Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem że ty już mówisz o fontannie na Legnickiej :mrgreen: koło Magnoli
też o tym pomyślałem.. :lol::lol: ale nic nie pisałem bo by było ze sobie żarty z kogoś robie..

kromik zawsze możesz sprawdzić na mapie, na zdjęciu satelitarnym- będziesz wtedy precyzował pytanie i każdy będzie wiedział o co pytasz.. a tak jak napiszesz o gliniankach na legnickiej to każdy robi wielkie oczy i przychodzą pomysły z fontanną przed Magnolią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja myślałem że ty już mówisz o fontannie na Legnickiej :mrgreen: koło Magnoli
też o tym pomyślałem.. :lol::lol: ale nic nie pisałem bo by było ze sobie żarty z kogoś robie..

kromik zawsze możesz sprawdzić na mapie, na zdjęciu satelitarnym- będziesz wtedy precyzował pytanie i każdy będzie wiedział o co pytasz.. a tak jak napiszesz o gliniankach na legnickiej to każdy robi wielkie oczy i przychodzą pomysły z fontanną przed Magnolią..

ok ale w sumie bardziej zależało mi na łowisju w miejscowości Cienin... oczywiście więcej moralizowania niż rzetelnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście więcej moralizowania niż rzetelnych informacji
A czego się spodziewałeś po tak nie rzetelnym pytaniu-informacji jakie podałeś ,podobno jesteś z Wrocka i nie wiesz że Legnicka się kończy na skrzyżowaniu z Ostatnim Groszem ,później jest Lotnicza która się kończy na moście na Ślęży a tam gdzie ty pytałeś jest ul.Kosmonautów ,jeśli nie wiesz jaka jest ulica wystarczy zajrzeć do mapy np.przez LINK

Jest tam opłata ok. 300zł na rok...
I tu też podajesz nie rzetelne info .
3 stawy po prawej stronie za wiaduktem jadąc w stronę Leśnicy przed osiedlem Kosmonautów
Za osiedlem Pilczyce .Czyli widzisz ile nie rzetelnych info podałeś ,a wystarczy 5min. i sprawdzić .
k ale w sumie bardziej zależało mi na łowisju w miejscowości Cienin
Tego nie znam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wracam do wędkowania po 3 latach przerwy ::)))

Witaj kolego..Ja tez odgrzebalem wedki ale po ok 5 latach..

Teraz musze na nowo uczyc sie odry duzo sie pozmienialo...

PS. Możnaby coś w tym wątku popisać, sprawdzałem i naprawde o Wrocławiu jest chyba najmniej na forum...

No rzeczywiscie jest malo ale moze i my zaczniemy niedlugo cos polecac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby coś w tym wątku popisać, sprawdzałem i naprawde o Wrocławiu jest chyba najmniej na forum...
Trochę przesadzasz ,ale fakt nie jest najlepiej ,niemniej robię dopiero dokumentacje opisowo -zdjęciową strony północno-zachodniej Wrocławia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przechodzilem przez w/w park na schodkach siedzieli dwa chlopaczki w wieku tak kolo 14 lat z wedkami, mysle podejde zobacze co oni wogole tam robia...sprawdzaja splawiki czy jaka cholera :D? wiec poszedlem usiadlem na lawce - jednak lowia, ale tu? co tu moze byc? jeden zaklada chleb na haczyk rzuca..moze 5 sekund wyciaga rybe, przypadek mysle..ale nie znow zaklada chleb, rzut, znow ryba !!! i tak co za kazdym razem a rzucal - jesli to mozna nazwac rzytem- jakies 2 metry od nog, grunt jakies 30 cm mial ustawiony...

