Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Nadal szczupaki nie reagują. Ze słyszenia wiem że było parę wyjść do przynęt, ktoś złapał "metrowego" suma. Osobiście widziałem złowionego amura- metrówę zaczepionego za grzbiet. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też klęska - podobnie jak w zeszłym roku sezon rozpocząłem na Dzieckach i klapa - spin z brzegu --- ani puknięcia ---- urwałem trzy gumy i przelały mi wodery ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko strasznie - próbowałem rano, próbowałem wieczorem, na żywca i na spin i totalne NIC

Gdzie ten szczupak ?? Ale nawet leszcze i płoć nie bierze - byłem w zeszłym tygodniu - przestaje pomału lubić ten zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja na Dziećkach spędziłem na spiningowaniu w piątek około 11 godzin i nic (poza mega odciskami na łapach od wiosłowania pod wiatr) ;(.

Następnego dnia postanowiłem się wybrać na Paprocany i efekt znacznie lepszy - 2 szczupaczki 43 i 45 cm i dwa okonie 20 i 25 cm.

Wszystko wylądowało spowrotem w wodzie.

Myślę że na razie w glębszych zbiornikach woda nadal jest za zimna, a paprocany są dużo płytsze i woda nagrzewa się znacznie szybciej.

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zrobiłeś wycieczkę po Dziećkach :mrgreen:

Wodę poznałeś :mrgreen: radość wiosłowania na tym zbiorniku :mrgreen: którą łudź ci dali jaki nr :?:

Może się wreszcie razem wybierzemy - nie to żebym namawiał :mrgreen:

PS.

Mogę nawet powiosłować :mrgreen: tylko gorzej z kotwicami :evil: ciężkie klamory :evil:

Jak wiało w piątek to na dwóch kotwicach płynąłem taka fala była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zrobiłeś wycieczkę po Dziećkach

Wodę poznałeś radość wiosłowania na tym zbiorniku którą łudź ci dali jaki nr

Może się wreszcie razem wybierzemy - nie to żebym namawiał

PS.

Mogę nawet powiosłować tylko gorzej z kotwicami ciężkie klamory

Jak wiało w piątek to na dwóch kotwicach płynąłem taka fala była.

Ano fajna wycieczka ;)

łódź dali mi z nr 15. Straszna łajba...

W stosunku do tego łódki na Paprocanach to nówki sztuki. Wiosłuje się znacznie łatwiej i przyjemniej.

Co do wspólnego wyjazdu to nie ma problemu proponuję najbliższą niedzielę bo w sobotę będę w Warszawie na studiach ;)

A o kotwicach na Dziećkach to już wogóle nie wspominam ;D

Żeby jeszcze tylko ryby chciały brać ;)

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Dziećkowicach w poniedziałek 4 maja . Łódź nr 27 dość spora ale musiała pomieścić dwóch spinningistów i żonę która wybrała się z nami na pierwszą majówkę .

Mieliśmy mały problem , wiosła mocowane były za pomocą długich śrub M6 które dokręcane były nakrętkami motylkowymi . Nakrętki te po długim czasie wiosłowania (mimo że były dość mocno dokręcone palcami ) odkręciły się i wpadły do wody . Trzeba było mocno uważać aby nie wypadły też same śruby bo byłby problem z powrotem do stanicy . Następnym razem muszę zaopatrzyć się w zapasowe nakrętki M6 i mając nauczkę z tej przygody częściej kontrolować stan ich dokręcenia i zabrać kleszcze którymi będzie je można mocniej dokręcić . Niestety efekty całodziennego spinningu po opłynięciu prawie 2/3 jeziora były zerowe ( ani jednego pobicia ) . Nie potrafię określić przyczyn tak kiepskich efektów , fakt że pogoda była bardzo niestabilna , wiatr zmieniał często kierunki od wschodniego na zachodni aby na koniec wiać z kierunku północnego . Zmieniał również swą intensywność od totalnej ciszy do gwałtownych podmuchów . Obawiam się jednak że przyczyną może być dość znaczne zmniejszenie się populacji drapieżnika na tym akwenie w związku z dość dużą presją wędkarską . Po spłynięciu do stanicy od innych wędkarzy dowiedziałem się że ich efekty były takie same . Pływając po jeziorze w pobliżu trzcin i przybrzeżnej roślinności zaobserwowałem że leszcz jest jeszcze na tarle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że gwałtowny spadek brań szczupaka na Dziećkowicach trwa, ja ostatnio dobre efekty (czyli powyżej 20 szt szczupaka na sezon, takiego od 2 kg w górę miałem 3 lub 4 lata temu) zeszły rok był bardzo ubogi, rok poprzedni również. W tym roku nie opłacam juz karty, na porządne szczupaki są szwedzkie szkiery :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade w sobote rano na Dziećki , potrzebny jeden do wioseł :twisted: , metoda połowu żywiec, max 2-3miejsca do obskoczenia. Wracamy do domu koło 11 - 12

