Skocz do zawartości
Eldorado najtańszy sklep wędkarski w sieci     przynęty na troć

Goliat

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  207
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  5

Goliat last won the day on October 22 2017

Goliat had the most liked content!

Reputacja

107 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 1. rzeka Ślęza

  @Budek okoń może nie rekordowy ale pięknie wybarwiony. Ładna rybka
 2. WROCŁAWSKA ODRA

  i to na tarle. Szczerze współczuję, ale nie rozumiem jak to jest możliwe. PZW samo się dobija. Sandacz na gniazdach zostanie zdziesiątkowany
 3. WROCŁAWSKA ODRA

  Panowie z PZW Wrocław, mam 2 pytania, bo doszły mnie słuchy, że w Waszym okręgu zniesiono okres ochronny bolenia (sic!) 1) Czy to prawda bo słyszałem to od kolegi, więc średnio sprawdzone info? 2) Jaka jest argumentacja? Czy w PZW nie wiedzą, że boleń się trze w okresie w którym ma normalnie okres ochronny? Co na to ichtiolodzy w PZW? WTF?
 4. Jak było dzisiaj na rybach? Grudzień 2017

  No byłem w sobotę na starorzeczach. Wszystko zalane, Wisła poziom jak wiosną po śniegu. Ale może to i lepiej. Zawsze po wysokiej wodzie moje tajne starorzecza dostają nowego oddechu, i są wyniki. Nie ma tego złego
 5. Muzyka

  nie ma złych piosenek, są tylko źle wykonane <lol>
 6. Jak było dzisiaj na rybach? Grudzień 2017

  Może to kwestia regionu, u mnie w sobotę też na zero cały dzień. Po tych przymrozkach już wszędzie lód zaczyna wchodzić, pewnie sezon przyjdzie zakończyć na Wiśle.
 7. Kolejny master. Ten jerk jest sprawdzony i wielokrotnie wykonany w drewnie. 15 cm, około 75g wagi. Teraz dostał łuskę i zobaczymy czy będzie równie łowny w wykonaniu w żywicy.
 8. Kolejny master z zimowej dłubaniny. Swimmbait 18 cm wzdręga 3-elementowy przygotowany do końcowego przekrojenia, potem szlifowanie. Zakładana waga około 100-120 g.
 9. Rękawiczki i skarpety na lód

  Też to zauważyłem, ale niestety dla mnie dopiero w zeszłym roku. Tyle lat cierpień... To naprawdę bardzo ważne. Teraz zakładam na ryby 2 pary rozmiar 2-3 za duży. Jak to się dobrze ułoży w bucie to cały dzień mi nie straszny.
 10. Jak było dzisiaj na rybach? Grudzień 2017

  A mój wpis zniknął jak w "Misiu": nie mamy Pańskiego szczupaka i co mi Pan teraz zrobisz?
 11. rzeka Ślęza

  Również regularnie przeglądam Wasze wpisy. Bardzo ciekawa rywalizacja, sam chętnie bym w takiej wziął udział, ale ja to drugi koniec Polski, a u mnie towarzystwo wędkarskie totalnie niezorganizowane, a rzeki by się znalazły równie trudne i przynajmniej tak samo rybne... Gratulacje dla wszystkich uczestników, będę na pewno śledził Wasze wpisy bo sporo można z nich wyciągnąć dla siebie. Pozdrawiam
 12. Jak było dzisiaj na rybach ? Listopad 2017

  Taki 55 na cannibala 15 cm. Było trochę brań ale wszystkie niewcięte. Omijały haki nawet z dozbrojkami Ten hejnałowy, punkt 12 uderzył
 13. Już wiele w niej nie poprawię, tzn nie że się nie da ale nie za bardzo potrafię
 14. @jaceen robię to podobnie jak internetowy sensei od jerków używam noży do tapet 9 i 18mm, takich zwykłych marketowych z wymiennymi ostrzami. Ich zaletą jest to że wystarczy złamać ostrze i masz nówkę, a zdecydowanie lepiej idzie nowym ostrzem. W takiej piance jak ten Fin to dopiero się pewnie świetnie rzeźbi, ale cóż, jedziemy na tym co pod ręką, czyli w drewnie olchowym. Dla mnie to taki kompromis między łatwością obróbki a wytrzymałością drewna. No i chyba się najłatwiej szlifuje papierem właśnie olchę. Może ktoś się podzieli wiedzą to zapytam: Jakie są wasze ulubione gatunki drewna na woby (szczególnie jerki) i czemu?
 15. Rzeźbie jeszcze trochę brakuje do wycięcia plus ze 4 h szlifowania papierkiem 240 też jestem zadowolony jak to wychodzi, pierwszy raz, zainspirowany przynętami Solar baits, robię łuskę na całym obwodzie modelu. Daje to znacznie lepszy efekt niż łuska tylko na bokach przynęty. Ale rozrysowanie siatki bazowej to mordęga, 3 razy mazałem ołówek zanim byłem w miarę zadowolony. Odlewy będą klasycznie w żywicy na pełnym stelażu wstępnie obciążonym. Z piany jeszcze nigdy nic nie robiłem, słyszałem że trzeba mocno uważać na warunki odlewania, bo mogą znacznie wpłynąć na końcową gęstość wyrobu. Dlatego od początku żywica wydawała mi się prostsza.
×