Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

OJ :!: pewniak z moich wiadomośći wiem że połów SUMA na Odrze odbywa się od dolnego odcinka do górnego z takim samym powodzeniem, Odra jest bogata jeśli chodzi o tą rybę, no ale w tym sęk jak wyciągnąć tą która ci się marzy, z moich doświadczeń proponuję ci obserwację danego odcinka, a jest to przeważnie przy połowie innej ryby, i jeżeli już zauważysz jegomościa w którym miejscu żeruje no to trzeba dać mu pod pysk o ile to możliwe odpowiednią przynęte, no a reszta to już umiejętności, sprzęt, ITP. życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj andi ,to szerokie pole do popisu dajesz Pewniakowi ,a on potrzebuje konkret z dokładnością 3m he he he ,moja rada na Odrzaniskiego suma to szukać głębokich dołów na zakolach ale nietylko bo choć nie łatwo tą rybke wykryć w rzece Odrze to częste obserwacje wody przynoszą pozytywne wyniki,napewno nie jest to ryba dla leniwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam jakie znacie ciekawe łowiska w okolicach Wrocławia ???

Ja narazie poznalem i wiem o istnieniu :

:arrow: Mietków oczywiscie

:arrow: Zajączków - staw a nawet 2 głęboki, dużo glonów

:arrow: Wały - też 2 stawy przy Elektrowni z czego jeden sie do niczego chyba juz nie nadaje moze conajwyzej lin jakis tam siedzi , a drugi jest połączony z kąpieliskiem i spuszczaja wode na tyle by wyczyścić kąpielisko co przeszkadza w tarle rybom. Wiec rybostan sie podobno znacznie zmniejsza ale można wciąz złowić ładne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi może to głupio zabrzmi ,ale mojm najlepszym łowiskiem jest ukochana Odra.

Największe zdziwienie po ostatniej wysokiej wodzie to LIPIENI ,gości złapał i biegał po brzegu i się pytał co to za ryba ,ale był ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Proponuje wtarmosic do rzeki prosiaka ,gdzies około 35 kg.ale mosi to byc padlinka tako około tygodniowa :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::roll::lol::lol::lol::lol: Najlepiej do glebokiego dolu na zakrecie rzeki.Na samym poczatku zlezie sie wszystko włącznie z dzikami ktore tez dobrze penetruja glębiny rzek :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::cool::cool:

A tak juz na powaznie to mosi to byc miejscowka ktora jest glebokim dolem,albo takim miejscem gdzie duza ryba bedzie mogla bezpiecznie ukryc.Proponuje okolice Opactwa Cystersow w Lubiążu,wiecej nie powiem :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Generalnie to w centrum nie łowie [dlatego pytałem] więc może niewiele ci pomoge,

a jeśli chodzi o okolice to proponuje od mostu Milenijnego ale prawą strone Odry można wiele miejsc odwiedzić boleniowych, generalnie bolenia w Odrze jest dości sporo

i to wszędzie tylko wędkarze nie umjeją go łapać ,a częste zasiadki na karpia ujawniły

pory żerowania.Dlatego wszelkie jazy ,czy stopnie wodne na Odrze odwiedzaj rano nawet bardzo rano ,a bolenie pokażą i to widowiskowo gdzie żerują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDI ma racje przy kazdym brzegu łapie sie rape,a zwłaszcza w dolnym :lol::lol::lol::lol::cool: Co moge dodac to moj pierwszy bolek został złapany w zbiorniku stałym na żwirowni i bylł to typowy fuks niedoswiadczonego wedkarza ktoremu udało sie zlowic rybe nieokreślonego wyglądu,zadziwiajac szcześliwca pytaniem... :?::?::?::?::?: ,, Co ja do cholery złapałem :?::?::?::?::?::?::?::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Jeszcze do tej pory jak o tym pomysle to rechotam sie w duszy :lol::lol::lol::lol::lol: .A na dodatek juz w domu zawolalem mojego sąsiada ktorego uwazałem za ,,starego wedkarza,,i widziałem jego ostry wyraz twarzy,kamuflujacy zdumienie i to Jego ,,To chyba amur...,, ihihihihih :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