hehe juz z toba gadalem telefonicznie i wiem ze po palcach dostales:P ale niemartw sie jak pojedziemy to w koncu cos zlowisz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ja się wcale nie zniechęcam :mrgreen:

Łowię na Dziećkach od lat i wiem jak jest :!: czasami ryby wymiecie i stoją tam gdzie teoretycznie nie powinny być :shock: a ostatnio ze względu na zdrowie nie mogę powiosłować tak jak zawsze :evil::evil: i obskoczyć moje miejsca :evil:

Ale jeszcze 1,5 - 2 miesiące i będę w FORMIE więc nadrobię zaległości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario niestety jestem w sobotę na wodzie :mrgreen: i już jestem wstępnie umówiony z jednym z forumowiczów :mrgreen:

Osobiście preferuje żywce ale czasami zabieram spin na drobne przeczesanie wody przed spławieniem żywców :mrgreen:

Jak na razie na Dziećkach od początku sezonu z braniami było bardzo kiepsko :evil:

ale idą LEPSZE dni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no co zrobić, zupełnie nie wiem w która stronę popłynąć więc po prostu wzdłuż brzegu przemieszczę się i pobróbuję, jak na 1 raz też dobrze :)

Piotr, łowisz tylko na Dziećkowicach czy też wybierasz się czasem gdzieś indziej ?

Pozdrawiam DG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

byłem wczoraj pierwszy raz w tym roku na Dziećkowicach, od 17 przez godzinę spinning

potem do ok 22 kukurydza i biały, wynik - 0 kontaktu z rybą

na innych łodziach, a miałem 3 w zasięku wzroku, też jakoś sielankowo było

pozdrawiam

karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario niestety jestem w sobotę na wodzie :mrgreen: i już jestem wstępnie umówiony z jednym z forumowiczów :mrgreen:

Osobiście preferuje żywce ale czasami zabieram spin na drobne przeczesanie wody przed spławieniem żywców :mrgreen:

Jak na razie na Dziećkach od początku sezonu z braniami było bardzo kiepsko :evil:

ale idą LEPSZE dni :mrgreen:

mam nadzieje ze nie bedzie lało bo ja jeszcze troszke przeziembiony jutro sie zdzwonimy nie bylem po karasie postaram sie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padło parę szczupaków, dzisiaj zero!! Ostatnio częstym przyłowem są sumy. Największy miał 168cm i ok.30kg!!!

Dokładnie tak jak piszesz w sobote PADŁ jeden konkretny i zgodnie z moją wiedzą kilka drobnych czyli SŁABO :evil:

SUM rozpoczoł wielkie UCZTOWANIE na drobnicy :mrgreen: przez 3 godziny obserwowałem WIELKIE POLOWANIE :mrgreen: PIĘKNY WIDOK .

Wyjazd zakończony na ZERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, to jest duza woda takze troche trudniej o lokalizacje ryby, plytki i malo urozmaicony brzeg. z lodki to gdzies w granicach tego zielska mysle, jednak nie jest to staw ze szczupakowymi krzaczkami :smile: powodzenia nastepnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.