Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

co o tym sądzicie, wystarczy na "zagłobe naszych wód"?

mikado catfish 2,7m, cw 300gr, plecionka 0,50 mm berkley 200m??

zazwyczaj sumy łapałem na Bugu koło Wyszkowa, ale bez większych efektów - do 5 kg.

Znacie może dobre miejsca na Wisle koło Wawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dziękujemy to tylko jakieś 400 kilometrów
No to co ,ludziska jeżdżą po 4000KM na ryby :razz::wink: .Kiedyś często siadałem w PKP i do Gryfina pod Szczecinem ,bywało wiele razy że nawet ryby nie "powąchałem"ale warto było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie doby spędzone na sumowej miejscówce dały mi wiele do myślenia ,zwłaszcza ten niedzielny wieczór ,sum pięknie żerował na uklejkach z powierzchni kilka nie wielkich sumów 1-1,5m otoczyło stadko uklejek i wyżerały .Niestety nie udało mi się tego nagrać ,ale następnym razem będę przyszykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mozesz a maniek moze
Maniek też nie może :cry: tyle tylko wie o której godz. ma zwinąć zestawy i kimnąć oko. :mrgreen::wink: ,sumy jak i karpie są przewidywalne i wystarczy raz miejscówkę sprawdzić i wszystko wiesz .Gorzej z takim sandaczem ten zawsze mnie zaskakuje ,nawet kierunek ucieczki zamarkuje niby w lewo a okazuje się że popłynął w prawo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mozesz a maniek moze

Chyba jednak nie może :mrgreen: Nie napisał, że łowił

Dwie doby spędzone na sumowej miejscówce dały mi wiele do myślenia

Na moje oko łowił zupełnie co innego a myślami był między uklejami :mrgreen::lol:

To nie chodzi o to, że nie mogę. Mógłbym zarzucić z myślą "rzucam na sandacza", ale uważam, że to nie fair :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie doby spędzone na sumowej miejscówce dały mi wiele do myślenia ,zwłaszcza ten niedzielny wieczór ,sum pięknie żerował na uklejkach z powierzchni kilka nie wielkich sumów 1-1,5m otoczyło stadko uklejek i wyżerały .Niestety nie udało mi się tego nagrać ,ale następnym razem będę przyszykowany.

co to znaczy ?? kilka sumów????

to już polują stadami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie może

jeśli chodzi o łowienie w Odrze to może, bo okres w Odrze konczy się 31 maja

Maniek też nie może

więc nie łowi w Odrze, albo nie chce łowic, bo mu osobowość nie pozwala!, ale to taka tajemnica zapewne jak cały maniek :grin::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o łowienie w Odrze to może, bo okres w Odrze konczy się 31 maja

:shock:

"- sum :

a/ w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 marca do 31 maja

b/ w pozostałych wodach od 1 listopada do 30 czerwca"

Gdzie Wrocław a gdzie ujście Warty :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ?? kilka sumów????

to już polują stadami????

Sum nie jest "terytorialistą",nawet używa się kwoka ,który naśladuje odgłos żerujących współbratymców ,co elektryzuje do żeru pozostałe osobniki ,tylko stare i największe sztuki żerują samotnie ,jak zresztą inne gatunki np.karpie,ale te stare bardzo rzadko się pokazują na powierzchni. A ja oglądałem tzw "młodzież" .Wymagało to nieco sztuki alpinistycznej,wdrapać się na drzewo ,co w moim wieku i tuszy nie jest już tak łatwo ,szkoda że od razu nie wziąłem aparatu ,bo nie było by wątpliwości ,na drugi raz tak uczynię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie :oops: przypomniał mi się artykuł o hodowli głowacic do rozrodu i scena karmienia wielkich tarlaków przez wpuszczenie kleni do stawu :twisted:

Woda się gotowała, ale nie w tym rzecz. Jeden z kleni schował się gdzieś obok pidła tak, że głowacica nie mogła go dorwać. Zaczęły więc działać zespołowo- obstawiły wszystkie drogi ucieczki i płoszyły klenia z kryjówki aż go dorwały :mrgreen:

A już w temacie kilka żerujących obok siebie sumów to nic dziwnego. Ojciec z wrażenia złamał sobie wędkę w zeszłym roku jak zaczęły mu się tłuc na stanowisku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano sum żeruje stadami i to nie tylko te małe stanąłem w tym roku na przykosie w celu połowu klenia i leszczy a że nie interesują mnie małe sztuki używam pijawek haczyk 3,0 najpierw kleń około 2 kg potem szarpania i spokój trwał około godzinki i się zaczęło w ciągu niespełna 2 godzin 12 odjazdów z tego 7 sumów wyholowanych w przedziale od 10 do 25 kg i jak tu mówić, że nie żerują w stadach może tak jest na wiosnę, bo latem raczej nie zdarza się tka sytuacja.

Oczywiście wszystkie trafiły powrotem do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już niebawem zasiądne i zapoluje na księcia wód..Sumik widzę żeruje nieziemsko teraz zobaczymy jak będzie w sezonie na niego mam nadzieje ze pocholuje cos przynajmniej ze 4 kg hehe.. życze wszystkim doskonałych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta już nawet są brania jak łapią na rosówke przynajmiej tak mówia :evil: ja ostanio znalazłem na głowce nad wisłą takiego ze 25 kilo dokładnie nie wiem nie podnosiłem śmierdzał już zdechły leżał nie wiem co mu się stało, nie moge doczekac sie sezonu chociaz od 6 lipaca do 7 sierpia nie ma mnie w POLSce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy chciałbym sie zapytać was co sadzicie o rozduszonym trupku np płotki, i do tego w koszyku zanetowym zaneta rybna zmieszana z krwią byczą czy to skuteczne na sumosa czy też nie. Proszę o podanie mi innych środków nęconcych w które skład wchodza zanety chyba, że to nie skuteczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i być skuteczne a trupek jak najbardziej ja ostatnio na sandacza siedziałem rozwalałem łby uklejkom i rzucałem w nocy na małym gruncie koło opaski i zamiast sandaczy dwa sumiki weszły.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.