Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Prosze o rade gdyz szukam jakiegos lekkiego i dosc dlugiego (ok 4m ) spiningu o dozej toleancji cw (15-20g do 60-70) .Chcialbym go uzywac glownie na morzu ze skal dodam ze chcialbym go zbratac z multikiem abu revo.Obecnie mam kij jaxona 3.0m cw 10-30g i jest troszke za lekki. Czy molibyscie mi cos polecic. z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
jakiegos lekkiego i dosc dlugiego (ok 4m ) spiningu o dozej toleancji cw (15-20g do 60-70)
spinning 4 metry :shock::shock: Coś w okolicach lub trochę ponad 3,5m znajdziesz chyba w ofercie St.Croix, ale w cenie Jaxona to raczej bym się niczego podobnego nie spodziewał :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ok 4m ) spiningu o dozej toleancji cw (15-20g do 60-70)
pozostają lekkie karpiówki, choć tego dolnego przedzialu żaden kij nie załapie :cool: bo jak byś chciał lekkiego spina to dobrze się sprawują w tej roli matchowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał lekkiego spina to dobrze się sprawują w tej roli matchowki.
szukam jakiegos lekkiego i dosc dlugiego (ok 4m ) spiningu o dozej toleancji cw (15-20g do 60-70)
Obecnie mam kij jaxona 3.0m cw 10-30g i jest troszke za lekki

Myślę, że carlos31, miał na myśli wagę wędziska a nie cw. Matchówki raczej nie nadają się do łowienia

na morzu ze skal
a szczególnie
z multikiem abu revo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z multikiem abu revo
raczej nie, to akurat przeoczyłem.

niemniej jednak tak dlugich spinów nie ma i trzeba szukać zamiennika, co najwyżej do kołowrotka ze stałą szpulą.pod duży cw. może podejdzie lekka kapriówka czy też feeder a z lekkich(w sensie cw.) to są odległościówki niektóre nawet do 50g czy też jakieś kije typu float.

artech odległościówka jako lekki spining 3,9m to tylko przykład(często stosowane np. na rzeczne klenie) że można się rozejrzeć za zamiennikiem jeżeli nie mamy tak dużych funduszy żeby kupić kij na zamówienie czy też st.croix'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są odległościówki niektóre nawet do 50g czy też jakieś kije typu float.
Są spiny do 4m a nawet ponad. Np. coś takiego http://www.kogutomania.pl/-c-1_858.html
jest to rzekomo "wędka do spinningu ze spławikiem " z nazwy float - mocniejsza spławikówka. podciągnięta raczej z widzimisie producenta(chęci zaspokojenia niszy "spiningowców ze spławikami" co kolwiek to znaczy) czy też pana z tego sklepu umieszczona w tejże kategorii.

ps. wypadałoby chociaż podpisać link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że carlos31, miał na myśli wagę wędziska a nie cw.

Wlasnie chodzi mi o gorna granice cw. dlatego ze czasem musze daleko rzucic zeby dostac sie do glebokiej wody i nierzadko ciezszym zestawem (paternosterm , dobrze dociaznym twisterem czy kopytem na przyponie)

Przegladalem "matchowki" nawet mialem jedna w lapskach ( mistral gora cw ok 50g)i nawet by sie nadawala ( ok 250g masy wlasnej co najcenniejsze przy multiku )gdyby nie ta pierwsza wysoka przelotka.... Zostaje mi albo kupic ten kij i przezbroic przelotki albo poszukac cos krutszego i stracic kilka (czasem bezcennych) metrow na rzucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Brat chyba zdecyduje się na Konger Aviator, ale 2,4m/20c.w. Ale mam jeszcze pytanie, czy brać 5-20g 2,7m czy 2-10g ?? do 10g są droższe i jak już bym miał taki brać to chyba jigę bo różnica chyba 10zł, ale nie wiem co lepiej. Rzucam na szczupaki, okonie i sandacze

Jeszcze jedno pytanie, czy w Aviatorze szczytówki są wymienne?

#Sencei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Wszystkich dopiero zaczynam przygode z wedkowaniem a wiec mam do was pytanie

jaki spinning wybrac na wisle martwa no i czasami smialą slyszalem ze najlpiej jakis mocny bo moze sie zdazyc sum przeznaczyc chce na niego z 150 zl

moze byc ??

