Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybkach? Marzec 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

fix-bud dajesz czadu z tymi okonkami. Gratki.

Ostatnio byłem 3 razy nad Wisłą z kleniówką i na razie odpuszczam na parę dni. Rybów nie widać, znaczy się uklei więc na razie lipa.

A aura tak mnie dobija, że chyba postrzelę się z łuku w plecy. :mrgreen:

Ja chce wiosnę taką prawdziwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fix-bud dajesz czadu z tymi okonkami. Gratki.

Szczerze to nie zawsze tak bylo na tym łowisku,rybka sie przemieszcza a ja z nią.

Kolejna sprawa żyłka ,łowię na 0,10mm do 0,12mm,gdy tylko założę szpule z osiemnastką ilość brań spada o połowę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,grubość zyłki na tym łowisku co piszę Fix ma znaczenie.Prawie zawsze jezdzimy razem.On łapie na żyłkę ja na plecionkę 0,18 (przypon długości ok 1metra z żyłki Stroft 0,08) Jeżeli chodzi o Okonie to nie ma większej różnicy w wynikach ale Fix złapał przy mnie już trzy Tęczaki-przynęta,technika taka sama Przypadek :?: Dalej-wczorajszy przykład.Postanowiłem zapolować na Jazia ale że na tym łowisku (przyp.Kanał Ciepły Dolna Odra) Pan Jaz ignoruje wszystkie spiningowe przynęty,próbuje na przepływankę.Podkarmiłem kukurydzą i grochem.Przez pierwszą godzinę same Płotki 15-20cm i Okonie 15-18cm. Przynęta kuku lub biały.Fix obok mnie na spina Okoń za Okoniem 12-18cm.U mnie po godzinie Leszcz 35cm.Fix jak to On :mrgreen: musiał wymęczyć Tęczaka :!: walczy dzielnie ale tylko 25cm.I ja się wreszcie doczekałem trzy Jazie prawie podrząd 27cm,32cm i 35cm na kuku z białym.Fix odkłada spina i bierze spławikówkę, żyłka główna 0,30,przypon 0,18 i co :?: praktycznie bez brania... a ja dalej łapie u mnie żyłka główna 0,18,przypon 0,10.Po 40minutach Fix rezygnuje-wraca do spina i oczywiście dalej "męczy" Okonie :mrgreen: Przypadek :?: Panowie-zawsze i wszędzie wszystkie ryby,żywe wracają do wody.Duże i małe-każde.Piszę tak,ponieważ tu na forum naczytałem się jaki to Fix jest Brutal :mrgreen: A tak na serio to nie powinienem się tłumaczyć,nie robimy tego dla idei czy poklasku,my tylko kochamy przyrodę.Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix-bud, regularnie łowisz nawet w trudnych zimowych warunkach. Widać czego chcesz i masz rozpracowany swój styl.

Właśnie słyszę, że nastąpiła kalendarzowa wiosna. Przydałoby się zamknąć marzec jeszcze jakąś konkretną rybką. W czwartek spróbuję powalczyć, tym bardziej, że prognoza pogody od piątku jest niekorzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grubość żyłki lub plecionki ma ogromne znaczenie jak ryba słabo żeruje. Z resztą jak ryba słabo gryzie to każdy detal ma znaczenie. Trzeba opracować sobie swój patent na każde łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix-bud, regularnie łowisz nawet w trudnych zimowych warunkach. Widać czego chcesz i masz rozpracowany swój styl.

Właśnie słyszę, że nastąpiła kalendarzowa wiosna. Przydałoby się zamknąć marzec jeszcze jakąś konkretną rybką. W czwartek spróbuję powalczyć, tym bardziej, że prognoza pogody od piątku jest niekorzystna.

Ja bardzo bym chciał mieć takie miejsca jak wy tam macie,ale nie mam,chyba że jestem gnomem i nie potrafię znaleźć.W każdym razie będę próbował..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas przerwy w dostawie internetu wybrałem się na spontana z samym chlebem i wędką o 14 nad wodę i z ledwością wysiedziałem 2godzin! Lecz wyśrubowałem swój rekord klenia na 47cm! Co prawdą nie udało mi się zrobić zdjęcia, bo podczas brania byłem zajęty fotografowaniem okolicy, a branie było tak agresywne, że z ledwością złapałem koniec wędki tak ją szarpnął(zapomniałem poluzować sprzęgiełko :oops: )! Nawet nie zauważyłem jak mój telefon(głownie aparat, bo do niczego innego już się nie nadaje) ześlizgnął się po śniegu do wody...

jaceen,

W głównej mierze zawdzięczam tą rybę Tobie, bo zrobiłem tak jak opisałeś w którymś temacie, że jak nie ma brania do 15min. to lecisz dalej i tak samo postępowałem dzisiaj aż się udało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gratki Dawid, po długich średnio owocnych próbach i mnie też się w końcu poszczęściło ostatnio

a3f5103c5469eee7922084e.1100x1100.jpg

wczorajsza czterdziestka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannibalus, gratki ja narazie ze spine latam,marna pogoda u nas na muszke :( W niedziele mamy GPX muchowe więc czas przeprosić się z muchówką :twisted: Nimfa czy streamer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
cannibalus, gratki ja narazie ze spine latam,marna pogoda u nas na muszke :( W niedziele mamy GPX muchowe więc czas przeprosić się z muchówką :twisted: Nimfa czy streamer?

