Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego


pankowaty

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Za stroną RZGW:

* "Modernizacja i udrożnienie Kanału Powodziowego i starej Odry od dolnego stanowiska jazu Psie Pole do mostów kolejowych Poznańskich"

* Data podpisania umowy: 1 sierpnia 2012 r.

* Czas trwania umowy: 25 miesięcy

Trochę dodatkowych prac w tym kontrakcie jest:

http://wroclaw.rzgw.gov.pl/files_mce/www/ulotka3_2_rzgw_we_wroc_awiu_df.pdf

więc sam kanał pewnie mogą skończyć wcześniej.

Ale jak to u nas bywa zaraz pogoda albo inne okoliczności spowodują opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sez, siejesz defetyzm... :twisted: Dlaczego uważasz, że prace w ramach programu Odra 2006 nie miałyby się zakończyć zgodnie z planem we wrześniu 2014 ? :twisted:

A tak szczerze to trzeba będzie pewnie interweniować w PZW jak tylko zakończą prace, żeby szybko zdjęli zakaz, bo w komunikacie o zakazie połowu nie ma informacji o dacie końca obowiązywania tegoż. To tak na przyszłość, ku przestrodze, żeby się nikt nie zapędził i nie miał nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info chłopaki. Pankowaty dobrze, że przypomniałeś mi o zakazie bo jeszcze przed chwilą byłem przekonany, że moment zakończenia prac na samym kanale jest równoznaczny z zielonym światłem na wędkowanie na tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W piątek wybrałem się na dłuższy spacer wzdłuż kanału powodziowego. Przeszedłem ok 4km od samego mostu Bartoszowickiego do mostów Jagiellońskich. Muszę przyznać, że ogrom prac na całym odcinku robi wrażenie. Widać, że pogoda im sprzyja. Hmmm wygląda na to, że wyrobią się w terminie.

Z mostu Swojczyckiego widać równomiernie rozłożony tłuczeń zabezpieczony siatką.

Ciekawe czy zabezpieczenie dna siatką dotyczy tylko mostów czy także innych odcinków kanału powodziowego... Wiecie coś?

1e849b319e139c28med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na niektórych zdjęciach pokazane są malutkie "zatoczki" wycięte w opaskach. Może schronienia przed wysoką wodą nie zapewni takiego, jak główka, ale przy normalnym stanie wody może być ciekawym miejscem do obłowienia. Cieszy, że nie będzie to "prosta rura".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Czołem! Może ktoś z kolegów się orientuje jak wygląda sytuacja w okolicy jazu rędzińskiego?

Zależy z której strony :) "Od dołu" koparki już podjeżdżają pod most i są mniej więcej na wysokości miejsca zaznaczonego kółkiem. Brzegi też ryją. Cypel i ujście Ślęzy.

d5f60fcca39bcbbbgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Remont w okolicach Kozanowa dobiega końca, na niektóre odcinki można wejść, choć co do legalności wejścia pewien nie jestem. Powstały tam dwie całkiem spore zatoki. Wczoraj i dziś macałem nieco te okolice bolonką bez haczyka, starając się zmierzyć głębokość. Z jednej strony jestem lekko rozczarowany, bo zatoki są płytkie (znalazłem tylko jedno miejsce około 2m, reszta max 1.5m, i to przy podwyższonym stanie wody). Przy niższym stanie wody powinno być widać lekko wynurzone wyspy.

Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że dla białorybu może być to idealne miejsce na tarło - w ciągu kilku sezonów pojawi się tam zapewne sporo zielska, zarówno w wodzie jak i na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja dorzucę info do mapki z Google.

Od strony Rędzina przy Żużlowców, ta prostka zaznaczona na żółto, jest bombardowana łyżkami koparek.

Przygotowane są wypełnione kosze, będzie rwanko przynęt.

Dalej nie wiem jak sytuacja wygląda. Byłem w nocy i musiałem się wrócić.

normal_Bez20tytulu%7E1.jpg

Wracając zaglądnąłem w okolice zatoczki przy Osobowickiej.

Na poniższej mapce zaznaczone miejsca w kratkę, to już historia.

Nie wiem dokładnie ile ucięto cypel. Zaznaczyłem orientacyjnie.

Linia bez kratki, to wybrana ziemia do poziomu lustra wody. Opaska jeszcze nie ruszona.

Dzisiaj tam w nocy jeszcze łowiłem, nawet jeden krótki się trafił i dodatkowe branie miałem, ale już też odpuszczam.

normal_Bez20tytulu1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Powodziowym już płynie woda, ale to tylko część informacji, którą mam do przekazania. Druga część jest taka, że kanał ten jest wyłączony z wędkowania do końca 2015r. Taką informację uzyskałem dzwoniąc do okręgu. Podobno to RZGW zarządził takie ograniczenie celem umożliwienia umocnienia się brzegów... Nie można lowic od początku kanału do samego końca, czyli okolic mostu Warszawskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzięki!

A jak Wam się łowi na wyremontowanych odcinkach? Moje wrażenia poniżej:

- Okolice mostu milenijnego: słabo, po pogłębianiu dużo zaczepów.

- Odcinek między mostem kolejowym poznańskim a mostem milenijnym: tu po pogłębianiu zaczepów jakby trochę mniej. Głębokość do 6 metrów od strony Popowic, około 4,5 po drugiej stronie. Fajnie, że powstały zatoczki. Wyniki jednak nie były w tym roku jakieś super, być może przez to, że woda tam teraz płynie wolniej, bo rzeka jest szersza? A może przez to, że ogólnie w tym roku wody w rzekach mało, więc Odra wolniej płynie? A może miałem pecha :) Zobaczymy za rok.

- Zawalna: porażka... ale jak ostatnio tam łowiłem, to remont jeszcze trwał.

- Kanał powodziowy - czekam, aż otworzą, doczekać się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.