Zapoznaj sie z regulaminem wstawiania linków -maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz używać tego jako broni obuchowej ? :lol:

Tak na poważnie - swoją przygodę zacznij od spina około 2,7m, cw do 21 gr. to dobry uniwersał na rzekę albo od wklejki o podobnym CW. Przyzwoite i tanie wędki robi Konger. Kwestia na co chcesz łowić - do gum lepsza wklejka, do twardych przynęt - klasyczny spin.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam pytanie. Zamówiłem sobie prenumeratę pewnej gazety wędkarskiej. Do prenumeraty, właściwie bez dodatkowych kosztów dołączony jest następujący zestaw:

Wędka Spinningowa Cormoran Bull Fighter (2,7m 10-40g wyrzutu)

Kołowrotek Cormoran Rodeo GT 5AiF 3000

no i woblerek Rapala Super Shad Rap

Mam następujące pytanie. Czy taki zestaw nadaje się dla początkującego pasjonata spinningu (dopiero planuje łowić) czy lepiej od razu przeznaczyć na zapasowy i kupić coś sensownego?

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nawet te odsyłające do archiwum.

/Artur

Ps. W starych postach na forum strasznie dużo linków do różnych sklepów internetowych jest już nieaktualna. Nie sądzicie że warto podawać informację na temat tego co się linkuje (np. model wędziska czy kołowrotka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fivemantrio, taki zestaw do nauki spiningu będzie odpowiedni. Teraz tylko dokup kilka przynęt i ruszaj. W miarę jak będziesz poznawał kolejne tajniki spinningu, będziesz kupował nowy sprzęt np. do lekkiego spina jakiś kijek do 10g.

A co do twojego ostatniego pytania to widzę, że z regulaminem forum jeszcze się nie zapoznałeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym chłodnym deszczowym dniu zaczynam myśleć nad spinningiem czyli wypad nad wodę na jakieś 2-3godzin.Mam spinning Jaxon accord wiadomo nie jest dobry chcę zmienić na coś lepszego do 120zł i długi około 2,7-3m, ryby to głównie szczupaki.Przynęta gumki bo mam miejscówkę gdzie na gumkę jesienią biorą jak oszalałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki spinning wybrac na wisle martwa no i czasami smialą slyszalem ze najlpiej jakis mocny bo moze sie zdazyc sum przeznaczyc chce na niego z 150 zl

za tą kwotę uderz w Dragon Mystery Turbo Spin 2,70 cw 10-40 g. trochę ciżeki, ale będzie się sprawdzał dobrze (jest sztywny co pozwoli Ci na łowienie w nurcie), do tego plecionka (pomoże lepiej czuć przynęte) i kołowrót wielkości 3000 lub 4000 (Shimano Catana na początek wystarczy) ale z sumem to raczej nie powalczysz takim zestawem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam już kołowrotek i jeszcze nie jestem zdecydowany do konkretnego kijka szczupakowo-boleniowego, mam tu trzy propozycje, który polecacie?

Kolega kupił Arcusa, fajne i najżejsze z tej trójki wędzisko.

KONGER ARCUS SPIN 270/ 20g

ABU GARCIA RUBY CREST SPIN 270 / 7-28 G

Daiwa Sam Fisher Triforce Jigger Spin 2,70m 20g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, tyle że do 20g to jest dość delikatny kij jak na szczupaki, ten abu jest ponoć węglowy i przy tym cw. nawet nie taki ciężki, porównaj sobie z tym arcusem do 30g(nawet niewieadomo z czego jest zrobiony ten kij).

jeszcze masz do wyboru mystery 5-25, zobacz sobie też to xt pro 5-25 http://allegro.pl/item737556561_jaxon_xt_pro_spinning_2_9m_5_25gr.html

a jak chcesz zostać przy kongerze to tu jest tiger cross max do 25g http://allegro.pl/item747082792_konger_tiger_crossmaxx_l_spin_2_7_25_gratis_od_ss.html kilka osób chwaliło na forum, to jest hyba faworyt, oczywiście jest też wersja do 30g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jaki sprzęt wybrać na początek mojej przygody ze spiningiem. Chciałbym coś w miarę uniwersalnego, na sam kij mogę przeznaczyć do 200 zł. Ta metoda jest mi zupełnie obca więc proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.