Skocz do zawartości
tokarex pontony

Różne pytania dotyczące drgającej szczytówki


shrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Klima,a czy masz kołowrotek :mrgreen: bo nie widzę w Twoim sprzęcie,jeśli nie, to nada się Okuma Travertine 30 lub 40,żyłkaihaczyki specjalne do tej metody,podpórki,obok rurek i koszyczków mogą być też sprężyny na rurkach,jeśli łowisz nocą kup sobie uchwyty świetlików na szczytówkę(dobre są Stonfo).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w kolejności od góry na żyłce mam koralik, następnie przywiązany krętlik, a do krętlika przypon z haczykiem

Łowię identycznym zestawem, tyle że zamiast stopera i koralika, około 1cm o krętlika zakładam niewielką śrucinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejności od góry na żyłce mam koralik, następnie przywiązany krętlik, a do krętlika przypon z haczykiem

Łowię identycznym zestawem, tyle że zamiast stopera i koralika, około 1cm o krętlika zakładam niewielką śrucinę.

Koralik pełni tu rolę amortyzatora i stopera ,żeby rurka podczas wyrzutu kiedy są bardzo duże przeciążenia nie zsunęła się na haczyk.Ja używam do tego otuliny z środkowego przewodu kabla koncentrycznego(antenowego)pokrojonej na talarki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę łowić bez krętlika? Bo zapomniałem go kupić a chciał bym dziś jeszcze połowić.

To co mam w zestawie to:

1.Wędka + kołowrotek z żyłką.

2.3x(Koszyk + rurka anty-splontaninowa)

3.Haczyki

4.Stoper

5.Ping-pong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za koszyk+rurka przed pętlą daje się koralik+ jeszcze stoper żeby nie przeszedł przez węzeł pętli. na pętle zakładasz dopiero krętlik lub bezpośrednio przypon.

śrucinę do blokowania to sobie można wsadzić, bo kaleczy żyłkę i waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krętlik jak wspomniane wyżej było możesz zastąpić zwykłą śruciną.
No właśnie jak zastąpić krętlik śruciną ,wytłumaczcie bo albo ktoś tu ściemnia albo jestem już zacofany. :wink::mrgreen:

Oczywiście na myśli miałem koralik a nie krętlik :P , jakoś się zasugerowałem krętlikiem nie wiem dlaczego :)

Przepraszam za wprowadzanie w błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zacząłem bawić się z feederem. Zakupiłem sobie wędkę na początek Mikado Matrix 555. Wyrzut do 80g. Łapię na koszyczki 20g + zanęta. Żyłka główna to 0,16 a przypon jest z żyłki 0,14. Łowię z kładki. I tu nasuwa się mój problem. Po zarzuceniu zestawu żyłka mi się luzuje. Podpatrzyłem jak inni to robią lecz oni nie mają z tym problemu. Nie wiem co mam robić, ponieważ jest to strasznie denerwujące. Jeśli macie jakieś propozycje to walcie śmiało, ponieważ jutro wyjeżdżam na ryby na 3 dni i chciałbym już jakoś rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odol, ale w jakim sensie się luzuje ? może jej nie zatopiłeś czy coś w tym stylu, określ to dokładniej to na pewno się rozwiąże.

jaka odległość(może zbyt duża, bądź jest jakiś uciąg) ? mialem te patyki mikado, masz tam zdaje się dwie szczytówki, ale ta zielona raczej strzeli przy 20g+30g zanęty :smile: wogóle powiem Ci w sekrecie że jak łowisz na tak cienkie żyłki(pewnie łowisz coś drobniejszego) to możesz dać lżejszy mały koszyk np 10g + troche mniej tam zanęty wchodzi, a lepiej zobaczysz brania na tej zielonej szczytówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarzuceniu zestawu żyłka mi się luzuje

To normalne. Zrób tak:

1. rzucasz

2. kładziesz wędkę na podpórki

3. kręcisz kołowrotkiem tak długo, aż skasujesz luz a szczytówka lekko się wygnie.

Ot, i cała filozofia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że łowię z kładki i tam nie ma jak rozbić podpórek. A co do cięższych koszyczków to nie jest to tego wina, ponieważ inni też łowią tam na koszyczki 20g. Ci " inni " nie kładą tam wędek równolegle tylko podpierają je o taka deseczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weż na ryby 2 gwożdzie i wbij w kładkę tak by położony kij był zablokowany ,jeden przy szczytówce,drugi przy dolniku wtedy przy naprężaniu żyłki kij się zablokuje między gwożdziami :wink: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry prosty patent z tymi gwoździami :)

Kiedyś łowiłem z pomostu (kładki zrobionej przez wędkarzy) i w żaden sposób nie miałem jak ustawić FEEDERA. Od tamtego czasu zabieram ze sobą na ryby wkrętarkę i robię w podestach otwory do podpórek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe naprawdę proste sposoby , a tak mogą ułatwić wędkarzowi życie :) tylko ciekaw jestem co na to właściciel pomostu , szczególnie jeżeli pobudował go zgodnie z prawem ? :).

Mam pytanko troszkę na inny temat.

Mianowicie , czy ktoś łowił może feederkiem na dwa koszyczki przy jednym zestawie ???

Już mówię o co dokładnie chodzi - Duża nizinna rzeka , wartki nurt gdzie 150gr. ściąga jak styropian, i tak ostatnio marzyłem sobie o tych wielkich rybach i sposobie podejściu ich, że wpadłem na to aby zamontować dwa mniejsze koszyczki (przykładowo kij ma cw. 90gr zakładamy 2x 40gr + w jednym zanęta , albo kij z większym cw. i w dwóch koszyczkach zanęta. Oczywiście rurka odpowiedniej długości aby zestaw się nie plątał oraz więcej zanęty wabiącej ryby podanej dokładnie nad przynęta.

Ma to w ogóle sens ? , nie testowałem tego jeszcze , ale może wśród was się znajdzie ktoś kto może już w tak się bawił bądź ma sensowną teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to w ogóle sens ?

Moim zdaniem nie. Więcej koszyczków = większy napór wody. Lepiej sprawdzi się jeden cięższy koszyk, najlepiej trójkątny. Można ewentualnie spróbować dodać do koszyczków "wąsy" z drutu (polecam miedziany) żeby ograniczyć znoszenie zestawu. Większe ilości zanęty lepiej podawać w dobrze dociążonych kulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża nizinna rzeka , wartki nurt gdzie 150gr. ściąga jak styropian,

Nie przesadzasz :lol: ,opisujesz warunki górskiego potoku w czasie powodzi :shock:.Pozdrawiam.

Jak najbardziej nie przesadzam , mam takie miejsca na Narwi, Wiśle , a i nawet Wkrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam nad Wieprz :mrgreen:

Witam,mnie nie zapraszaj,tylko podpowiedz koledze oIO jak utrzymać zestaw w opisanych przez Niego warunkach,jeśli wiesz,bo wg.mnie tylko kotwica met-gum (5kg)dałaby może radę :mrgreen: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, nie wiem , chyba sobie wyobrażasz, że w wodospadzie łowie :) , cw. kija mam 150gr nie chcę go obciążać bardziej, ciężko u mnie na wsi dostać koszyczki z pazurkami , samemu się nie chce robić. 200gr przy sumowych zestawach już tak nie szura, ale i tak Wisła potrafi je przeciągnąć na stanowisko sąsiada (zakole po zewnętrznej stronie).

Naprawdę polecam kiedyś wybranie się na dużą rzekę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.