Skocz do zawartości
tokarex pontony

Różne pytania dotyczące drgającej szczytówki


shrek83

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hubal, ja tam sie nie lubie licytowac ani chwalic wynikami.

U mnie z kolei na rzekach wieksze ryby spokojnego zeru to tylko feeder. Ciezka gruntowa nie zdaje tu egzaminu. Chyba, ze na sumka albo wegorka.

Nie moge znalesc, czy uzywa on feedera. Jesli tak, to kijek o cw 150 to wcale nie taka pala ;).

a że tak zapytam co rozumiecie przez wyraz "ciężka gruntówka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszytskie tego typu pytania odpowiadam: Podwieś najlżejszą, samowypinająca się bombkę. Jeśli oczywiściełowisz łowisz na wodzie stojącej.

Do sygnalizacji brań za pomoca typowej drgającej sztytówki używam 3 kijów. Robinson diplomat power picker do 30 g i 2 jaxony o wyrzucie do 25 g, zakładam najczulsze szczytówki i dalej mam obawy. Bombki mnie bardziej przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson diplomat power picker do 30 g i 2 jaxony o wyrzucie do 25 g, zakładam najczulsze szczytówki i dalej mam obawy

Ja łowię feederem Garbolino c.w. 75g. I widzę brania nawet 7cm płotek. Bombka nie jest tak czuła jak DS, nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubal napisał/a:

Podwieś najlżejszą, samowypinająca się bombkę

hubal napisał/a:

zakładam najczulsze szczytówki i dalej mam obawy. Bombki mnie bardziej przekonują

po co Ci w takim razie DS?

dokładnie, dobrze dobrana szczytowka pokaże każde branie, bombka tak, ale przy zwykłej gruntowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej są to poprostu drgania[pociagnięcia] nieharmoniczne, czytaj raz mocniej raz słabiej ugina się szczytówka[jak leszcz głodny i niezbyt duży to może być np. dwukrotne ugięcie a później zrobienie ze szczytówki kąta 70* ;)]. To co opisałeś to jakieś nadzwyczaj delikatne brania, podobno biorą tak czasem duże leszcze, ale skoro zacinałeś i było pusto to znaczy że to nie to. Ja obstawiam drobnicę pukającą w koszyk z zanętą. Poniżej 2-centymetrowego ugięcia nie zacinaj. A przede wszystkim jedź na ryby i ćwicz :)

PS Sam na początku miałem sporo pustych zacięć na DS, każde branie jest inne, ale powiem tak na początku zacinaj tylko te przy których nie będziesz miał wątpliwości że to branie :) Pomagał mi dzwonek, bo reaguje[dzwoni] tylko przy wychyleniach takich, które są już odpowiednie do zacięcia :wink: Możesz wziąć ewentualną poprawkę na to co ja piszę, bo łowię na plecionkę. Żyłka trochę gorzej przenosi brania, bo jest bardziej rozciągliwa

Jak ustawiasz wędkę? Na podpórkach równolegle do brzegu jeziora?[tak najlepiej widać brania]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonek na końcu szczytówki na klips

To ja nie wiem co ty za szczytówki masz :lol: Normalną powinieneś ugiąć w jakimś stopniu najmniejszym palcem trzymając za koniec. Uginając obydwie które masz, odróżnisz rzeczną[ta która ugnie się mniej] i tą na wody stojące [ugnie się bardziej]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze poprostu male plotki skubia przynete na za duzym haku.

przyzwyczajenia do podwieszanego sygnalizatora na którym możliwe że wcale tych brań bym nie widział

podwieszana bombka o minimalnej wadze(np. z pileczki do tenisa stolowego) i nie za gruba zylka(np. 0,18) pokaze najdelikatniejsze branie bezbłędnie, przy czym nie wyczuje oporu szczytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci w takim razie DS? :wink:

Bo się ładnie rzuca? Hol jest przyjemny? Ryba nie spada? Bo łowię koszykami do 10 g i żyłka max 16 na tych wędkach ?

Wędek tego typu uzywam tylko do leszczy, na ktore zasiadam się od wieczora do rana po całym zafajdanym tygodniu, czy to tak żle, że nie chce mi sie patrzec na szczytówkę przez 15 godzin?

Panowie spokojnie, przedstawiłem tylko swój punkt widzenia. Dla mnie na + jest podwieszana (najlżejsza jaka jest, żeby tylko napięła zyłeczkę 16 na wodzie stojącej przy odległości ok 40) bombka. Jeśli łowę np. na czerwonego moge lepiej kontrolowac branie, rybka ma więcej "luzu".

Długo testowałem jedną węde na "ds-a", a drugą z bombką i sygnałkiem. Te same wędki, te same zestawy, te same przynęty. Krótko mówiać wszytsko idealnie tak samo tylko sygnalizacja brań inna. Wybrałem bombkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.