Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co robić z jazgarzami ?


Shark Hunter

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

andi64, to jest dobry pomysł ale raczej tylko na wedce spławikowej inaczej jazgarz pójdzie w zaczepy (np. kamienie)

ale w tym temacie chodzi też o to co robicie z jazgarzami jeżeli nie mają być przynętą na np. sandacza ja np. uważam jazgarza za jedną z najpiękniejszych jeżeli nie najpiękniejszą z polskich ryb !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to jest dobry pomysł ale raczej tylko na wedce spławikowej inaczej jazgarz pójdzie w zaczepy (np. kamienie)

miron nie bój żaby niech idzie w zaczep jeśli jest na tyle silny, ale jak go sandał namierzy to go wyciągnie z tego zaczepu a, wtedy mam odjazd i o to chodzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te moje płoteczki.... nie chwaląc się ale za każdym razem jak jadę na ryby to zaraz jak rozłoże wędeczkę, nadzieję sobie robaczka to idę "polować" na płoteczki na żywca i niestety to mi wychodzi najlepiej. Rzadko zaplącze się jazgołek

jazgarz od biedy też nie jest zły
i tu prawda z braku laku i kit dobry :roll: A metodę mam swoją opatetnowaną spławikową oczywiście na drobnicę, więc na ilość nie narzekam... Po zanęceniu, otworzeniu browca zabieram się za profesjonalkę, dopiero... :twisted::twisted:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu prawda z braku laku i kit dobry

z tym się nie zgodzę, prawda płoć to rarytas dla sandała, ale raczki, jazgarze, nie jazgacze, to jest u nas tak jak kartofle i tu na dostawkę płotkę mniam...

ale zauważcie że po sprawieniu sandała czy na wiosnę czy na jesień podstawowym pokarmem są właśnie w pierwszej mierze różne skorupiaki, potem wcześniej wspomniane jazgarze i tu muszę sprecyzować co kraj to obyczaj'

teraz moje spostrzeżenia;

na pławkach na wiosnę nie było nic lepszego jak 10cm kiełb

zaś na łąckim wogóle tym sie tym nie interesowały, muszę wspomnieć o tym że nie spotkałem się na tym zbiorniku aby ktoś łowił na kiełbia, jeżeli jest ktoś tak kto na tym zbiorniku łowil na kiełbia sandała to niech się ujawni, porazmawiamy sobie na ten temat

na łackim najlepszą przynętą właśnie był jazgaż piszę to nie p[o to tylko by przekonać niedowiarków, ale też dlatego ponieważ odwiedzam ten zbiornik regularnie od jakiś

20 lat i wiem co w nim piszczy itd. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, zależy od zdania wędkarza itp. itd. Może się sprecyzuję, jak mi się trafi jazgołek to nie wybrzydzam, idzie na haczyk i do wody, jednak w moich stronach (Pilce tam jeżdżę) to na jazgarza najszybciej i najczęściej uderza OKOŃ. Może w końcu trafi się coś większego...jakiś sandałek naprzykład :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosław no jasne, że czytałam jakbym mogła ominąć, skoro jestem zaraz "pod tobą" :lol: Bez sprośności oczywiście :mrgreen:

Wiesz dla mnie ktokolwiek i z czym kolwiek obchodzi się w ten sposób (chodzi o te ok. 100 szt. jazgołków) to naprawdę otwiera mi się nóż w kieszeni...

Ha a co do tego lodu, Bosche jak bym tak chciała, ale jakoś nikogo nie mogę namówić na taką wyprawę, wszyscy znajomi czy w rodzinie kończą wędkarski sezon jak szron już na szybach samochodów na parkingu daje o sobie znać...

Hehe a tak w ogóle to:

(Ja tak chcę, tylko bez haka za wary i nie za ruskie sandacze...

Czekam na ofertę...)

hmmm, a za co?

Buziaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi.

Za co mnie złapać – wymyśl... oferta aktualna...