nimfa i to zwykły PT z rudą jeżynką tylko kręcę je na cienkich hakach Ownera z prostym i dość długim jak na nimfe trzonkiem - te PT zakłądam na skoczki i na nią właśnie wziął. Dobre efekty mam też na własne wydumki z tułowiami z ciieniutkich gumek z przyklejonym dubbingiem - wtedy wychodzi taki sierściuchowy tułw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównej mierze zawdzięczam tą rybę Tobie
Gratulacje za ładnego klenia. To już wyśrubowałeś pb. W głównej mierze zawdzięczasz sobie wynik. Konsekwencja, częstotliwość bycia nad wodą i poznawanie miejsc. Niektóre miejscówki będziesz omijał, bo szkoda będzie na nie czasu. Wędkę trzeba pilnować, bo szkoda kasy na następną :smile:

Panowie, piękne te wasze pstrągi. Gęba się cieszy na fajne fotki ryb, tym bardziej, że za oknem śniegiem mokrym zacina i z dzisiejszych planów nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad podkrakowską rzeczką ujrzałem takie dziwo:

6458a8482cf63f82m.jpg

Przy czym ja rozumiem, tradycja piękna rzecz a i za wiosną wszyscy tęsknią ale czemu denatka ma ciuszki z plastikowej foli?

W przeciwieństwie do słomy i papieru folia rozkłada się bardzo wolno.

Ale do rzeczy, miarowy kropek na własnej roboty wahadełko. Co ciekawe mimo że o kilka centów przekroczył wymiar wciąż widać wyraźnie plamy narybkowe.

3fd5e9b9d5b287fcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kropka muszę jechać gdzie indziej niż Dolna Odra.Gratuluję kropka.

Mimo kaszlu i kataru byłem dzisiaj,znajomy śmiał się bo śnieg padał,zimno a ja na rybki,mówi że jestem stuknięty,ale on nie rozumie naszej pasji.

Łowiłem od 16.15 do 18.40,wynik 30 pasiaczków 10-20 cm,jeden bass 19 cm.Tęczowego ani widu ani słychu.Znowu coś ganiało drobnicę...

Brania do 18ej,jak była szarówka nic nie stuknęło,znowu próbowałem na małe wobki,obrotówki i przegrałem.Admira wygrana na Rybomani w Poznaniu daje radę.

20-taczek brzuszek miał okrągły,bass wspaniale walczył na dwunastce,piękny jest.

Dołączam fotki,wszystko pływa dalej w swoim środowisku ....

Pozdrawiam

d35f1681b7dcdc7bm.jpg

8e38a600eefdbdedm.jpg

24bb8ed805296fffm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad podkrakowską rzeczką ujrzałem takie dziwo:

6458a8482cf63f82gen.jpg

Hmmm... bardzo podobna do tej co dziś widziałem w parku nad podkrakowską rzeczką :mrgreen:

Dziś dość spory spacer aż do "doliny" - miłe zaskoczenie. Rzeczka z niesamowitym potencjałem... Niestety tylko kilka podbić :neutral:

Wiem jedno - jak tylko pogoda dopisze biorę podbierak , worki na śmieci i oczyszczę odcinek który dziś zwiedziłem bo aż szlak trafia ile tego pływa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na mrozie i silnym wietrze oprócz standardowych karpików trafił się jaź. :wink:

IMG_0083_zpsc677faf2.jpg

Co ciekawe to już drugi jaź w tym roku a nigdy wcześniej nie łowiłem ich na tym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak fajnie,że aż piosenkę przetworzyłem:

Mówią, że zjawia się jak sen,

spada z chmur jak nagły deszcz.

Kołowrotek zagrał jak bęben

i wiem, że się stało,

że to właśnie taaa!!!

Mówią, że nie może się spiąć,

para zabłąkany pstrąg

Wschodzą kółka , błyśnie ,,żarówka”,

Bo taka w nich siła i taki ogromny prąd!

Bo u mnie nic i nic i nic i nic i zero,

szczytówki ani dryg , nawet puknięcia brak.

I boję się, że gdzieś za rok dopiero

ten piękny stuk ( dałbym pstryk ale posądzicie mnie niesłusznie ,ze poluje na sandacze jeszcze)

uderzy pierwszy raz.

Albo dziś, przynęty są wątpilwe,

albo znów wybrało te kilka ryb .

Czuję, że to jest niesprawiedliwe,

bo wszyscy ciągną, tylko nie ja!!!

Bo u mnie nic i nic i nic i nic i zero,

szczytówki ani dryg , nawet puknięcia brak.

I boję się, że gdzieś za rok dopiero

ten piękny stuk ( dałbym pstryk ale posądzicie mnie niesłusznie ,ze poluje na sandacze jeszcze)

uderzy pierwszy raz.

Wiem poeta ze mnie marny, ale może jakieś urozmaicenie...

Przynajmniej ładna pogoda była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.