Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybkach? Marzec 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem dzisiaj od 12.30 do 15.30 ,troczek ,drop,guma,obrotówka.Wynik 20 okonków (5-13cm), 1 bass 10cm,pstrąg tęczowy ok.35 cm.Miejsce kanał ciepły dolna odra w Gryfinie koło Szczecina.

Wszystko na troka ,kolor czerwony jak ochotka ze świecącym brokatem.

Oto Tęczak.

d376e4d93f84cec8m.jpg

c2f71ad7c42c1982m.jpg

c8fff66e5d05536em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami odnosze wrażenie że na tym forum tylko dwóch użytkowników (bez urazy dla pozostałych :wink: ) systematycznie łowi przez cały rok rybki- jaceen klenie i DAWID kropasy - GRATY :mrgreen:

Ps:

DAWID niektórych ludzi nie da się przerobić jak chodzi o kulinarne nawyki. To tak jakbyś próbował przekonać mojego teścia (członek PZŁ) że kapusta może smakować bez mięsa biegającego po lesie - ,,bigos myśliwski" :twisted:

Masz racje kolego,ale u mnie w regionie z kropkiem słabo,a z kleniem i jaziem lepiej tyle że dopiero po 20 marca.Fakt ,w zimę trzepie się okonia i sandacza,tyle że na swoim regionalnym się chwalę,może to błąd i spróbuję to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix-bud napisał:

Masz racje kolego,ale u mnie w regionie z kropkiem słabo,a z kleniem i jaziem lepiej tyle że dopiero po 20 marca.Fakt ,w zimę trzepie się okonia i sandacza,tyle że na swoim regionalnym się chwalę,może to błąd i spróbuję to naprawić.

Oby jak najwięcej forumowiczów podzielało to Twoje zdanie! Panowie to są tematy z serii jak było dziś na rybach! Tutaj publikujemy nasze codzienne wyjścia nad wodę! Okazy nie biorą na co dzień !!! Biorą czy też nie zawsze warto podzielić sie z innymi wrażeniami z nad łowisk bez względu na to czy był ręcznik z mydłem czy też ręka pachniała rybą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spędziłem trzy godziny na Małej Panwi testując woblerki własnej produkcji. Zero brań.

Dzisiaj byłem na kanale (rowie) z ciepłą wodą, brały okonie takie z 15cm, aż szkoda było je kłuć więc skończyłem wędkować. Woblerki jednak test zdały.

Pozdrawiam!

P.S. Szacunek jaceen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

Często obiecuję sobie, że w końcu nastawię się na okonie, byczki, lub inne ryby. Zawsze jest tak jak ktoś z Was koledzy wklei jakieś fotki z udanych połowów tych gatunków. Przychodzi co do czego i cały misterny plan w p...u.

Dzisiaj sprawdzałem czy 13-ka jest dla mnie szczęśliwa http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=244166#244166

2654c604f9963f88m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej żałuje, że w przepisach nie ma limitu połowu okonia...Kolego fix-bud aż tak wielką masz rodzinę, że umordowałeś tyle okoni(naliczyłem 22szt. na zdjęciu)? Czy nie wystarczyło zabrać z rozsądkiem?:|

szokd.jpg

Post nie ma służyć jako "off topic" to sprzeczania się lecz dla uświadomienia, że okoń by uzyskać 30cm rośnie bardzo powoli a jest to jedna z moim ulubionych ryb w naszych wodach!

jaceen,

Po raz kolejny gratulacje!

_____________________________________________________________________________

Z kolei sam już się nie mogę doczekać powrotu do domu i wyprawy nad wodę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie ma służyć jako "off topic" to sprzeczania się lecz dla uświadomienia, że okoń by uzyskać 30cm rośnie bardzo powoli a jest to jedna z moim ulubionych ryb w naszych wodach!

Mój post też nie ma służyć jako off topic, ale napiszę, że jeżeli w akwenie będzie taka masa drobnego okonia, to ogromna większość z nich nigdy nie dorośnie do 30cm, i nie dlatego, że ktoś je wyłapie- po prostu skarłowacieje. To dlatego przez długi czas nie było np. wymiaru ochronnego dla okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

To i wtrącę swoje 5 groszy,skąd ktoś ma wiedzieć jaka jest populacja w tym przypadku okonia w łowisku,skoro trafił na same małe nie może się sugerować że tych dużych po prostu nie ma,także takie usprawiedliwianie mięsiarstwa jest nie na miejscu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72,

Nie jest to karaś czy japoniec, że owe gatunki są podatne na wysokie karłowacenie w przeciwieństwie do okonia.

