Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam w jesienią tamtego roku z żywcem . Złapałem tam 3 szczupaki takie od 40 do 50 cm i 1 takiego 75 cm, jest to dziki staw jest tam ladny karas , ale jesynie na splawik da sie polapac poniewaz jest zarosniete dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie z tamtąd wróciłem.2h ze spinem i zero efektów.Woda jest całkiem sympatyczna.Do okoła otoczona drzewami, dużo starych pomostów i bardzo dobry dojazd.Przejrzystość na jakieś 2-3m, czyli czyściutka.Jest to typowe małe (kila ha)jeziorko karasiowo-szczupakowe.Sporo roślinności podwodnej i trzcin.Rozmawiałem z tubylcami i dowiedziałem się że jest tam praktycznie każda ryba.Niestety dowiedziałem się też że trzeba mieć pozwolenie na wędkowanie.Można wykupić w kole "Piechur" czy jakoś tak.Dla członkow koła cena 40zł dla pozostałych 100zł rocznie.I krzywo patrzą na spiningistów,jeden mówił że można a drugi że nie :roll:

Niestety zapomniałem pstryknąć jakieś fotki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku tam jezdzilem na nocki w nocy na splawik zlapalem ladnego karasia i lina ale to w lecie a jesienia tylko lapalem na zywca. to jest dziki staw wiec tam raczej nie ze spiningiem tylko zywczyk(najlepiej karas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj tam podjechałem na rekonesans,bez wędek oczywiście.Wiedziałem,że jest to łowisko na które trzeba wykupić osobne pozwolenie.I tak jak napisał Gizmoon, trzeba je wykupic w kole "Piechur",ale opłata wynosi 80 zł a nie 100.Przynajmniej tak mi powiedziano gdy do nich dzwoniłem.Jeżeli ktoś jest zainteresowany numerem telefonu do "piechura" to piszcie na prv.

Woda faktycznie wydaje się być ciekawa.Dlatego poważnie zastanawiam się nad wykupieniem pozwolenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie żwirowni (tak mi się wydaje,że to żwirownia) w Rędzinie,a w zasadzie już za rędzinem.Znajduje się ona przy brukowanej drodze po lewej stronie-jak jedziemy w stronę lasku rędzińskiego.Jest to mały zbiornik i nie widać go z drogi,ale może ktoś się orientuje czyja jest to woda.Czy można tam wędkować i ewentualnie na jakie rybki można liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są też główki od ujścia oławki do odry aż do tego rowu przy kampingu ślęzy. Ostatnio tam złapałem bolka i widziałem kilka sztuk jak patrolowało zatoke barek oraz natarczywie biły pod powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym miejscem są starorzecza odry w kotowicach,, Stara odra" oraz od tego sezonu ,,Czarna Łacha". Powalone drzewa, grążele, las, cisza, dużo miejscówek, ale z rybami jest tam średnio. Ryb jest mniej niż kiedyś i żeby je zwabic trzeba nęcić wcześniej. Możemy siąść na miejscówce odwiedzanej przez wszystkich- niestety najcześciej ją poznamy po śmieciach koło ogniska, wtedy mozemy liczyc na to że ryba już będzie w łowisku. Dominująca ryba to leszcz i niestety sumik karłowaty. Lesczyki takie po 20-30 cm. Zdarzają się większe i mniejsze. Zachęcam do przyjeżdżania na tą wode, zdarzasię złowić ładna rybkę, pozatym każda wędka sie przyda do pomocy w odchwaszczaniu byczków z tej pięknej wody :mrgreen: Co do spiningu i drapieżników. Są piekne okonie, polujące pod powierchnia na 20cm ukleje... są ponad metrowe krokodyle... są piękne bolenie... potężne sumy... ale przydałoby sie miec łódkę, echosondę i sporo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda sa tam smoki moj wujek kiedys tam pracowal i takie sandacze i karpie lowil ze szok mowil ze puszczal wszystkie ryby mniejsze jak 70 cm ;) dowiedzialem sie po łebkach ze juz nie kopia zwiru wiec moze jakos to bedzie otwarte lowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna łacha od tego roku jest wodą ogólnodostępną. Wcześniej należała do koła o nazwie...Czarna łacha :grin:

PS.- w poście opisałem starą odrę a czarną łache tylko wspomniałem dlatego że juz mozna na niej łowić normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, no w sumie nie tak dawno temu, można było tam się dogadać z "ochroną" tej firmy i połowić na ichnym terenie. Natomiast z pewnego źródła mam info, że sytuacja się diametralnie zmieniła. Wędkarze, którzy tam się zjawiali mieli niezłe przygody nawet tego typu, że koparka "zaorała" im drogę powrotną, więc cała sytuacja kończyła się telefonem na 997. Oczywiście (z tego co wiem) właściciel dostał po ogonie za ten wybryk, który de facto miał być nauczką dla wędkarzy, jednak droga jest publiczna czy jak ją tam zwą i jej ruszać nie wolno. Tym bardziej, ze jest ona dobrym dojściem do pobliskiej rzeki.

