Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Luty 2013r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jutro chyba spauzuję?! Dziś jest już szósty dzień z rzędu :mrgreen: Od 1go lutego na mojej rzece padło dużo pstrągów na imitację żabek między innymi na te z Dorado jak również na hand-made Marka Nitkowskiego.

050213r10.jpg

Te na fotkach przeznaczone są na dolne odc. Na NO-KILLu używam zbrojonych w pojedynczą pozbawioną zadziorów. Prawda jest taka że bez względu na to gdzie łowię i tak wszystkie rybki wracają z powrotem do wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiejszy wypadzik trzy godzinny nad wisłę to tylko spacer i rozeznanie no i znalazłem sandacza zażartego przez wydrę ,to co lepsze wyżarła i pożuciła.Sandacz na moje oko w granicach 4-5kg,szkoda rybki bo to samica z bardzo dużą ilością ikry :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku sezonów żyłki HM-80 na którą osobiście słowa źle powiedzieć nie mogę.

Ps:

Taka mała uwaga dla Ciebie jako nowego użytkownika forum - raczej swoje pytania zadawaj w odpowiednich tematach np: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=17010 gdyż osoby odpowiedzialne za to forum bardzo cenią sobie tutaj ład i porządek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi Winko. W ubiegłym sezonie zacząłem używać żyłki Dragon HM 80 0.16. Wytrzymała zaczepy, których żyłka o tej grubości nie powinna wytrzymać... Ponadto jest mało rozciągliwa - co mi bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID napisał:

Narazie odpuszczam, nałowiłem się. C&R!

I trudno się dziwić komuś kto na tym portalu w kropkach nie ma sobie równych - GRATY gościu, piękny spaślaczek :mrgreen:

Luckycatch napisał:

Potwierdzam to co mówi Winko. W ubiegłym sezonie zacząłem używać żyłki Dragon HM 80 0.16. Wytrzymała zaczepy, których żyłka o tej grubości nie powinna wytrzymać... Ponadto jest mało rozciągliwa - co mi bardzo odpowiada.

O produktach DRAGONa chodzą różne ploty, a to że przereklamowane, to za drogie itd. Coś w tym prawdy jest ale jak na razie nie miałem żyłki w rękach która bardziej by mi spasowała jak te z serii HM-80!!!

Ps:

Jeśli do rana mnie już całkiem nie zasypie to wracam z powrotem nad wodę!!! To gorsze jak alkoholizm!!! Nawet pianka z rana nie pomaga jak śmietana :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi Winko. W ubiegłym sezonie zacząłem używać żyłki Dragon HM 80 0.16. Wytrzymała zaczepy, których żyłka o tej grubości nie powinna wytrzymać... Ponadto jest mało rozciągliwa - co mi bardzo odpowiada.
co do dragonów ich niezwykła wytrzymałość bierze się stąd gdyż nie trzymają średnicy według opakowania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dragonów ich niezwykła wytrzymałość bierze się stąd gdyż nie trzymają średnicy według opakowania .
Chcesz się zmierzyć z prawnikami w/w firmy.

Dawid, klimaty do pozazdroszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, gratki za piękne rybki... tylko zazdrościć bo moje wypady nad wodę skończyły się niestety na pusto. Najprawdopodobniej powodem jest niestabilny i ciągle podwyższywszy stan Bobru...i zapora wodna która jest powyżej, puszczając nadmiar wody ostatnio burzy wodę i przez to jest mętna. Ale broni nie składam i cierpliwie czekam.

Luckycatch napisał/a:

Potwierdzam to co mówi Winko. W ubiegłym sezonie zacząłem używać żyłki Dragon HM 80 0.16. Wytrzymała zaczepy, których żyłka o tej grubości nie powinna wytrzymać... Ponadto jest mało rozciągliwa - co mi bardzo odpowiada.

co do dragonów ich niezwykła wytrzymałość bierze się stąd gdyż nie trzymają średnicy według opakowania .

Łatwo to sprawdzić jeśli na Twojej szpuli przykładowo żyłki 0.16 mieści się 160 lub 170 metrów, to licząc podkład i ilość żyłki na zwoju. Po nawinięciu łatwo stwierdzić czy jest zakłamanie w średnicy podanej przez producenta. Może nie stu procentowy sposób ale logiczny. Poza tym chyba nie ma tragedii gdy dobra żyłka za miast 0.16 ma 0.17 lub nawet 0.18? W końcu jak żyłka się sprawdza to nic innego ie potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się zmierzyć z prawnikami w/w firmy. Po prostu stwierdzam fakty jakiś czas temu pracując w sklepie wędkarskim mierzyłem mikrometrem średnicę żyłek różnych firm i większość nie trzymała norm choć zdarzało się że żyłki z najniższej półki trzymały wymiar podany na opakowaniu.@Kadzis masz rację rzecz gustu zarówno co do grubości i jak i wielu innych czynników,choć często wędkarze zachwalają lub negują dany produkt często z niewiedzy@ Dawid ładne pstrągi pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kamilo, większość żyłek popularnych producentów jest przegrubiona. Ja znalazłem 2,3 marki, które podawały rzeczywistą średnicę. Co by nie zbaczać z tematu, dzisiejszy wypad z blaszką za toniowymi garbusami i 2 spady czterdziestaków przy samym przeręblu :evil: następnym razem będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na pstrąga. Niestety zerowy wynik. Ale super spacer na świeżym powietrzu:)

super rzeka u nas niestety takich nie ma...

ale ciurki też mają swój klimacik.

dsc00482wa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00484d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00491mq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00483dy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00485or.jpg

Uploaded with ImageShack.us

niestety nawet na takie kilery nic się nie chciało skusić

dsc00489xd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, tak Ci powiem że ta rzeka przy normalnym stanie wody dużo większa od Twojej nie jest :wink:

Teraz widze te drzewa na środku rzeki....niemniej jednak piękna.

Tak, to jest wobler z pracowni Roztocze...dla mnie nr 1 na kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

Ale fajne rybki ciągniecie,ja się dopiero budze ze snu zimowego i w ten wekend to jeszcze nie pojade ale następny to już się zacznie regularna bezdomność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.