Póki lodu nie ma, pozostaje tradycyjne wędkowanie na niezamarzniętych zbiornikach. Moja Kochanka Odra obfituje w tak różnorodne gatunki ryb i takich rozmiarów, że nie muszę się nigdzie specjalnie wybierać, by dobrze połowić, a przy okazji do wody mam 15 minut spacerkiem (z balkonu widzę Odrę, a przez myśliwską lornetkę mogę porównać jej poziom wody między wczorajszym, a dzisiejszym dniem).

A gdy lód już skuje? Też mam gdzie połowić. Odrzańskie zatoki, to masa ryb, które nie chcą brać (zależy jak dla kogo).

Kiedyś sondą sprawdzaliśmy na obecność rybiej populacji w wodzie, to... ryby stoją jakby słupami całymi ławicami. Wpuszczaliśmy między nie zestawy i... nic. Jedne podpływały powoli, majestatycznie, z obrzydzeniem patrzyły na przynętę i tak samo powoli odpływały. Inne były bezczelne i poprykiwały na robaczka (całkowity brak wychowania).

Właśnie w takich zatokach wyławialiśmy sieciami (chodzi o zarząd Koła, więc legalnie) całe masy ryb, które były wpuszczane do stawów. Teraz oczywiście tego robić nie wolno i dobrze. Teraz Odrę należy zarybiać – i bardzo dobrze.

Wracam do wątku. Ale gdy Towarzystwo Wędkarskie zaczęło się wieczorem zwijać i zostało dwóch, trzech (wiesz, tych ze zwichniętymi beretami), dopiero zaczyna się zabawa. Ale znalazł się głupio mądry, który zza biurka zabronił łowić nocą z lodu (prawdopodobnie ze względu na bezpieczeństwo) i pozostawił zimowe ryby i wody nocą dla wszelkiego rodzaju szumowin, co widać po pozostawionych śmieciach i butelkach rano.

I tak to jedna polska głupota goni drugą, a my się na to zgadzamy, chociaż to za nasze pieniądze. Ale to inny temat...

Zimą można z powodzeniem połowić na jeziorach. Piszesz, że jesteś z Dolnego Śląska, więc znasz nasze jeziora. Aby sprawdzić, po prostu spróbuj na nich zimą połowić. Jeśli nie możesz nikogo namówić na łowienie z lodu, to przypomnij mi w styczniu, lutym. Może się gdzieś wybierzemy...

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie odpowiadając na pytanie, informuję...KONSERWY.

Ryby patroszymy, odcinamy głowy, płuczemy.

Łusek skrobać nie trzeba.

Solimy i lekko posypujemy pieprzem. Po 15 min wkładamy do emaliowanego garnka. Pomiędzy warstwy ryb kładziemy liść laurowy i cebulę w krążkazh. Polewamy octem, przykrywamy i dusimy na małym ogniu przez pół godziny.

Gdy oście zmiękną, dodajemy pasty pomidorowej i wkładamy do słoików. Wekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek patrz ile byś musiał ich nałapać, a według mnie przeważnie jest to przyłów, tak więc nie było okoliczności aby sprawiać jazgarka, jedynie co to przyznam się że miałem dobre wyniki w połowie tej rybki ale na podbierak :mrgreen: , a celem tego połowu było pozyskanie żywczyka na sandacza. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Jeśli raz traficie na jazgarze i nałowicie ich dużo, następnie poczęstujecie kolegów np. do białej wódeczki, to nie dadzą Wam już żyć i będziecie musieli chodzić jedynie na jazgarze.

Ruski sandacz w smaku jest przewyborny, białe, jędrne mięsko.

Spróbujcie upiec na ognisku na patyku. Zawsze będziecie robić sobie wyżerkę na rybach. Przyprawę prowansalską (która jest też dobra na leszcza do pęczaku i zanęty), trochę oleju, by zwilżać jazgarza podczas pieczenia i... co będę Wam mówić. Spróbujcie sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.