Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Byłem dziś z samego rana, po dwumiesięcznej przerwie. Jak po każdej dużej wodzie okoliczne drzewa i krzaki malowniczo udekorowane folią rożnej wielkości i koloru, pod nimi walają się plastikowe i szklane butelki. Woda wyczyściła gospodarzom obejścia, w końcu nie po to gromadzi się śmieci nad brzegami rzeki coby leżały tam w nieskończoność...

Plus kilka spłukanych dzikich wysypisk i mamy widoczki jak w Bangladeszu. K...y nie ludzie.

Ale do rzeczy. Woda wciąż podniesiona i trącona, nurt wyraźnie silniejszy niż zwykle. Parę kropków na brzegu w tym wymiarek (ledwo, ledwo) i kolejny złowiony na odcinku Raciborowice-Zesławice jaź, już trzeci w tym roku. O ile przyzwyczaiłem się do sporadycznych brań jazi bezpośrednio powyżej zalewu o tyle dwa 30+ jazie złowione powyżej wiaduktu w Batowicach to pewna nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano melduje się na Dłubni lub Szreniawie. Sprawdziłem dziś Dłubnię, woda lekko podniesiona i lekko trącona (most w Maszkowie) tak więc jutro mam nadzieję po dłuuugiej przerwie coś się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loolekk Nie widzisz typowego celowego trolololo ? Nie ma sie co w dawać w puste w nic nie znaczące rozmowy - porozmawiajmy o rzece rybach metodach połowu itd nie ma sensu... serio :wink:

Apropo .. Panowie WĘDKARZE - jak woda ? Brzegi bardzo zarosły ? Woderki obowiązkowo ? Jak z koszmarami - nadaj dają po palić ?

Zbliża się weekend - pasuje coś pobiegać i się odstresować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów ......jaka kultura wypowiedzi u niektórych osób panuje.

Nie wiem lolek o co ci chodzi?

Robie coś nie tak że taka twoja reakcja?

Złowię pstragi wedle limitu i wymiaru ........to przecież nie zabronione.....

Więc czemu piszesz bym się udławił?

Wytłumacz mi to?

No chyba że pstragi stały się pod scisłą ochrona i jest całkowity zakaz połowu, o czym nie wiem. :lol:

Słabo śledzisz watki lolek i nie wiesz ze ja zawsze ryby zabieram do domu.

I nie robię nic wbrew regulaminowi!!! zarówno ja jak i inni wędkarze z mojego koła.

Wiadomo nie ma ryba wymiaru to wypuszczamy.....albo jest pod ochroną .

Ale jak złapiemy wymiarową rybę to dlaczego mamy ja nie zabrać ze sobą????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak 28 wytłumaczę Ci to najprościej jak się da bo rzeczywiście niektórzy nerwowo reagują na Twoje posty.

Jak dobrze wiemy nie kryjesz się z tym że złowione rybki zdarza Ci się zabrać, dobrze wiemy że regulamin PZW i opłacane składki dają Ci do tego pełne prawo o ile przestrzegasz wymiaru ochronnego i limit dzienny. Wielu z użytkowników tego forum uważa Cię za tzw "mięsiarza" i jesteś na tyle inteligentny że wiesz już chyba co znaczy" beretowanie" ryb...

jak doskonale wiesz na tych małych rzeczkach jest coraz mniej rybek za sprawą zanieczyszczeń, coraz liczniejszych przypadków spuszczania ścieków do wody,spływających oprysków, kłusownictwa czy też zabierania rybek ze sobą. Jeśli chcesz aby ryby były tam za rok, 5 lat lub żeby Twój syn opowieści o łapanych przez Ciebie pstrągach nie uważał za bajki na dobranoc powinieneś robić więcej aby ryby na tych rzekach przetrwały...nie chodzi tu tylko o napiętnowanie przypadków zabierania ryb ale również pomoc przy sprzątaniu rzeki lub zgłaszanie patologi związanych ze spuszczaniem ścieków lub jawnymi przykładami kłusownictwa jak np. łapanie na czerwonego robala lub "samołapki"

