Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siema ja ci opisze jak zlapalem przedwczoraj suma 20kg i 1.40 na wisle moze to troche ci pomoze! Po pierwsze pora na sumy jest najlepiej od czerwca do jesieni bez watpienia noc sumy zeruja jak jest ciemno. oczywiscie technika lowienia to gruntowki z dzwoneczkami nie z plumem jest to dla mnie o wiele wygodniejsze na nocne polowy poniewaz nie musisz sie patrzec na pluma caly czas jedynie czekasz na dzwonek. Przyneta to najlepiej zywiec ja zlpalem tego suma na okolo 0,4 - 0,5 kg leszcza jednak dobry jest tez pęk rosówek. Sprzet wiadomo bardzo mocny wedka szczegolnie i zylka najlepiej solidna plecionka oczywiscie tez kolowrotek ze sprawnym hamulcem.

PS: foty suma w konkursie 'no kill' na haczyk pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łowisz na wodach PZW ,to jak ma się twoja wypowiedz do regulaminu

od czerwca
o To mi chodziło na jakiej wodzie łapiesz ,Cytat-punkt ochrona ryb.- sum :

a/ w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 marca do 31 maja

b/ w pozostałych wodach od 1 listopada do 30 czerwca

Albo nie znasz RAPRyb ,albo celowo go łamiesz ,albo prywatna woda.No to jak z tym sumem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec najlepszy okres od 31 czerwca do jesieni:
Po pierwsze pora na sumy jest najlepiej od czerwca do jesieni bez watpienia noc sumy zeruja jak jest ciemno

Pomijając, że czerwiec ma 30 dni :mrgreen: Skąd wiesz, że do jesieni jak dopiero zacząłeś je łowić :?: Pod wpływem fascynacji sumem zaobserwowanym 30 czerwca tego roku (25 kg), co wynika z wcześniejszych postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wyczytales ze mam jakies fasynacje sumem 25 z 30 czerwa lol jak tamtem sum byl zlapany w sierpniu i mial 20 kg nie wiem naprawde gdzie wy wyczytujecie te dziwne informacje mowilem ze w tym okresie najlepiej biora a jesli to jest okres ochronny to wypuszcza sie wtedy ryby i to jest koniec tematu mam nadzieje sory ze mnie nie zrozumieliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka ale najfajniej jak ktoś idzie w zaparte - najpierw napisał, że

Po pierwsze pora na sumy jest najlepiej od czerwca do jesieni

wiadomo, że sumy można łowić od 1 lipca

to się jeszcze wypiera :roll:

nie ważne że łowiłeś w sierpniu człowieku, powiedziałeś, że najlepiej łowić od czerwca, to już jest złamaniem regulaminu... :roll:

Wnioskuję, o wycofanie kandydatury Dawida z konkursu "no kill" i co tam jeszcze potrzeba...

Na dodatek jest bezczelny, i do innych userów (w tym wypadku do Mańka) na pytania odpowiada w sposób:

moja odpowiedz-lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wyczytales ze mam jakies fasynacje sumem 25 z 30 czerwa

Proszę

ja dzisiaj bylem na spining na wisle nic nie zlapalem ale facet kolo mnie zlapal suma ponad 25kg!!!! lapal na zywca na karasia ale sztuka panowie pierwszy raz widzialem taka duza ryba!!!!
data 30.06.
Narazie moja najlepsza ryba to karp ponad 5 kilo ale poprawie swoj rekord poniewaz ucze sie od starszych i bardziej doswiadczonych;-) jak zlapac duzego suma na wisle ostatnia widzielem jak wyciagneli sztuke na 25 kg!!!
data 02.07.

Do sprawdzenia w Twoim archiwum postów.

