Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy:

3f5331063e971195m.jpg

Niktważny, Dłubnia jest zasilana przez źródliska i ma dobrą (z punktu widzenia pstrąga) termikę. Dodatkowo prawie na całej długości płynie w tunelu z drzew. Więcej światła to więcej roślinności i owadów z nią związanych.

Pstrągi na pewno będą za :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Siema, dziś z kolegą 2,5h powyżej Raciborowic. Na woblerki nic się nie połakomiło, dopiero po zmianie na jiga-kogucika pojawiły się jakieś brania. Na kilka brań udało się zapiąć jednego 20-taka... Kolega na zero.

Później zawitaliśmy na odcinek przyujściowy - zero kontaktu. Czy ktoś już miał w tym roku jakieś efekty na nizinnym, przyujściowym odcinku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już ciężko o ładnego pstraga.Ale dodam że Dłubnie wyjatkowo lubię , ma uroki ta rzeka.

No i są miejsca co można złowić pstragi powyzej 30cm.

Warunek taki.Że trzeba zachować spokój nad wodą i woblerka spuszczać z nurtem rzeki minimum 7-10metrów.

Ja tak robie i sciagam woblerka i są efekty.

Nie udało mi się jeszcze złapać pstraga w okolicy brzegu gdzie łowię czyli 2-3-4metry tam gdzie stoje nad brzegiem.

Pstrag to bardzo ostrożna ryba i jak zobaczy tylko coś nad woda to od razu znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu odwiedziłem Dłubnie. Dużo wyjść, pstryknięć i masa przedszkola pstrągowego. Połowił ktoś coś większego niż 30 cm ?

Miejscówki są piękne, ale lokalne bobry i społecznść ludzka sije spustoszenie nad brzegami rzeki... mnóstwo jest powycinanaych drzew.

Weź proszę pod uwagę zeszłoroczną powódź, która była największą od wielu wielu lat. A już zwłasza Maszków - Iwanowice (i całe okolice). Dużo drzew niestety trzeba powycinać bo zwyczajnie grożą zawaleniem.

Powitać ;)

Może mnie ktoś poinformować jaka woda na Dłubni?

Wczoraj wróciłem z delegacji i jestem nie w temacie, a chcę się w weekend wybrać.

W zeszłą sobotę woda czyściutka była, ale wiem że w niedziele i poniedziałek fest padało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wczoraj poszedłem sprawdzić wode 10 km od źródła dłubnii w okolicach Ściborzyc i Wysocic. Ryba jest tu strasznie wybredna- trzeba trafić przynętą. idąc od Ściborzyc pod same wysocice złowiłem kilkanascie sztuk od 15-25cm, jedną 30 i 37cm. uderzenie tej wiekszej tak mnie zdziwiło ze z tego wszystkiego spaliłem papierosem nos :) ano i woda czysta jak kryształ. Trzeba sie skradać zeby nie spalić miejscówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

babajagos ja z Zadroża i powiem że 30cm pstraga złowić to nie problem na Dłubni ale trzeba być bardzo ostrożnym i trzeba wiedzieć gdzie zarzucić woblerka :) tez znam te rzeczkę perfect.I kilkanascie pstragów z niej wyjąłem , niestety mój rekord nie nalezy do Dłubni ale do Szreniawy okolice Czech i Waganowic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś wybrałem się nad Dłubnię. Postanowiłem zrobic mały rekonesans rzeki poniżej miejscowości Książniczki. Na brzegu tylko jeden kropek ok. 25 cm, kolejny spiął się w wodzie.

Natknąłem się na ślady bytowania spławikowców w postaci podpórek z patyków w kilku miejscach a jakiegoś długiego odcinka nie przeszedłem...

Następnym razem trzeba pojechać gdzieś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie łowisz bo ja 3h nad wodą? ale Cię nie widziałem.......

Różnie, akurat wczoraj łowiłem w Michałowicach. Zachaczyłem też na chwile o Maszków.

szczupak28, chodzę zazwyczaj rano kiedy ryba wydaje się niewypłoszona - wczoraj nikogo nie spotkalem po drodze (jedynie ślady z poprzednich dni). Łowiłem też jakieś 3h. A Ty miałeś jakieś wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam TEMAT

Ja w Michałowicach nie łowie bo tam drobnica.

Michałowice i okolice to rejon wedkarzy z Krakowa, dlatego tam nie łowie bo nie ma sensu.

Będę jeszcze w tym tygodniu nad wodą o ile pogoda dopisze , bo obiecałem siostrze że nauczę ją wędkowania :mrgreen: a wiec kolejne fotki będą z udziałem siostry :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam kolegów wędkarzy, byłem kilka razy na Dłubni w Sieciechowicach, Grzegorzowicacach, czy ktoś mi może powiedzieć czy można tam trafić na większe sztuki? mój największy pstrąg był na okolo 20 cm, złapałem mnóstwu pstrągów ale małych, nawet nie było kontaktu z większym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubnia to rzeka w której miarowego i większego pstrąga trzeba przysłowiowo "wydłubać". I nie nastawiałbym się na jakieś okazy.Brań jest wprawdzie zdecydowanie więcej niż na Szreni (przynajmniej ja tak mam), ale dominuje pstrągowe przedszkole w granicach 20-25. Łowie na tej rzece dość intensywnie jakieś 4 lata i mam jedynie kilka miarowych pstrągów na rozkładzie. Największy miał 36 cm złowiony pod wieczór na krakuska 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.