Do tego jak te ryby na tym śniegu wyglądają? To ma być humanitarne? Z tego co wiem to w takich warunkach powinno się od razu rybę uśmiercać a na zdjęciach wyraźnie widać po tym w jakiej formie leżą, że ryby przed śmiercią po prostu zamarzły na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Nie chcial bym sie wtracac ale jesli mowimy o usmiercaniu to zamrozenie jest najbardziej humanitarnym sposobem zejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra, W moich stronach właśnie zdażają się zbiorniki zachwaszczone przez małe okonie, nie wiem , jak to z nimi do końca jest, ale odkąd pamiętam tam zawsze były małe okonie, nigdy nie słyszałem o dużych, stąd moja teoria że karłowacieją, albo przynajmniej nie rosną jak jest ich dużo na małym akwenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirefree,

Jakby Ciebie żywego wsadzić do zamrażarki, to przyjemna by to była śmierć?

Po za tym są przepisy które o tym mówią, a jak nie znasz w ogóle to poczytaj zanim zaczniesz wędkować.

§ 7 6. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.

maniek72,

Jes możliwość, że większe ryby go wybijają lub inne stworzonka? Ew. brać pod uwagę, że mało jest w zbiorniku pokarmu lub przez zimę większe okazy padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Wybacz ale ja nie napisalem ze przyjemna a humanitarna (cokolwiek to oznacza) i bezbolesna a to duza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki są zachwaszczone, jak to ująłeś przez małe okonie, bo jak tylko uda im się dorosnąć do wymiaru, to dostają w łeb i idą na kotlety. Już ja znam takich "speców" od okoni, poznałem takich panów nad Rożnowem. Codziennie pełna siatka "okoni", od 10 do 20cm, a po 2 latach narzekanie, że większe okonie wykłusowali, albo spłynęły Dunajcem. Hipokryzja w najlepszym wydaniu. A takich fachowców od mięsa jest w naszym kraju dużo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Z tym ze okon jak i kazda ryba karlowacieje jesli jest jej duzo w danym zbiorniku, szczupak lub sandacz zalatwil by szybko sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72,

Nie jest to karaś czy japoniec, że owe gatunki są podatne na wysokie karłowacenie w przeciwieństwie do okonia.

Do tego jak te ryby na tym śniegu wyglądają? To ma być humanitarne? Z tego co wiem to w takich warunkach powinno się od razu rybę uśmiercać a na zdjęciach wyraźnie widać po tym w jakiej formie leżą, że ryby przed śmiercią po prostu zamarzły na mrozie.

Nie zabiłem ani jednej,wysypałem je z siatki do wody.W tym roku na 200 złowionych ryb wziąłem 1sandacza ,z wody sum (do twojej wiadomości na wodach sum okres ochronny ma w marcu lub kwietniu jest ruchomy). Nigdy nie mierz swoją miarą.

Okonia biorę 2,3 razy w roku,poza tym wrodzony szacunek do natury nie pozwala mi nie szanować przyrody a ryby są jej częścią.Te rybki nie leżały dłużej niż minute na śniegu.Nie było nikogo kto by cyknął fotę.Po wrzuceniu do wody żadna nie zdechła,wiem bo stałem tam długo.

Zanim zaczniesz obrzucąć kogoś to pomyśl to nie takie trudne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirefree,

Jakby Ciebie żywego wsadzić do zamrażarki, to przyjemna by to była śmierć?

Po za tym są przepisy które o tym mówią, a jak nie znasz w ogóle to poczytaj zanim zaczniesz wędkować.

§ 7 6. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.

Kolego ryb nie złowiłem spod lodu.Łowiłem na spining w kanale ciepłym,temp. pow.koło zera a wody koło 6-8 stopni... Nie masz pojęcia jak to było u mnie....

Zrozumienia,wyobrażni i szacunku dla innych życzę....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze okon jak i kazda ryba karlowacieje jesli jest jej duzo w danym zbiorniku, szczupak lub sandacz zalatwil by szybko sprawe.

Tam jest mnóstwo okonia małego i dużego,rekord Polski okonia właśnie stąd jest. Niestety rybacy ze spóldzielni Regalica też swoje robią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od 14.30 d0 18ej,wynik to jeden tęczak 30cm, leszczyk ok.15cm,i 16 okonków 5-15cm.Metoda spining -troczek,łowiłem spod lodu che che! Tak niektórzy uważają....Wszystkie ryby w wodzie z powrotem..

Oto fotki.

8eda7e38be47c517m.jpg

7ddfc8be75ca6aedm.jpg

e74b37386c3de49dm.jpg

1feb46526df53c24m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.