Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na bolenie
jaceen

Okoń 2020 - Liga haczyk.pl

Recommended Posts

Jestem nad jeziorem Sławskim. Wyłowiłem już 40 okoni... a w tym tylko 2 wymiarowe 20 i 22 cm . Wrzucam tego drugiego. Jak selektywniej podejść do tematu ? large.1453190070_Oko22cm-05_07_2020.jpeg.75640cfdd2a67e6d393f85f95877745a.jpeg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na bolenie   Dragon
2 godziny temu, Larry_blanka napisał:

Jak selektywniej podejść do tematu ? 

Jeżeli ma być szybko, na już, to bez miejscowego przewodnika ani rusz:) Jeżeli masz dużo czasu, to konsekwencja, dużo godzin nad wodą, mnóstwo testów z przynętami i chyba najważniejsze, to pora żerowania tych największych. Ja to jestem teoretyk okoniowy i taką teorię sobie przyswoiłem na odrzańskich pasiakach. Największe u mnie siadały w godzinach bardzo wczesnych i przed zmierzchem. W ciągu dnia miałem mizerię. Jedynie w zimnych miesiącach (jesień/zima) w ciągu dnia coś jeszcze udawało się wyczarować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, jaceen napisał:

Jeżeli ma być szybko, na już, to bez miejscowego przewodnika ani rusz:) Jeżeli masz dużo czasu, to konsekwencja, dużo godzin nad wodą, mnóstwo testów z przynętami i chyba najważniejsze, to pora żerowania tych największych. Ja to jestem teoretyk okoniowy i taką teorię sobie przyswoiłem na odrzańskich pasiakach. Największe u mnie siadały w godzinach bardzo wczesnych i przed zmierzchem. W ciągu dnia miałem mizerię. Jedynie w zimnych miesiącach (jesień/zima) w ciągu dnia coś jeszcze udawało się wyczarować.

Tutaj biorą cały dzień, ale głównie żerują wieczorem (przed zmierzchem) jak ukleja podejdzie do brzegu. Ale okonie niestety bardzo liczne, ale małe i atakują blisko brzegu, głównie przy pomostach. Próbowałem również daleko rzucać w głąb jeziora - do 8 m głębokości i niestety narazie lipa. Ale potestuję jeszcze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W czwartek kolejna seria nietrafionych brań i spadów. Trzy brania na crawlera i trzy na "nocnego" streamera. Wziąłem muchówkę z zamiarem ustrzelenia jakiegoś sandacza lub klenia. Ostatnie branie prawie z sukcesem. Ładny strzał i ze dwadzieścia sekund holu i tyle. Upatrzyłem sobie miejsce pod nocne muchowanie i czekałem na sprzyjające warunki. Bardzo często wiatr wieje tam w twarz i nie mogłem na odpowiednią odległość podać muchy. Wczoraj było prawie bezwietrznie. Była okazja sprawdzić miejsce, czy się nada na przyszłość. Myślę, że uda się stamtąd coś ciekawego złowić.

Wcześniej zrobiłem obchód stanowisk i  kontrolnie podrzucałem whopper ploppera

WP_20200709_19_43_23_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f136020d619ef2a6958bf61207bbb21c.jpg

W jednej ze sprawdzonych miejscówek pięknie łupnął w niego wypasiony pasiak. Zadowolony jestem, bo w żabę wierzyłem, że może ładne ryby prowokować i chyba się nie myliłem.

WP_20200709_19_41_41_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.7fdd8ca6358585c2a0067f63a84e6f2b.jpg

WP_20200709_19_42_02_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f03ce7ce194755fa77ad5b83d4675c31.jpg

Okoń leci do tabeli LO.

• Super 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj udało udało mi się trafić jednego do tabeli. Do tego masa maluchów i wszechobecne chmary komarów.

20200722_193256.thumb.jpg.7483db9fe49dee0a3337a012f5b33b08.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem na wakacjach z rodziną nad jeziorem Dobrskim na Kaszubach. Jezioro bardzo czyste i mala presją ale brzegi słabo dostępne a łowić z łódki nie mam możliwości. W ciągu dnia czas dla rodziny a rano i wieczorem wędkowanie. Łowię trochę na spina a trochę na spławik. Na spławik niezliczone płotki ale w rozmiarze ok 15 cm udało się złapać jednego lina 32 cm a na spina okonki. Okoni jest tu pełno ale rozmiarowo nie powalają ( wszystkie między 15 a 20 cm) udało się złowić tylko jednego większego 25cm którego mogę wrzucić do tabeli.

IMG_20200723_214807.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chwilowo okonie odpuściłem. Jak się trafi, to będzie przyłowem. W przyszłym tygodniu postaram się jakieś miejsce znaleźć, by na poppery  i "pieski" połowić. Odkomarzanie we Wrocławiu chyba zaczęło działać. Wieczorem było w miarę dobrze. W weekend nie powinno padać, to plan może być tylko jeden;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj wracając centrum do domu w głowie pojawiła się myśl, żeby porzucać chwilę za okoniami. Od razu pojawiła się myśl kolejna - o tej porze pewnie nie ma sensu (ok 13:00), lepiej wieczorem lub wcześnie rano. Co tam, najwyżej porzucam chwilę i się zawinę. 

To była dobra decyzja, w 4-5 rzucie zameldował się mój największy do tej pory okoń (żaden potwór, jakieś 2-3 mm zabrakło do 32 cz,  ale w końcu 3 z przodu :)). Przynęta prowadzona spokojnymi skokami wzdłuż brzegu. Później jeszcze kilka takich +- 20 cm i do domu. W sumie nad wodą 30 minut.

20200801_131321.thumb.jpg.55a80516fe12bdc0409960bdab0c4fda.jpg

awaruna.thumb.jpg.661214e11ae0a93a6571df39e747b458.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach