Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Kiedyś dawny znajomy pokazywał mi zdjęcia złowionych leszczy nocą...i zdębiałem :shock: . Naprawdę dużo i duże sztuki. Mówię o drugim zimowisku przy ul. Micheleta a myślę, że przy Millenijnym mogą być takie same wyniki. A co do nocnych połowów leszczy, to mogę potwierdzić, że wyniki mogą być o wiele lepsze niż w dzień. Ja jeszcze takich leszczy nie widziałem jakie kolesie z pracy (nie mylić w pracy :smile: ) łowili nocą w Oławie powyżej ul. Niskie Łąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, po paru latach odpoczynku powracam do wędkowania. Mam zamiar łowić metodą spławikową ryby spokojnego żeru.

Przeszukując mapę w Google zainteresowały mnie wody na Kozanowie i w Lesie Pilczyckim.

Wody na Kozanowie są na przeciwko zimowiska barek poniżej mostu Milejnijnego.

kozanow.jpg

Wody w Lesie Pilczyckim są na końcu ulicy Nadrzecznej powyżej tamy rędzińskiej.

nadrzeczna.jpg

Czy ktoś zna te wody i może coś o nich napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem niedawno z wędkarzem spotkanym nad wodą.Tak od słowa do słowa rozmowa zeszła na staw w Świniarach.Spotkany "kolega po kiju" tak zachwalał ten stawik,że aż trudno mi uwierzyć w jego rybność.

Dlatego zwracam sie do Was z zapytaniem na temat tego "bajorka"?

Chodzi mi głównie o to,kto jest zarządcą tej wody,czy można tam liczyć na rybę,a jak tak, to na jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten przy torach.
No więc staw należy do osoby prywatnej ,nazwiska nie pamiętam ,ale nie trudno trafić bo dom ma prawie przy stawie .Mam znajomego który mieszka dwa domy dalej ,jak się pytałem to właściciel pozwala tam wędkować ,ale trza się zapytać o pozwolenie. Tu musze uściślić info ze nie byłem u znajomego z 3-4 lata więc mogło się coś w miedzy czasie zmienić .Dlatego proponuje podjechać i się zapytać na miejscu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to jak dam dojechać ewentualnie dojść i czy jest sens wybrać się na te wody, tzn. czy ktoś już na nich łowił i z jakimi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kozanowie jest dojazd do samej wody ,zobacz na mapę ,połowić na spławik też możesz na tej mini przystani przy połączeniu z Odra ,co do lasu Pilczyckiego to jest zakaz wjazdu ,tylko piechotą z 2km ,czy na spławik połowisz ? ,no nie bardzo bo jest uciąg wody ,no może przy policji z główek to można ,czy jest ryba ? no jak na odcinku miejskim ,jest ale trudna do złowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar wybrać się w wekend na starorzecza w Kotowicach.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Jak z dojazdem, czy jest to woda PZW, na jakie rybki można liczyć i jakimi metodami

najlepiej łowić.

Jeśli jest ktoś chętny to chętnie też się umówię na wspólny wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co się orientuję to jest coś takiego jak staw kotowice , który chyba jest w rękach prywatnych , ale jest jeszcze powyżej jez. panieńskie. Próbowałem tam dojechać samochodem przez las od strony stacji PKP Kotowice ale jest ciężko.

Dojazd mniej więcej: z Wrocławia przez Siechnice , potem skręt w lewo na Kotowice w Groblicach dłuższy kawałek trzeba przejechać i znowu skręt w lewo wzdłuż wału przeciwpowodziowego z tej drogi można skręcić w lewo do stawu kotowice lub prosto aż do stacji PKP jechać dalej , przejechać pod torami (wiadukt) i wjechać w las aż do jez. panieńskiego.

To wszystko co wiem na ten czas, jak sprawdzę dokładnie dojazd to jeszcze coś napiszę , a może jest jeszcze inne podejście.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Serdecznie

Starorzecze w Kotowicach , to rewelacyjne miejsce na relax plus połowy rybek .

W najgłebszym miejscu jest tam ok 5 metrów , przy brzegach mase pozwalanych drzew itp .

Idealne miejsce do spiningu .

Z białej ryby , łapałem tam małe i średnie leszcze , mała płoć ,słyszałem o łapanych karpiach i amurach .

Niestety ryby małe .

Co do drapieżników wystepuje tam bardzo duzy okoń , 40 cm to naprawde w tym miejscu czesty połów.

Jast naprawde sporo małego szczupaka, ale bywaja równiez wieksze .

