Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? Kwiecień 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wczoraj pojechałem z kolegą na naszą małą rzeczke Huczwe ale to co ujrzeliśmy zaskoczyło nas totalnie.....mały metalowy most po którym przechodzi się na drugi brzeg, z którego zazwyczaj do lustra wody jakieś 4 m, został zatopiony tylko barierki widać........pobliskie łąki stały się niczym mazurskie jeziora;( potrzeba przynajmniej 2 tygodnie, przy sprzyjającej pogodzie, aby spróbować coś połowić:( a stawy jeszcze pokryte lodem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpocząłem sezon na Wlkp. jeziorach. Próbowałem szczęścia paproszkami. Niestety woda podniesiona o 40 cm. Ciężkie dojście do jeziora. Jeden na 4 pomosty nie zatopiony. Piękna pogoda zrekompensowała brak brań. W tle odgłosy tarła szczupaków. Do maja nie zdążą - mam nadzieje, że wędkarze wezmą to pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Piękna pogoda zrekompensowała brak brań. W tle odgłosy tarła szczupaków. Do maja nie zdążą - mam nadzieje, że wędkarze wezmą to pod uwagę :)

na pewno, będą zakładać kotwice bezzadziorowe i fluorokarbon zamiast strun gitarowych na żywce ;)

ja rozpocząłem w sobotę sezon jeziorowy, 14 jazi i 5 wzdręg, ale rozmiarowo bez rekordów (na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na kanale warta,3 godzinki,3 okonki 7cm,jeszcze z ikrą,co bardzo mnie zdziwiło,coś większego mi poszło.Niedziela powtórka ,tym razem kanał ciepły,czas od 6 do 11,wynik 27 okoni ,jeden 24 cm,3 szt 19-20 cm,reszta od 10do 17cm.Trafił się jeden bass 10-12cm.

Pozdrowienia dla Ziuta,fajnie się z Tobą łowiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktważny, Nie jest to kawa z mlekiem ani mineralna z butelki ale wędkować sie da.Nurt troche za szybki.

Wędkować sie da nawet jak wody nie ma :)

Natomiast odcinek który wczoraj odwiedziałem niestety w zupełności sie nie nadawał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Wilgę, tym razem ze spławiczkiem przyniósł kolejne rybki. Łowiłem na białe, czerwone oraz chleb, wszystkie przynęty skuteczne ze wskazaniem na czerwonego. Złowiłem 12 kleni, 2 płocie oraz jazia, niestety wielkościowo bez szału, największy klenik 31cm. Pozatym jakas większa ryba poszła mi z przyponem zaraz po zacięciu.

20130416142835.jpg

20130416160349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu można posiedzieć nad wodą bez kurtki.

W szalonym tempie uaktywnia się nasza zmora, czyli komary.

e38bf29b56d85904med.jpg

583509b8b8fea78cmed.jpg

Po ostatnich dwóch porażkach w końcu przełamałem złą passę.

Zaczęło się delikatnie. Kilka trąceń, to oznaka, że ryby już zdecydowanie żerują.

Na początek trafia się kleń -40.

45e5eda46ecfad47med.jpg

Postanowiłem, że obłowię dokładnie tylko trzy miejscówki.

Niewiele czasu, to mniej chodzenia a dokładniejsze obławianie stanowisk.

W drugim stanowisku niewiele się działo.

Ostatnią godzinę zostawiłem na sprawdzone miejsce.

Po zepsutym braniu, drugie już bezbłędnie zacięte.

Kleń +40.

33e194867ac7a54emed.jpg

Miejsce obiecujące, to się nie ruszam i czekam na kolejne branie i...

kleń ++40.

48592345d4761862med.jpg

Po dwudziestej mam czwarte konkretne branie. Zdecydowane zacięcie i hamulec zaczął pojękiwać.

Tu już przydał się podbierak. Kleń w silnym nurcie (woda w stanach wysokich) daje popalić,

ale kijek już sprawdzony i dobrze trzyma rybę.

Ryba jest jeszcze większa od pozostałych takie +++40

Metoda - ds

66bc5953387b2e24med.jpg

dfc82108b939ff53med.jpg

Miały być dzisiaj byczki, ale kolega z forum chyba zrozumie :smile:

DAWID do karpi już się dobiera? Co to się porobiło :smile:

Pagori, połapałeś już jakiegoś medalowego klenia?

Gratulacje dla łowiących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty @jaceen napisz na co skusiły się kleniki ,ale pewnie standardowo na chleb łowisz :wink: U mnie nadal nic ,na jeziorach jest jeszcze lód ,lecz ja już nie ryzykuję , na rzece byłem w sobotę i niedzielę ze spiningiem ,ale ryb nadal nie ma , woda mętna i podwyższony stan , spływa to wszystko z pól i łąk więc nic nie widać , ale u mnie zawsze ryby dopiero pokazują się w połowie kwietnia lub na początku maja :sad: wiadomo ''Suwalszczyzna'' :roll: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, narazie wisła nie jest dostępna w najlepszych miejscach , płynie dość szybko no i lekko trącona, większośc ryb wydłubuje z pod nawisów przy brzegach.Konkretnej sztuki jeszcze nie złapałem narazie same w wiślanym rozmiarze king size czyli 44-47 cm i mniejsze.U ciebie widze rybki dopisują :wink:

W zeszłym sezonie dla odmiany rzuciłem na grunt , załozyłem na hak serce drobiowe.Udało mi sie zaciąć klenisko przegigantyczne początkowo myślałem że amur , niestety pod nogami przerwał przypon i zwiał :evil: - był spory i przeriośnięty , takiego jeszcze nie miałem na kiju choć już widziałem wygrzewające się w słoneczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co skusiły się kleniki ,ale pewnie standardowo na chleb łowisz

Standardowo :smile:

woda mętna i podwyższony stan

Próbuj jak pagori pisze,

wydłubuje z pod nawisów przy brzegach
To jest bardzo cenna podpowiedź.

Komarom się nie dam a dzisiejsze trzy godziny zaowocowały kilkoma braniami.

a397c0589ff33dc7med.jpg

578cc1e71e7c26fcmed.jpg

i miejsce w którym miałem najwięcej brań

ac92bf9fb46d8402med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.