interesują mnie tereny z dala od ludzi , dzikie , zarośniete , trudnodostępne z powalonymi drzewami ... mniam :mrgreen:

możecie pisać na maila miron17_89@o2.pl lub na prywatną wiadomość ---- to nie prawda , że cała Polska musi od razu wiedzieć :smile: -- bez obaw nie zabieram ryb z łowiska , nie zabijam , nie śmiecę , rzadko odwiedzam wodę niestety I LUBIĘ ŁOWIĆ O ŚWICIE - TAAAAK !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscówki

lasowa- koło autostrady

-szczupak

-karp

-lin

-karaś

-okoń

płoć, wzdręga

ślęza rzeka - przed tamą głębsze, za tamą płydsze, dojedziesz samochodem nad wode za lasową koło szczelnicy wojskowej .

ślęza autostrada - most zaraz za mostem głębokie efekty gwarantowane ale zestaw delikatny czysta woda. chyba że szczupak . dzicz

ryby

kleń jak koń

szczupak

wszystko zależy gdzie będziesz łapał

moja rada na ślęze

pojedz z kimś kto cie wysadzi i zostawi blaszka i naprzód

czyli 1 tama

most

tama 2

most autostrada

tama3

most kolejowy

most4

próg wodny w parku na klecinie

i jesteś na pętli tranwajowej klecina

nie ma co opisywać to czeba zobaczyć

a najwarzniejsze każdy odcinek od tamy do tamy ma to coś ,

na pierwszym moście pooglądaj sobie klenie bardzo małe szanse abyś je złapał .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę w ślęzy jest tyle ryby??? Nawet teraz przy takiej niskiej wodzie i zaroślach które zakrywają całą wodę?? Zdaję sobie sprawe że moga tam być niezłe rybki bo w miejscowości z której pochodze płynie podobna rzeka ale jakoś trudno mi sie przekonać do moczenia kija w 3 metrowej rzece kiedy obok mam odre.

Ale mimo wszystko chyba to sprawdze tylko nie wiem czy jest sens w te upalne dni. Dziś przejeżdżałem przez Klecine i wygląda to tak że rzeka ma 0,5 m. szerokości bo reszte zakrywają rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszczcyc,

centralny węzeł wodny to dobre miejsce (a może wrocławski węzeł wodny - nie pamiętam dokładnie nazwy ; w każdym razie to miejsce gdzie Odra się po raz pierwszy rozgałęzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zaznaczyłem że łapanie kończymy w klecinie na progu

od kleciny to jest ściek przecierz ślęza w kozanowie ma kolor zresztą trudno go określić

A lasowa byłeś łapałeś

ślęze można podzielić na odcinki

a powyżej szczelnicy zobaczysz sam opisze ci w dół

od szczelnicy (tama)do mostu można przejść na piechote nie zamaczając ..... są dwa dołki tylko że woda jest czysta ale jak popada to dopiero się zaczyna

od mostu do tamy głębiej i płyciej

od tamy do mostu (autostrada) płytko kleniska

od mostu do tamy głęboko dziury śą miejsca jak jest niska woda nawet do 3 m

i natym odcinku jest wszystko od karpia do szczupaka na różance kończąc

od tamy już do kleciny progu płyciej ale biorą płotki i kleniki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

byłem wczoraj na ślęży od autostrady kawałek w dół. Rzeka rzeciwście niesamowicie dzika i zarośnięta. Bardzo trudny dostęp do wody, wydeptanych tylko kilka głębszych miejsc. Nurt albo bardzo spokojny albo zerowy. No ale są ryby. Skusił się 30 cm szczupaczek a w innym miejscu do blaszki wyskoczył podobnej wielkości kleń ale nie uderzył.

Ogólnie rzeka ciekawa i obiecująca. Moim zdaniem będzie to dobre łowisko szczególnie na wiosne kiedy jest więcej wody a zarośla niższe. Ale mimo wszystko będe raz na jakiś czas pewnie odwiedzał.

Widziałem jednego miejscowego moczykija. Mówi że łowi tu przede wszystkim klenie, a ponoć trafiają się grube sztuki. Poza tym łowią szczupaka ale głownie na żywca.