Boleń jest ,a le ciezko go złapać .

Ponadto masa krasnopiurek .

Jedynym minusem łowiska jest plaga byczków.

Miejsce jest piekne i urocze , czysty relaks .

Pozdrawiam

Ps. Woda nalezy do pzw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam czy orientuje sie ktos z was jaka jest sytuacja prawna tego zbiornika ? podobno zwirownia juz tam nie wydobywa zwiru wiec moze bedzie ogolnodostepny ? Z opowiadan wiem ze tam sa straszne smoki w wodzie i miło by było sie tam zasadzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to dalej nie wolno tam łowić jest to teren prywatny firmy która tam urzęduje. Kilka lat temu pracował tam znajomy kolegi w ochronie obiektu i w nocy sobie tam podłapywali rybki okonie takie 0,5 - 1kg to norma. Imho szkoda ,że zbiornik niedostępny dla wszystkich :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wlasciciel czesto stamtąd gonił ludzi i wydzwaniał na policję.Kiedyś dawno , dawno temu ,za każdym razem kiedy tylko tam przejeżdżałem to widziałem na brzegach wielu wędkarzy,ale to było z pięć lat temu.Teraz jadąc koło tego akwenu zawsze zaglądam czy ktoś siedzi , ale niestety nie widać tam nikogo.Jeśli nie wykłusowali stamtąd ryby to jestem pewien że pływa tam wiele ogromnych sztuk i to różnego gatunku. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w centrum nie łowie [dlatego pytałem] więc może niewiele ci pomoge,

a jeśli chodzi o okolice to proponuje od mostu Milenijnego ale prawą strone Odry można wiele miejsc odwiedzić boleniowych, generalnie bolenia w Odrze jest dości sporo

i to wszędzie tylko wędkarze nie umjeją go łapać ,a częste zasiadki na karpia ujawniły

pory żerowania.Dlatego wszelkie jazy ,czy stopnie wodne na Odrze odwiedzaj rano nawet bardzo rano ,a bolenie pokażą i to widowiskowo gdzie żerują

no dokładnie tak, kiedyś o 6 rano nad odrą na trestnie w maju stałem na główce i rzucałem w gotujący sie od boleni basen kastmasterami, gumami, woblerami i NIC :shock: zostałem olany kompletnie przez nację boleni żerującą w tym basenie :mrgreen: może trzeba było założyć dużą (10-12cm) gumę lub wahadłówkę aby zwrócic na siebie uwagę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszczcyc,

centralny węzeł wodny to dobre miejsce (a może wrocławski węzeł wodny - nie pamiętam dokładnie nazwy ; w każdym razie to miejsce gdzie Odra się po raz pierwszy rozgałęzia

Chyba chodzi o wyspę opatowicką i głowki boleniowe( i nie tylko). Mnóstwo bolenia tam jest. Łowisko świetne do nauki, dużo drapieżników w basenach, radzę używać woblerów ale.. troche niebezpieczne aby samemu sie tam wyprawiać, czasem można spotkać menta, dresa albo jakiegoś popaprańca. Sam tam nie jeżdżę a jak juz to z dużym nożem jako straszak. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś o tym kanale? Chcę się tam wybrać z tyczką ale nawet niewiem jak tam jest głębokość i uciąg , a o rybach nawet nie wspominam (oprócz okoni i jazi). Proszę o jakiekolwiek informacje na temat tego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten odcinek odry koło kozanowa to mogę powiedziec że ryba tam jest- zreszta jak na całym odcinku wrocławskim. Kolegi brat tam mieszka i łowi- widziałem zdjęcia ryb złowionych na spławik( nawet karpiki, co mnie dziwi mocno) z gruntu( ładne leszcze) i na spining ( duże byczki na twistera :shock: ). Ja osobiście mam bliżej do podobnych miejsc( opatowice) więc tam nie łowiłem nigdy. Przedzierac się tam z drugiego końca wrocławia... słaby pomysł. Żadne ryby nie są tego warte. Wrocławianie wiedzą o co chodzi :lol:

Mam prośbę apropo kanału na gajkowie, proszę o jakieś informacje na jego temat. Głębokość, miejscówki, itp. Mam zamiar na tyczke tam pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SochaPOL, na kanale w Gajkowie widziałem kilka razy jak się łowi na tyczkę. powiem, że nieźle tam wtedy brało (płoć okoń). czasem mocno potrafi pociągnąć woda. z tego co pamietam to lepsze miejscówki są powyżej mostu, ale głowy nie dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.