Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

ta gumka to jakiś stoper? żyłke jutro skocze kupić cieńszą,Te gumkę też bym dobrał tylko doradź jak mam to w sklepie wysłowić jakieś dodatkowe ciężarki ?i jak to wszystko zmontować.

W niedziele też długo nie siedzę tak do 8 , 8.30.Potrójna kotwiczka sie nada?

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pisząc o gumie myślałem o przynęcie :mrgreen: takiej jak twister , kopyto a ciężar miał się odnosić do główek jigowych :mrgreen:

Odnośnie kotwicy używam podwójnej /ma dwa groty/ - przeszywam żywca igiełką i zakładam kotwiczkę i do wody.

Temat stoperka do spławika przelotowego to inna sprawa jestem obrażony na gumowe stopery więc pozostaje wiązanie stoperów z nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , powiem mam,właśnie gumową czerwona rybkę miałem wpiętą ostatnio i nic.,taką jasną posypana brokatem też mam -kupiłem w zestawie na okonia ale jeszcze nie próbowałem.Główki jigowe to jak przypuszczam te ciężarki przy spinie?Na tym jaxonie nr4 pisze właśnie :grin: 10gram!.żywca zapinasz za grzbiet?

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ale i tak wielkie dzięki za duuuużo przekazanej wiedzy do której musiałbym też latami dochodzić :grin: .Do zobaczenia na wodzie,może w niedziele rano.moja prośba nadal aktualna a jeżeli nie spotkamy się (może przy innej okazji) to i tak mam u Ciebie dług no i muszę Twoje porady przekuć na czyny.Jako że na rybki wybieram sie prawie zawsze z aparacikiem to efektami pochwalę Ci się i będziesz ojcem chrzestnym mojego sukcesu co nie omieszkam zaznaczyć.

Pozdrawiam.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej i jak w niedzielne popołudnie :?: Ryby dopisały :?: bo z tego co mówiłeś raczej się nie wykręciłeś od powrotu na wodę :mrgreen:

Pochwal się efektami :mrgreen:

Sory że zamilkłem na dwa dni ale tak mnie robotą zasypało że czasu brakowało na przyjemności :mrgreen:

Pozdrawiam i połamania kija na rybie życzę

Jeśli pomogłem to się ciesze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,oczywiście że byliśmy.W tym samym miejscu co rano,dalej nie śmigałem bo godz 19 już była,siedzieliśmy do 21,30 i .... była ryba - niezawodny okoń!(12cm :)).W poniedziałek rano też popływaliśmy-tafla jak stół i zero brania(29 też była na wodzie)Tą igłę jednak kupię bo brat nieudolnie ją wykonał i karaś chyba jednak poczuł trochę bólu :( .Nie mniej jednak nie odpuszczę i szczupak musi w tym roku zawisnąć .

Pozdrawiam

ANDRZEJ

ps. Jak szczupaka wyciągnę to będzie to wyłącznie Twoja zasługa,brat wyciągał ze mnie wszystko co od Ciebie się nauczyłem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: ,przepraszam ,nie powtórzy się

Złowiono przy starej przepompowni (koło przystani ) jakieś konkretne okazy-może się ktoś czymś pochwalić ?Próbuję wybadać ten obszar "dziećkowic"-najlepsza pora, przynęta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja łowie na Dziećkowicach, grunt z brzegu ogólnie na razie bez efektów choć znam osoby które mają już bdb wyniki, szykuje się na długi weekend(przez szkole :wink: ) mam zamiar zacząć nęcić sobie jakąś miejscówkę już w ten weekend :cool: myślę że jakieś efekty bedą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dziećkowicach wczoraj tj. 14.05 i efekt to jeden szczupak 74cm na wschodnim brzegu. Ogólnie biorąc pod uwagę porę roku i to że biczowałem wodę ze 4 godziny to bardzo cieniutko. Jest teraz tam bardzo wysoki stan wody, może to ma jakiś wpływ. Co do okolic starej przepompowni to dawno tam ładnego szczupaka nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiłem koło pierwszego pasa betonowego naprzeciw plaży, na kanale nie łowiłem bo wysoka woda jest i raczej ryba (tak mi się wydaje) idzie bliżej brzegu. Tam gdzie łowiłem było ok 4m. Co do łódek, byłem w środę od rana i łódki inne przypłynęły dopiero ok 17.00, było ich z 5 na pasie ok 400 metrów. Dawno nie łowiłem na larsenach przy nowej przepompowni i ciekawy jestem jak tam z braniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny wypad zakończony , ryby jak to ryby :mrgreen:

Jeden szczupak 55 i pistolet koło 40 .

W niedziele taka mgła na wodzie że szok ale na miejsce dopłynąłem bezbłędnie :mrgreen: sam się zdziwiłem że miałem tylko kilkanaście metrów odchyłki od kursu :wink:

Na łódź zawsze zabieram kompas bo nie wiadomo co może się zdarzyć kilka razy już się przydał szczególnie wiosną i jesienią .

Napiszcie co u was ??? kilka dni wolnych było !!!! i zawody spiningowe koła Lędziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sobotę od 15 do 21,próbowaliśmy na żywca(10 sztuk karasi takie po 8-10cm) zero fali i zero brania.Popłynąłem pod płyty na przeciwległy brzeg-z wyprawy tylko odciski po wiosłowaniu mi zostały :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do brzegu miałem ok 200m,pod łodzią było widać kupę roślinności :sad: więc to było chyba przy tych łąkach-głębokość wg kotwicy wychodziła ok. 4-5m.łodzi nie było dużo ,właściwie to my byliśmy drugą-ustawiłem się na wysokości tej co stała tylko ok 70m bliżej brzegu północnego.Mówię Ci kompletnie nic. :sad: Koło 18 dopłynęła jeszcze jedna łódź,stanęli między nami a brzegiem wschodnim więc miejsce chyba trafiłem.Na wodzie pytałem czasami innych wędkarzy jak efekty-jak mówili szczerze to potwierdzali moje spostrzeżenia :cry: Potem jeszcze stanąłem przy starej pompowni ale też nic.Zachodni brzeg był ostawiony przez wędkarzy również spinningistów.

Tak odchodząc od tematu-jak łapałem karasie to drugą wędkę dałem na grunt i ... -karpik 52cm skusił sie na moją kukurydzę :lol: -(pływa sobie wolno)

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio oglądałem mapę zbiornika dziećkowice i zaóważyłem że na jedym brzegu obowiązuje jakieś specjalne zezwolenie gdzie takie zezwolenie można dostać i czy na danym brzegu można coś złapać z gruntu (chyba że lepszy jest spławik). Interesowało by mnie czy podchodzi tam okoń i karpik jesli tak to jakie specjały należy im zaserwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe powiem ci tak w tym roku raczej zapomnij o wkladce-zezwoleniu, bo juz wszystkie rozdane, otrymac mozna je na czynie, czyli poprostu zbieranie smieci wokol zbiornika :cool:

A co do lapania ro grunt jest idealny mozna zlapac ladne karpie,leszcze i liny;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stare, komusze nawyki, zamiast zająć się sprzątaniem brzegów, rozstawieniem koszów i zwózką śmieci, straż ochrony zbiornika bawi się na motorówce i wyjeżdża wachę w terenówkach krążąc bezcelowo wokół zbiornika. Sprzątanie natomiast pozostawiono wędkarzom-aktywistom, którzy chcieliby połowić na wschodnim brzegu. Dodam że syf robią głównie NIE-WĘDKARZE. Szkoda, bo kiedyś zanim HKW dobrała się do zbiornika takie kosze były rozstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.