Teraz pytanie

1. Chyba woda PZW to to nie jest?

2. Mozna tam wogole lowic ?

3. Byl ktos tam wogole albo widzial zeby ktos tam lowil?

Normalnie bylem w szoku- czesto tam bywam ale pierwszy raz to widzialem wogole nie spodziewalem sie zeby tam byla jakas ryba a tu taki numer...kazda ryba miala ponad 20 cm ale niesety nie wiem co to bylo napewno widzialem ploc i chyba krapia...ciekawe czy jakis drapieznik sie tam czai ale sadzac po poglowiu bialorybiu watpie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitałem się już w temacie dla nowych, ale tutaj witam wszystkich Dolnoślązaków powtórnie :wink: i od razu mam pytanie: chodzi o zbiornik przy ul. Maślickiej (tzw. Cegielnię)- czy to jest woda PZW, w której można legalnie łowić? Tabliczek zabraniających nie zauważyłem, spotkałem natomiast tam dwa dni temu kolegę ze spiningiem, który stwierdził, że to tereny Zieleni Miejskiej i połów jest zabroniony. Proszę kolegów z Wrocka o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw. Cegielnię)
Zbiornik tzw "cegielnia" jest przy ul. Głównej i jest to faktycznie woda PZW natomiast przy ul. Maślickiej jest staw który jest własnością gminy Wrocław na którym nie wolno łowić.Więc napisz dokładnie o który zbiornik ci chodzi.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maniek za zainteresowanie, chodziło mi właśnie o zbiornik przy Maślickiej, który omyłkowo wziąłem za cegielnię. Teraz już wszystko jasne! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardzo blisko woda przy ul.Królewieckiej też zresztą na Maślicach i jest to woda PZW.

maniek,

masz jakieś informacje odnosnie wyników na tej wodzie? Jakie ryby sa czy woda warta wogóle uwagi?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co wiem ,nigdy nie widziałem aby ktokolwiek sprzątał nad woda ,a piszą że tyle a tyle worków posprzątali .Kontener faktycznie był na początku ale szybko znikł ,śmietniki [kręgi ] są faktycznie ale zawsze pełne .To taka mała dygresja co do tego linku w poprzednim poście .Co do ryb ,to fakt poprawiło się ,ale nie ma tak dobrze ,zaraz po zarybieniach , jest oblężenie nad wodą i co wpuścili to wyłowili ,oczywiście nie wszystko jakieś resztki zostają ,a wystarczyło by wodę zamknąć na 2 tygodnie ,chyba nikt z głodu by nie umarł.Woda generalnie ciężka do wędkowania ale tak było zawsze jak pamiętam ,co do obsady rybostanu zastanawia mnie co za idiota zarybiał.

1 kg KARP-ia KOI (czerwonego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś informacje odnosnie wyników na tej wodzie? Jakie ryby sa czy woda warta wogóle uwagi?

Ja bywalem tam ostatnio parokrotnie i to co moge stwierdzic to :

Zarybili calkiem niedawno Boleniem, bo trafilem 4 szt tej samej wielkosci ~25cm.

Do tego sporo Leszcza, Karpia, najlepiej lowic go na zwirowni zaraz przy wjezdzie.

Przy trzcinach troche szczupaka, ale niewiele, utrafilem raptem 2 sztuki takie ledwo pod wymiar. Okoni bardzo niewiele, do tego od zawalenia byczka ... po prostu plaga tego zbiornika ...

Przechadzajac sie z polaroidami oczywiscie widzialem pelno drobnicy, ciezko mi stwierdzic co to bylo. Jednak to akwen typowo rekreacyjny, jak wpuszczaja pstraga to jest wysyp ludu, a pozniej to dziadki siedza i mocza splawiki, czasem wyciagna jakas ploc czy inny bialoryb.

Generalnie zbiornik niespecjalny, ale to moja tylko i wylacznie opinia, ktora wyrazam raptem po 3 dniach 4-5 godzinnego lowienia tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajączków - staw a nawet 2 głęboki, dużo glonów

A orietujesz sie jak tam teraz z ryba?

Kiedys jak tam jezdzilem jeszcze z tatą i wujkiem to lowilismy plotki glownie i czasem lin sie zaczepil, byly tez krotkie szczupaczki..z tego co wtedy slyszalem byly i sumy ale czy to prawda...mowie o tym drugim stawie tym bardziej w glebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi o skałke to tak

A kolego mozesz powiedziec - jesli wiesz - jak sie prezentuje bystrzyca od samotworu w kierunku wroclawia? jaka tam jest glebokosc i czy wogole jest warta odwiedzenia?

Jezdze w tygodniu do zakrzyc a po poludniu mam troche czasu zeby skoczyc z wedeczka i porzucac blaszka..jesli cos wiesz to napisz co tam jest ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć tam nie łowiłem ale z tego co pamiętam to bystrzyca z strzegomką hyba tam się łączy łapałem jedynie koło młyna w leśnicy (powyżej na przecikwo bloków mieszkalnych i powiem ze ciekawie nie za głęboko okoni ful sandacz się trafił itp brzeg z kamieni .)

