Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe na moją wypłatę! To za kołowrotek dać 3 stówki to bardzo dużo,,,a więc maniek ten co umieściłem kołowrotek Yorka nie spisze sie com???? Bo narazie mnie nie stać na lepszy w sumie studia itp wiec wiesz student biedny hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

,,tomek1,, mam pytanie do Ciebie co myślisz o przynęcie takiej jak ślimak kręciołek ten co w wodzie żyje na suma. Chodzi mi o to czy go rozdusić że skorópki czy jakiś inny znasz pomysł na zaczepienie ślimaka. Bo słyszałem kilka razy że właśnie na ten rodzaj ślimaka łowią suma czy możecie mi coś powiedzieć na temat tej naturalnie pozyskiwanej przynęcie..Był bym wdzięczny.! :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam jeszcze małe pytanka odnośnie tego tematu:

czy obojętnie jaki rodzaj wątroby???

i czy słyszeliście o zakładaniu trupków morskich ryb < wiecie takich ze sklepu> mają one intensywny zapach to prawda że wabią sumy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba wieprzowa,kupujesz kładziesz na balkon na słonce i jak któryś z twoich domowników mówi ze coś śmierdzi na balkonie to ty zabierasz wątróbkę i jedziesz na suma!!! ja używam tylko takich śmierdzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba wieprzowa,kupujesz kładziesz na balkon na słonce i jak któryś z twoich domowników mówi ze coś śmierdzi na balkonie to ty zabierasz wątróbkę i jedziesz na suma!!! ja używam tylko takich śmierdzących...

I co łowisz jakieś konkretne okazy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jednego suma w swoim zyciu 20 kg i to wtedy jak najmniej na niego liczyłem założylem na zywca około pół kilowego leszcza nie mialem nic małego wieczór był nic nie chciało brać no to go rzuciłem mineła godzina, dzwoneczek zaczął szalać.....

zaciąłem poczułem ogromny opór wiedziałem już że mam suma, spanikowałem troche zabardzo popuściłem hamulec walki zaczął na maksa wybierać żyłke aż sie poplątała....

Owinąłem końcówke żyłki na ręce, usunąłem częśc popłątaną i związałem żyłki , spróbowałem go potem bardziej siłowo i dało rade po jakiś 20 minutach był na brzegu ,

Od tamtej pory nastawiam się na suma czytając te wszelkie wynalazki wątróbki, pijawki, żaby i nic, mam świetne miejsce na wiśle jest wyspa obok niej głebokośc 3 metry i nagle spadek do 10 metrów wydawać by sie mogło że na noc sumy powinny wyjśc z tego dołu na tą 3 metrową dla nich płycizne a tu nic w dzień rzucałem w dół też lipa, no nic może w tym sezonie ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyman ty z lubelskiego widze ten sam rocznik co ja może kiedyś wybierzemy się na suma razem :D

Rocznik ten sam hehe, mi wiek nie przeszkadza jeśli chodzi o ryby mogę posiedzieć i pogadać z młodszym. No jeśli chodzi o sumy to moge sobie pojechać tam do opola bo w poniatowej mam kolegę. Moje gg masz na stronce zagadaj to sie ustawimy na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu łapie okolice Kamienia, Piotrawina i nawet dalej bo teraz mam łodke....... jest piękny dół na przeciwko kamieniołów po drugiej stronei brzego koło takiej wyspy około 10 metrów myśle tam będą sumy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz ze go złapałeś na 4 tamie w tamtym roku, w lecie...hehe,no chyba że tamten sum to nie była twoja robota :lol: A znasz może miejscówki w Basoni czy jak to tam sie zwie?chodzi mi o to czy jest tam coś interesującego..ludzie sie podniecają tą wodą,ja tam nigdy nie byłem,może ty wiesz coś na ten temat,chodzi mi o info co tam jest,tamy,przykosy,jakaś opaska,jaka woda głęboka?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz ze go złapałeś na 4 tamie w tamtym roku, w lecie...hehe,no chyba że tamten sum to nie była twoja robota :lol::mrgreen:

a 4 tama to tam koło tej opaski jeśli tak to też słyszałem tam o paru sumach w tamtym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basonia koło Józefowa chyba!! o trójkącie w Piotrawinie słyszałem,łowiłem,ale teraz to już nie to samo co kiedys-klatka wypłycona,za tamą też bez rewelacji. co do miejscówek poniżej Kamienia też słyszałem,jednak ja nie znam prawie wcale tamtej wody-mam nadzieje poznać w tym roku,bo sumów w tamtym roku tam troche padło!!! ogólnie to mamy rybną wode na naszym odcinku Wisły,tylko sza,żeby nikt nie usłyszał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to mamy rybną wode na naszym odcinku Wisły,tylko sza,żeby nikt nie usłyszał :mrgreen:

tak masz racje szczególnie właśnie sumów jest dużo wydaje mi sie ze dlatego ze rzadko wpadają w sieci ta ale lepiej tego nie rozglaszac bo presja sie zwiekszy jeszcze bardziej hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basonia, podobno fajne miejscówki. Trójkąt?ja bym obstawiał, że to już Kamień, a nie Piotrawin ale nieważne, miejscówki tam były i jeszcze są. 4 tama to ja ją kojarze z Piotrawinem licząc od strony wsi, a nie kamieniołomów i z tego co wiem to żadne sumy tam nie padały ale pewnie mówimy o innych tamach :grin: padały z niej za to ładne leszcze i brzany największa 69 cm ale to dwa lata temu :grin: w tym roku tylko kleń 54 cm 1,5 kg. Jeżeli chodzi o Wisłę po drugiej stronie to nie tylko na przeciwko kamieniołomów ale na całej długości Piotrawina jest fajna woda są głębokie miejsca, poprzerywane tamy, wysoki brzeg i właśnie tamtędy poszedł główny nurt. Co do kłusoli to w Piotrawinie są delikwenci można powiedzieć stali bywalcy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ile dokładnie jest tam kilometrów do ciebie ode mnie, nie orientujesz sie ??

Dyman nie za bardzo się orientuje gdzie jest tomaszów lubelskie, ale jak byś dojechał do poniatowej to już bus do opola bardzo taniuśko a odemnie do kamiena 10 kilimetro do najlepszych miejscówek, ja mam czas zawsze juz wolne od szkoły więc wyprawe możemy szykować :P jak by co..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.