Moim zdaniem w tak wolno płynącej i zarośniętej rzece złowienie klenia na spining, szczególnie dużego to niezwykle trudne zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć a co sądzicie o rzekach :Widawie i Oławie --które odcinki tych rzek są najatrakcyjniejsze wędkarsko i wizualnie :?::smile::?::smile::?::smile:

Oławka trochę niebezpieczna (takie znam opinie)

Widawa dość rybna i przeźroczysta ale ryby które widziałem były dostosowane rozmiarami do wielkości rzeki...maluchy(może ktoś widział większe)ale rzeka super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Widawce raz mi szczupły szedł za gumką tak to jakiegoś klenia złowiłem.

Miron spróbuj tam :

Kamieńskiego jedziesz w strone Krzyżanowic, jak zaczyna się bruk idzie droga polna w prawo ( tam mozna dojechac do widawy ale ja jak juz to jezdze tam terenowym, choc osobowym bedziesz też blisko) i tam dojedziesz do progu wodnego wiec mysle ze tam mozna coś złowić choć byłem tam raze i bez efektów.

Albo jak przejedziesz bruk dojedziesz do Mostu nad Widawą i tam też mozesz zatrzymać sie zaraz koło mostu.

Idąc w góre od tych miejsc jest w sumie dosyć dziko bo pożniej jest teren poligonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

oławka niewiem co cie tam interesuje wrocław czy okolice

siechnice jest tam zamknięte koryto woda jest puszczona przed starą tamą nowym korytem

brzegi wyłożone kamieniem próg wodny i tak zwane betonowe taki zbornik na tym korycie rzekii tama za tamą wody wodonośne dla wrocławia zakaz łowienia chyba że ma się licencje

stego co wiem wydają mało tam jest busz wszystko naturalne brak ingeręcji człowieka.

dużo ryb w betonowym karp, leszcz, itp. są tam ciekawe miejsca najlepiej przejść się piechotą w góre rzeki.

oławka wrocław nie będe opisywał ujścia do odry bo nigdy tam nic nie złapałem ale jak zwykle jest tam w tym trójkącie port zatoczka sztuczne połączone z odrą blacha i robaczki efekt gwarantowany teraz tego pilnują idzie się dogadać wracając do oławki

park koło działek tam była kiedyś pralnia teraz tam są churtownie albo dalej tam jest szczelnica (tylko orjentacja)czyli park niewiem jak to się nazywa zapomniałem ulicy kierunek książe małe tam wcześniej jest polena wiadukt i lewą stroną dalej do góry droga do parku i na działki mostek tam są ryby ale otym kanaliku nie pisze.

ten park to coś wspaniałego główne koryto płynie końcem parku a przez ten park płyną kanały i takie jakby starożecza wszystko jest połączone woda czysta w jednym z tych starożrzeczy ogrom szczupaka (płytko zarośnięte jesień eldorado blacha)

w tym drugim głębszym szybciej płynie woda kanalik zaczyna się z boku tamy i tama dłówna

ten park to trójkąt na brzegach woda dobrze zarybiany kawałek czyli (od do ujścia)nie darady tego opisać czeba zobaczyć

dalej tą stroną się nie przejdzie w dół rzeki (działki i siatka) czeba się wrócić aż do poleny tam jest droga niedzy budynkami a poleną cały czas do przodu później działki i most

można iść w prawo ciekawe miejsca i tam gdzie niedarady było iść wcześniej jest taka kicha (karp)a teraz w lewo początkowo głęboko później płyciej blaszka i zabawa okonki szczupaki biała ryba rzeka się rosszerza dosyć bardzo jest tam po drugiej stronie kompielisko na niskich łąkach most na niskich łąkach i nie ciekawie aż do tamy mniej więcej na wysokości szpitala na trałguta za tamą głęboko most i za mostem można połowić ja tam zawsze w zimie z pod lodu wały niejest tak zimnio a dosyć głęboko

spacerek koło rzeki od niskich łak w góre rzeki blaszki i naprzód efekt gwarantowany nawet jak niska woda.

chyba opisałem tak z grupsza rzeke sprawcie sami cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.