sam wiesz że złapanie pstrąga na Dłubni czy Szreniawie to nie lada frajda, szczególnie kiedy jest to +40 cm i chciałbyś aby takie przypadki zdarzały się nie raz dlatego też warto wypuszczać ryby. W końcu na pewno stać Cię na pstrąga z Makro czy Lida, jeśli nie lubisz spożywczaków to zawsze pozostaje komercja. To żadna ujma złapać pstrąga na komercji i zabrać ze sobą, w końcu po to tam są wpuszczane a darowanie rybce życia na dzikiej rzece..."bezcenne"

tak więc przestań być ignorantem który lubi drażnić innych na forum gdzie 90% ludzi wypuszcza ryby, jeśli tego nie pochwalasz to zachowaj to dla siebie bo nikogo nie przekonasz do swojej racji... to tak jakbyś poszedł do Kościoła i próbował nawrócić ludzi na Islam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox:-) na jesień zapraszam na Cholerzyn, tam o pstrąga czasami trudniej niż na rzece bo zbiornik ma 10 ha powierzchni i średnio 10 metrów głębokości...woda czysta jak "łza" i zero zaczepów:-) może to i komercja ale rybki zapewne równie smaczne jak te z rzeki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle.Majki spoko gość.

Dawid widziałem twoja fotkę z pstragiem.

Tylko jestem ciekaw gdzie takiego tęczaka kupiłeś ? Bo złowić to nie ma szans byś go złowił. Chyba że na komercyjnych to OK. Ale nigdy takiego w rzece.Jak by to był potokowiec to MEGA SZACUN miał byś ode mnie .

Pewnie w jakimś hodowlanym byłeś :lol::smile:

Tylko z tym woblerem to już przesadziłeś mogłeś go wyciągnąć.

Bez urazy Dawid ale w twoją "złowioną" rybe nie wierzę.

W sobote byłem na Dlubni ale woda jak zaczarowana.Kawa z mlekiem.

W najbliższym czasie może się uspokoi , wtedy będzie mozna powędkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, są takie rzeczki gdzie nie jeżdzą tacy jak ty i ludzie pływających ryb nie traktują jak pożywienie, co więcej dbają o rybostan, tworzą odcinki "no kill", sypią tarliska i robią wiele innych rzeczy dzięki temu można łowić u nas w rejonie potoki 60+ a nawet jak widać wielkie tęczaki. A to że ktoś a przede wszystkim ty w to nie wierzysz nie ma dla mnie żadnego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki wystrzępił język na marne... trolololo ciąg dalszy i zero zrozumienia tematu.

DAWID kawał rybki nie powiem ten twój pstrąg. Przy grałeś mi na gulu strasznie ta rybką :mrgreen: Ale dokładnie tak jak piszesz... Odcinki specjalne, tarliska, dbanie o rybostan skutkuje pięknymi rybami. I Nie trzeba się daleko wybrać aby łowić rybki duuuużo powyżej wymiaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, są takie rzeczki gdzie nie jeżdzą tacy jak ty i ludzie pływających ryb nie traktują jak pożywienie, co więcej dbają o rybostan, tworzą odcinki "no kill", sypią tarliska i robią wiele innych rzeczy dzięki temu można łowić u nas w rejonie potoki 60+ a nawet jak widać wielkie tęczaki. A to że ktoś a przede wszystkim ty w to nie wierzysz nie ma dla mnie żadnego znaczenia :)

Tak jak czarna i biała Przemsza :) Szacunek dla kolegów dbających o te rzeki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, tobie też gul skoczył :)?

Nie skoczył mi gul bo ja nie traktuje wędkarstwa jako rywalizacji. Co zresztą widać bo nie wrzucam tutaj zdjęć z myślą że innym użytkownikom forum gul skoczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.