Radzę tam nie zaglądać, mimo iż słyszałam " co to tam nie pływa" to jednak preferuję spokój i ciszę nad wodą bez zbędnych przygód, zwłaszcza jeśli dany zbiornik jest własnością prywatną, a jedynym sposobem żeby tam kija pomoczyć jest "włam" :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ostatnio obok kanału żeglugowego na sepolnie. Woda nadaje się do łowienia, stan w normie tylko straszny syf .

Mam pytanie czy zna ktoś miejscówki na kanale gdzie można się z tyczką rozłożyć. Bo od niedawna dopiero łapię we Wrocławiu. Jak do tej pory jedyne dogodne miejsce to mam przy moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

Nie wytrzymałem i byłem już sprawdzić koło ZOO, stan wygląda na +0.5m, ale niestety zupka straszna płynie, mimo to tłukły bolki, a przy brzegu delikatnie żerował okoń, niestety widoczność w wodzie może na 10cm.

Claymor, właśnie koło ZOO czasem widuję wędkarzy z tyczkami, piękne płocie tam wyciągają od strony niskich łak między główkami. Powiem Ci, że to też mój pierwszy sezon na Odrze we Wrocławiu, ale już sobie kilka ciekawych miejsc znalazłem, trzeba po prostu testować miejscówki:)

Z tym, że ja spinninguję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :) W niedziele mam puchar uklei na kanale na sępolnie wiec na razie tam testowałem miejscówkę . Ale okolice ZOO też chyba warto odwiedzić tyle że tam chyba mocno ciągnie teraz woda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo sie wybiarm na bajkał lub zwirak, czy ktoś mi może powiedzieć jak tam to obecnie wgląda? nie jest pozalewane? można połowić? bede tam dopiero drugi raz czy jest tos z wrocławia lub okolic kto mogłby mi polecic dobre miejscówki i na co sie najelepiej sprawdza połow leszcza w tychze miejscach ? ewentualnie innej ryby, planuje jechac na 5 dni na rybki może coś się złowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Claymur, na sępolnie na żeglugowym w niedzielę są mistrzostwa wroławia przeniesione z karłowic ze względu na wysoki stan wody( dzwoniłem, pytałem się, startuje) na żeglugowym byłem w zeszły weekend z tyczką i niestety była bryndza, nik nic nie łowił, woda jak zupa, dużo kleników przy powierzchni. Co do żeglugowego to najlepiej jest łowić od monopolowej, łatwy dojazd, trochę inne dno niż od strony wału, ale ja siadam najczęściej właśnie od środka, nie chodzą tam ludzie, jest cisza, spokój, niema przechodniów za plecmi itp. Cały kanał nadaje się do łowienia tyczką, miejscówki prawie takie same, czasem jednak jest głębiuej, płycej. Można tyczką połowić na karłowicach jeszcze, na powodziówce, podobno w kamieńcu wrocławskim, na gajkowie na kanale, jeżeli chodzi o odrę we wrocławiu to raczej nie połowimy sobie na główkach, sam od kilku lat szukam miejscówek z dobruym brzegiem, równym nurtem i noirmalnym dnem. Wiele razy próbowałem łowic między gówkami i też trzeba mieć szczęście żeby odpowiednią znależć. Takie miejsca są rzadkie , a wiem bo łażę ze spiningiem na rekonesans. Chyba najlepszym łowiskiem treningowym do łowienia tyczką jest oławka, ja łowię w parku wschodnim, tam nawet można szybkościowe łowienie trenować, dobre sa też miejsca poniżej parku, zwłaszcza koło pałacyku przed NŁ i na trójkącie ale sporo miejscówek nalezy omijać ze względy na dresy, menelstwo,itp Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda we Wrocławiu i okolicach w stanie średnim ,ale najgorsze że przepływ jest bardzo duży ,wodowskaz w Brzegu Dolnym wskazuje na dziś ponad 400m3/s wiec nici z wędkowania na Odrze ,wszelkie dopływy opadły do stanu średniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, mam do Ciebie prośbę, czytam to forum już od dawna, mimo, że zarejestrowałem się całkiem niedawno, więc wiem, że znasz Odrę we Wrocławiu jak mało kto, a dla mnie to jest praktycznie pierwszy sezon na dużej rzece, ale do rzeczy, prosiłbym, abyś dał znać kiedy według Ciebie będzie już odpowiedni stan rzeki, aby wrócić nad nią z kijem, co by były jakieś wyniki:)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.