Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie ! Super w końcu na naszym terenie powstał taki odcinek , mam nadzieje że uda się upilnować przed kłusolami i tu nie tylko musi być zaangażowanie strażników ale wszystkich pasjonatów wędkarstwa . Teraz to i ja częściej będę gościem z muchóweczką na tym odcinku bo mam nadzieje że ta uchwała zaowocuje i z roku na rok będzie coraz więcej rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bzdura wielka ! kłusownicy zawsze byli i będą, PZW sie tym wyręcza że zrobimy odcinek "złow i wypusc" i ryb przybędzie a gówno prawda, zamiast zarybiać co roku robic okresy ochronne po zarybieniu a nie jak w zeszłym roku wpuscili pstraga ludzie sie rzucili i ile tej ryby zarybieniowej zostało moze z 10% całosci ??? nie mieszkacie nad rzeką to nie widzicie kłusuja wszyscy gówniarze, ojcowie z dziecmi i dziadkowie i co myslicie ze sie to poprawi ? a w zyciu nie bedzie lepiej, tylko zarybienia i tyle i okresy ochronne po zarybieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ten odcinek to ledwie kilka kilometrów rzeki - nawet jeśli każdy na tym odcinku będzie wypuszczał złowione pstrągi to i tak nie będzie to specjalnie odczuwalne.

Ale każde posunięcie w tym kierunku jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć , mi tam takie rozwiązanie opowiada . Jeżeli chodzi o kłusowników to inna sprawa myślę że jak będą czuli oddech strażników i reagujących prawdziwych wędkarzy , do tego jakby były kary wyższe i bardziej egzekwowane to by się w jakimś stopniu ograniczyło kłusownictwo . Wiadomo że nasza polska mentalność jest tragiczna i nigdy nie będzie idealnie ale coś trzeba robić z tym żeby chociaż trochę było lepiej . Mam znajomego w Jeleno górskim i tam jest parę takich odcinków , krótszych i dłuższych , również wydawało się że będzie nie do opanowania , ale z roku na rok jest coraz lepiej i już są miejsca gdzie można sobie powędkować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odcinek "no kill" nie powstał z inicjatywy PZW tylko naszego klubu, o który walczyliśmy 4 lata i w końcu się udało, z czego jesteśmy bardzo dumni.A jeśli chodzi o kłusowników to udało nam się złapać w tym roku 13 osób z czego większość spraw trafiła do sądu.Od nowego roku odcinek będzie patrolowany codziennie przez strażników wyposażonych w noktowizor do kontroli w nocy.Ale w tym wszystkim jest przykra sprawa jak brak wsparcia ze strony zwykłych wędkarzy widzących kłusowników nad wodą i nie reagujących na to w żaden sposób a nawet opisują te zdarzenia tutaj na forum.

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie zawsze można zareagować. Widzę kilku kłusoli i mam zareagować zostać pobity wrzucony do wody ? Sorry w takim przypadku wole swoje zdrowie niż ryby. Co innego jak wędkuje się w kilka osob.

telefon -- > policja, straż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie dość, że większość łowisk jest zakazana to ze spiningiem w ogóle nie ma po co wychodzić z domu.

Tym samym zakazali mi łowić na odcinkach rzeki w której łowię od wielu lat.

Mało tego, zakazali mi łowić w miejscu w którym złowiłem największego klenia 59cm.

Trudno... będę kłusował mimo, że nigdy nie zabieram pstrągów (chodzi o metodę łowienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy czasem tylko opole nie opłacić i nie olać dolnośląskiego, bo tak naprawde nic tu nie ma. Co pilce przetrzebione, dzikowiec gdzie nigdy nic nie bierze, itp. W opolskim mam ujście nysy do otmuchowa, tame w paczkowie, ujście do nyskiego i nyskie, turawa no i podobno fajne miejscowki na odrze, którą w tym roku zamierzam odwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.