Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiosna wiosną, Madi, ale czas na suma zbliża się nieubłaganie :grin:

Ano zbliża się, więc dobór odpowiedniego sprzętu i inne przygotowania teoretyczne, jak i praktyczne na czasie. Oby się opłaciły i przyniosły niezapomniane przeżycia, a dla reszty użytkowników forum - foto relacje z pięknymi okazami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to ja mam głowę tak pełną, że strach gadać. Praktycznie, to maniek obiecał przywieźć do Lubiąża swoje kije sumowe w celu wypróbowania, więc ten temat też załatwiony, bo uważam, że rady kolegów są bezcenne :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam prośbę do was koledzy umieszczajcie w tym temacie foteczki ze swoimi okazami jak macie jakies bo ujzał bym wasze osigniecia pozdrowienia z tomaszowa i juz niedlugo moze tez sie pochwale swoim sumem ale to jeszcze troche bo sezonu jeszcze nie ma a jak macie fotki z tamtego sezonu umieszczajcie je byłbym wdzieczny pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma aparat w nocy pod ręką. Zaręczam Ci, że taki np. maniek nie jednego sumika złapał, ale chwalić się nie musi, bo to, co złapane, jest tylko jego i nikt mu tego nie odbierze.

PS. Jutro wkleję zdjątko mojego kolegi z metrowym sumikiem wyciągniętym rok temu z Odry. Niby maleństwo, ale czuć je było na kiju, aj czuć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam (jeszcze) mańka osobiście, ale podpada mi on pod człowieka, którego " po czynach poznacie", a nie po zdjęciach. Co oczywiście nie znaczy, ze nie masz szans na te fotki. "Proście, a będzie wam dane", więc proś i czekaj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam widze ze sporo soob tutaj umie lapac sumy ale pewnie zaciekawi was jak to sie robi nad Bugiem.Otoz w moich okolicach ma miejsce rojka jetki w kazdy czerwiec lub lipiec (nie wiadomo kiedy dokladnie trzeba czekac nad woda codziennie do 12-1w nocy jakies 2 tygodnie),ale warto o tym dalej.Kiedy juz jetka leci wyglada to jak ogromna sniezyca wszedzie jest, wszedzie bialo.Kto chce zlapac duzego suma musi wykorzystac ten czas i nalapac jetki.Wedkarze znad buga beda wiedzieli o co chodzi bo po tym czasie jakies 2-3 tygodnie ryby w Bugu nie biora prawie wogole.Gdy juz nalapiemy jetke lepi sie z niej kule wielkosci mandarynki z kotwiczka w srodku.Zestaw to zwyczajna zywcowka splawikowa tylko odpowiednio mocniejsza(tzn duzo duzo mocniejsza :razz: )gdyz jest olbrzymia szansa na suma nawet rekordowego.Ja na jetke lapie dopiero drugi sezon i lapalem tylko sumki do 10kg :razz: .Ktos moze pomyslec ze nie jest zle ale puscilem juz jakies 15 ryb olbrzymich.Dodam ze brania sa intensywna wlasnie w ciagu tych 2-3 tyodni po rojce jetki.Dziennie jest kilka bran suma i to w ciagu calego dnia(nie wiem jak w nocy nie probowalem :mrgreen:) Z moich dotychczasowych doswiadczen wynika ze hol suma musi byc silowy, inaczej sum znajdzie sobie cos co pozwoli mu wygrac.W tym roku znowu polapie na jetke w lipcu moze wreszcie uda sie dobrac do tych wiekszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey mam pytanko wyczytalem tutaj ze łwoicie na wątrobe zakladacie ja na kotwice i do tego kroicie drobniutko wątrobe i wsadzacie ja do koszyka zanetowego zeby podnecic ale mam pytanie czy zaladacie dwie podporki i do tego bąbka czy jakoś inaczej ustawiacie ja i zakaldacie inny sprzęt bo chce wiedziec jak czytaciabrania pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dodam ze brania sa intensywna wlasnie w ciagu tych 2-3 tyodni po rojce jetk
A w czasie rójki nie ma brań ,oczywiście jak jest lipiec [RAPR] ,o jetkach i sumach czytałem i słyszałem z ok.10lat wstecz że skuteczna ,ale u mnie nie ma tak wielkich rójek jętki aby nałapać.Napisz jeszcze jak jętke zakładasz na haczyk ,gaza czy coś podobne.
zaladacie dwie podporki i do tego bąbka czy jakoś inaczej ustawiacie
W tym jednym gatunku nie daje żadnych naprężaczy żyłek ,jest zbyteczne i niebezpieczne ,wystarczy sam wolny bieg lub otwarty kabłąk ,a branie widzę i słyszę na sygnalizatorze elektronicznym ,ściszonym na maxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek a co powiesz o dwoneczkach dobre sa co uwazasz na to a czy mozna jak sie łowi na koszyczek i watrobe na kotwicy załozyc jakis spławik i jakos zrobictak zeby to lezało na dnie juz sietroche szykuje na ten sezon sumowy bo jestem pochloniety juz artykułami itp o sumach i chce jak najlepiej wypasc i szybko go wycholowac bo to tez zalzy czytalem czy poźniej ryba ma szanse przezycia pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek sa 2 sposoby zakladania na haczyk jeden to wlasnie gaza ale ja owijam kulki zwykla nitka.Wedlug mnie lepszy sposob bo drobnica caly czzas podskuboje i moze to tez wabi sumy.Pozatym czesto biora klenie ale na duza kule raczej nie ma szans zaciecia,a na taka juz obskubana czasmi sie zdazalo :mrgreen: .A co do rojki to trwa 2 max 3 wieczory,pierwszy jest najintensywniejszy pozniej juz tylko rsztki leca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wędka 60 - 100 gr sprawdź sie na Wisłę na suma z gruntu czy przesadziłem z masa wyrzutową :?: Dokupiłem do tego jeszcze kołowrotek Dragon magnum heavy i żyłkę karpiówkę 0 ,35 mm :?: Czy to będzie dobry zestaw na lato na sumy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wędka 60 - 100 gr sprawdź sie na Wisłę na suma z gruntu czy przesadziłem z masa wyrzutową

hmm.... :lol: chłopie przesadziłeś?,z taką wedką to raczej możesz ruszać na niedomiarki :wink: Zainwestuj w coś odrobinę mocniejszego np. 160;180g,a żyłkę zastąp mocną plecionką :wink:

jaka wątroba jest najlepsza na suma?

wieprzowa i z gęsi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wędka 60 - 100 gr sprawdź sie na Wisłę na suma z gruntu czy przesadziłem z masa wyrzutową :?: Dokupiłem do tego jeszcze kołowrotek Dragon magnum heavy i żyłkę karpiówkę 0 ,35 mm :?: Czy to będzie dobry zestaw na lato na sumy :?:

Wszystko zalezy od miejsca, jezeli jest sporo zaczepow to raczej potrzebny jest solidniejszy sprzet, a sumy lubia przebywac wlasnie w takich miejscach.Ja raczej polecilbym mocniejszy zestaw w koncu po co zmarnowac okazje urywajac byc moze swoj nowy rekord :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.