i to jest koniec tematu mam nadzieje sory ze mnie nie zrozumieliscie

To ty nie zrozumiałeś :roll: , chodzi o te porady dotyczące suma, patrząc na powyższe fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w sumie to ja i tak wypuszczam ryby to jak by mi sie trafil w okresie ochronny tez bym wypuscil wiec chyba to nie jest zlamanie regulaminy przedciez nigdy nie wiesz co zlapiesz!
Dawid jak mniemam jest młodym człowiekiem i młodym wędkarzem i jeśli wypuszcza złowione ryby to tylko chwalić jego poczynania ,ale z tego co pisze wnioskuje że nie jest jeszcze obeznany dokladnie z RAPR i nasze poczynania powinny iści w kierunku uświadomienia jakie poczynania są zgodne z przepisami a jakie nie.Choć kazdy wędkarz ma znać przepisy zanim zacznie wędkować.Tyle narazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć kazdy wędkarz ma znać przepisy zanim zacznie wędkować
taa dokladnie bo to robi sie coraz czestsze..kilka dni temu tez jeden kolega tu na forum chwali sie ze na podrywke nic nie udalo sie zlapac kombinowal z podbierakiem i tez mu nie szło a na koniec stwierdzil ze karte to on ma ale nie oplacona bo juz sierpien i sie nie oplaca :neutral::neutral: no rece opadaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rady nie wiedzialem dokladnie ze nie wolno lapac sumow w czerwcu sory ale i tak je wyouszczam wiec nie zlamalem zadnego punktu w regulaminie. Nie wiem dlaczego ktos napisal zeby wycofac moja kandudature z no kill jesli zlapalem ta rybe zgodnie z przepusami i jak pisze u gory nigdy nie zlamalem przepisow. karte wedkarska posiadam jesli trzeba bedzie podac jej dane do konkursu prosze administratora o prywatna wiadomosc sory za te sprzeczki ja sie nie chcialem klocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid jak mniemam jest młodym człowiekiem i młodym wędkarzem i jeśli wypuszcza złowione ryby to tylko chwalić jego poczynania ,ale z tego co pisze wnioskuje że nie jest jeszcze obeznany dokladnie z RAPR i nasze poczynania powinny iści w kierunku uświadomienia jakie poczynania są zgodne z przepisami a jakie nie.Choć kazdy wędkarz ma znać przepisy zanim zacznie wędkować.Tyle narazie.

Mańku zgadza sie, ale niestety nikt w Polsce tego nie wymaga. Sam przez bodaj 5 lat jak wędkowałem nie mialem pojęcia o okresach i wymiarach ochronnych ryb. Moj egzamin na karte wedkarską wygladał w ten sposob ze poszedlem, rzucilem składkowe pieniadze na stół i powiedzialem "poprosze karte". Takze nie bardzo moge zgodzic sie z poruszeniem jakie zostalo tu wywolane i z sugestiami banowania i dawania ostrzezen. Bo tak samo mozna by traktowac mnie pare lat temu mimo ze nie ja bylem temu winny. Jak dostalem karte mialem moze z 15 lat. Nie mialem pojecia o okresach ochronnych ale NIKT mi nie dał do zrozumienia ze taka wiedza jest bardzo wazna. Takze po prostu dawidzie zapoznaj sie z wymiarami i okresami ochronnymi i bedzie super. A sum ktorego zlowiles i do tego wypusciles - brawo. Ja np mam praktycznie pelna wiedze na temat okresow i wymiarow ochronnych polskich ryb slodkowodnych w lowiskach ogolnodostepnych a o takim sumie moge jedynie sobie pomyslec ze kiedys moze wezmie ;)

Nie wiem dlaczego ktos napisal zeby wycofac moja kandudature z no kill.

wydaje mi sie ze nie masz sie co obawiac a co wiecej masz duza szanse na wysoka lokate - jesli nie zwyciestwo - jesli faktycznie sum byl taki jaki mowisz i masz to udokumentowane :)

karte wedkarska posiadam jesli trzeba bedzie podac jej dane do konkursu prosze administratora o prywatna wiadomosc sory za te sprzeczki ja sie nie chcialem klocic

mysle tez ze nikt nigdy nie bedzie Cie tu pytal o dane osobowe. No chyba ze wygrasz juz jakis konkurs i np. bedzie trzeba gdzies wyslac nagrode ;]

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj powrót do domu z nocki nad jeziorem ... :) efekt to sum 74 cm :) pierwszy w tym roku :wink: ... wziął dokładnie o 23.50 na okonika ... hol trwał coś około 10- 15 minut.. przynęta leżała na szczycie górki 1.1m a schodziła z jednej i drugiej strony gwałtownie na dół do równych 2m .. :) także wypad udany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czytam z zaciekawieniem wypowiedzi na temat sumów.

Przyznam się, że nigdy docelowo nie przymierzałem się do zasiadek sumowych.

Do tej pory złowiłem przypadkiem 2 sumy (malutkie ok 40 - 50 cm, od razu powróciły do wody) na spinning (obrotówka, wobler).

Podczas sierpniowego spinningowania z łodzi w pobliżu Lili wodnych (jezioro) kolega zaciął jakąś rybkę. Jak mówił ciężar na drugim końcu zestawu był prawie jednostajny (żadnych szarpnięć) tylko delikatny odjazd w jednym kierunku. Wędka nieźle ugięta przez jakieś 10 sekund po czym wyciąga z wody cały zestaw a na przyponie wolframowym porcja śluzu. Ryby niestety nie widzieliśmy, dlatego trudno ocenić jej rozmiar. Całe zdarzenie trwało max. 10-15 sek. Do końca nie wiem jaki błąd popełnił, nie zauważyłem żeby poluzował plecionkę, hak również pozostał w swoim pierwotnym kształcie. Niemniej jednak przygoda wzbudziła duże emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.