A co do strzegomki to w niej są już ryby widziałem osobiście płocie tak że ryby są a od prawie 30 lat nie było tam ryb od kątów wrocławskich do łączenia z bystrzyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Maniek czyli mam rozumiec ze woda owa nie jest Ci obca??znaczy sie znasz kogos kto probowal?
Bywałem tam na zaproszenie jako "gość"niestety sporadycznie wędkowałem ,ale potwierdzam miejsce bardzo urokliwe ,choć nieduży akwen ,to przez to ze pilnowany ma lub raczej miał [kiedyś] wielki potęcjał rybny ,znałem kilku kumpli co się starali o tą wode ,ale bez skutku ,dodam dla przypomnienia że to ładnych pare latek wstecz ,więc być może jak się ekipa zmienila w Mosirze to dało by rade wydzierżawić.
przejezdzalem w miejscowosci Skalka kolo Bystrzycy.
Od razu powiem nie byłem tam ani razu ,natomiast mam znajomego co tam zagląda ,co cię interesuje?

Byłem tam kilka razy (Bystrzyca w Skałce) wiosną jak pokrzywy jeszcze nie dorastały do głowy. Piękna dzika rzeczka z mnóstwem kleni (niektóre okazałe widac jak się wygrzewają pod powierzchnią wody :), schodząc w dół lewym brzegiem znajdziesz wiele fajnych miejsc, głębokich dołów na zakrętach itp. Klenie są tam niesamowicie ostrożne więc maskuj się jak tylko umiesz i spuszczaj woblerki daleko w dół to może jakiegoś skusisz. Bezwzględnie ubieraj polaroidy i obserwuj. Jak lubisz to spróbuj z delikatną gruntówką z lekką oliwką, którą możesz położyć na dnie. A jak złapiesz ładnego klenia to "daj mu pyska", zrób fotkę i puść go do wody niech pożyje i da się innym złapać. Pozdrawiam i sukcesów życzę na tym odcinku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzis znow spotkalem 2 chlopaczkow (innych) w tym parku przy prusa lowili na sama zylke bez splawika na chlebek...gadalem z nimi jakies 15 minut i sie dowiedzialem co za ryby tam sa gatunek dominujacy karas ( wyciagneli przy mnie 2 sztuki takie kolo 30 cm ) jest tez lin i karpie takie po 4 kg...oczywiscie jest tam zakaz lowienia i opowiadali ze ostatnio holowali karpika takiego wlasnie kolo 4 kg ale ze przyszli lobuzy ze strazy miejskiej w "wydyganiu' puscili zylke i karpik poszedl :D

a i ponoc ktos wpuscil tam sporego suma pozatym drapieznika nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Poszukuję miejscówek w okolicy Wrocławia na wiosnę pod kontem dużych leszczy - metoda spławikowa (tyczka). Szczególnie interesuje mnie odcinek głównej Odry powyżej jazu Opatowice (w przeciwną stronę niż zoo). Wybrałem się tam kiedyś rowerem aby się przyjrzeć i woda całkiem obiecująca. Czy ktoś z kolegów ma doświadczenia związane z tym odcinkiem czy istnieje tam możliwość dojechania samochodem nad samą wodę jeśli tak to którędy. Interesuje mnie jeszcze miejscowość Gajków kiedyś obiło mi się coś o uszy jaka woda tam płynie i co można tam połowić na wiosnę. Dla zainteresowanych mogę podać informacje na temat kanału na Karłowicach oraz na Sępolnie gdyż wędkowałem tam kilkakrotnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Chciałem wskrzesić ten temat, ponieważ również inteesuje mnie łowisko w miejscowości Cienin. Chodzi o to miejsce:

owiskomapa.jpg

cieninowiskoty8.jpg

Może miał ktoś okazje tam łowić i wie jakie sa warunki, do kogo należy ta woda i ile trzeba zapłacić, bo z tego co się oriętuje to nie jest woda PZW.

Osobiście miałem już kiedyś okazje tam łowić ale było to jakieś 10 lat temu.

Za wszystkie nowinki z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam interesuje mnie odra i stawy w okolicy Janówka poznałem już kilka miejscówek o których z opowiadań kolegów po kiju mało kto wie byłem mile zaskoczony rybostanem tych wód :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym sie również dowiedzieć coś na temat stawu przy ulicy królewieckiej we wrocławiu slyszałem że jest tam sporo karpia co możecie o nim powiedzieć i od kiedy można tam wędkować Pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.