przeznaczyc na wędkę 200 zł nie chce żeby się szybko popsuła tzn teleskop się porysuje..

Prawdopodobieństwo, że Ci się popsuje zależy tylko i wylącznie od Ciebie a konkretnie od niewłaściwego użytkowania. Nie słyszałem aby komuś z moich znajomych taki bacior :

3,60m i 3,5lbs
się złąmał na rybie czy zużył podczas wędkarskich wypraw. Sam posiadam taką 'gałąź' z tym, że Mistrall'a. Cel raczej drapieżnik, z rzadka prosiaki i amury. Użytkuję czwarty rok i nie mam zastrzeżeń. Konia z wody można tym wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też dodać komfort i przyjemność używania "składaka".

Blank jest praktycznie o połowę smuklejszy.

Całe wędzisko lżejsze, i nie męczy tak przy zarzucaniu.

Też posiadam cztery lata Mistralle: Red Line carp 3.90, i Xtreme carp 3.90. Obie 3lbs.

Xtreme to przeciętne wędzisko, a red line znakomite.

I takie bym polecał...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.