Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Wrzesień 2013


Musol

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie, wasze sumy i sandacze robią niesamowite wrażenie. Wielkie słowa uznania. Ja próbowałem swoich sił w sobotę wieczorem. Zasiadka skończyła się jednym kilku metrowym odjazdem na trupka.

jaceen mam pytanie do Ciebie. Jaka jest mniej więcej głębokość, na której łowisz w nocy te sandacze? Jest to jakaś rynna czy innego typu stanowisko? Wobki pływające czy tonące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wasze sumy i sandacze robią niesamowite wrażenie. Wielkie słowa uznania. Ja próbowałem swoich sił w sobotę wieczorem. Zasiadka skończyła się jednym kilku metrowym odjazdem na trupka.

jaceen mam pytanie do Ciebie. Jaka jest mniej więcej głębokość, na której łowisz w nocy te sandacze? Jest to jakaś rynna czy innego typu stanowisko? Wobki pływające czy tonące?

Płytko, w toni i przy powierzchni. Czasami dociskam wędką, aby wobler schodził głębiej, czyli pukał od czasu do czasu w kamienie. Woblery raczej pływające, schodzące do 1-1½m.

Wielkość 6-10cm, wyraźnie wyczuwalne na kiju, ale nie "zamiatające" wariaty na boki.

Innym razem skuteczne są woblery z minimalną pracą, nawet bez pracy, lub robiące różne wymyki na boki.

Kiedyś nie wziąłem pudełka z takimi i wyjąłem z jednego ster, aby nie trzepał na boki. Dopiero wtedy uderzyły dwa sandacze, no sandaczyki :)

Takie woblery przynosiły czasami lepsze wyniki.

Wszelkiego rodzaju opaski, okolice główek (napływy, zapływ), cofki, przykoski, płytkie blaty.

Ogólnie książkowe miejsca. Tak ja się uczyłem od kolegów z forum i wszelkich publikacji dostępnych w sklepach i Internecie.

Godziny, to już próby i jeszcze raz próby. Może być, że kilka dni ryby stołują o 21-ej, innym razem o 1-szej w nocy. Cierpliwość i systematyczne odwiedzanie miejscówki daje jakieś wyniki.

W Internecie na YouTube są filmy o nocnym łowieniu sandaczy. W bardzo przystępny sposób pokazują wędkarze, gdzie i jak i czym łowić, np. seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacen Ty dosyć że łapiesz fajne ryby to jeszcze dzielisz się bardzo przydatnymi informacjami. Ja z moim kompanem wypraw wędkarskich mamy już takie "powiedzenie"-dotyczące łowisk w których nie dajemy rady przechytrzyć drapieznika "Jacen na pewno by coś tu złapał..." Szacun i Pozdrawiam C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpie ładne, tylko jakim prawem trzymasz 5 karpi w siatce i do tego 2 amury?

Pewnie takim, że to staw prywatny a nie woda PZW ??

Jaceen im bliżej zimy tym większe smoki wyciągasz. Strach pomyśleć co będzie w listopadzie jak te najgrubsze się pojawią :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ukrywam że Jaceen powinien napisać książkę dla nas wędkarzy bo to co wyprawia to aż ciarki przechodzą :) zastanawiam się czy Jaceen nie jest jakimś jasnowidzem że wie gdzie takie ryby można łowić:) nic tylko gratulować i życzyć jeszcze większych okazów:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje.

Dzisiaj 6 sandaczy w 3 godziny 60, 57, 55cm i trzy sztuki 45-47cm.

Mnie się nigdy nie przytrafiło tyle sandaczy i to jeszcze w tak krótkim czasie.

Wczoraj wieczorem miałem trzy brania i trzy spady. Tym razem łowiłem woblerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle jak było "wczoraj" co jak było "we wrześniu"

Tradycyjnie kilka zdjęć z wrześniowego pobytu na mazurkach.

Niestety za bardzo nie ma czego pokazywać ponieważ nasze ulubione jeziorko zostało "ograbione przez rybaków" więc wyniki pomimo wszelkich znanych mi kombinacji nie przynosiły za specjalnych efektów. Żeby było ciekawiej to pierwszy raz w życiu zdarzyło się żebyśmy nałapali więcej leszcze niż płoci/wzdręg a tak było na tym wyjeździe, o okoniach nawet nie wspominam bo łapaliśmy tam często takie po 25-30cm a w tym dwa taki długości środkowego palca który chętnie bym pokazał i podziękował za spustoszenie jakie zrobili ci "rybacy". Kolejną ciekawostką były brania linów których złapaliśmy 12 sztuk - ktoś powie co w tym niezwykłego?? otóż brania były tylko między 11 a 13 popołudniu, wszystkie linki to takie maluchy koło 15cm ale waleczne że szok

Na tym jeziorku normalnym wymiarem leszcze było 40+ i takich łapaliśmy najwięcej... niestety teraz standard to 30- a najczęściej równo 25

2013-09-19-838_zpseead9e36.jpg

Na naszej wyprawie podbieraka użyliśmy tylko raz gdy moja "łowcza Tusia" ciągnęła tego misia, tym egzemplarzem wygrała oczywiście tradycyjny konkurs na największą rybę wyjazdu (kurcze to już trzeci raz wracam na tarczy) ale pomimo smutku który mnie ogarnął jestem też z niej bardzo dumny bo wyholowała go samodzielnie odległościówką z przyponem 0,16mm

maluch szerszy niż wyższy dodam tylko że nie pierwszy z tego jeziora

2013-09-22-852_zps61f16fc0.jpg

Poza tym we wrześniu mniej okazji do wędkowania, więc tylko sporadyczne wypady na stawy hodowlane pobawić się ze spławikiem

09_20131_zps93c6bf14.jpg

09_2013_zps314de1a9.jpg

09_20132_zps2633d8c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie przytrafiło tyle sandaczy i to jeszcze w tak krótkim czasie.

Mi też, mój najlepszy dotąd wynik to 68,66 i 55cm w dwie i pół godziny ale emocje wtedy były fajniejsze bo takie sandacze pod 70cm już fajnie dają po kiju, jednak bez chwili zawahania zamienił bym je na jednego 95cm:) a co do wczoraj to jak wyszedłem z domu i musiałem skrobać szyby w aucie to wiedziałem że nad wodą będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wasze sumy i sandacze robią niesamowite wrażenie. Wielkie słowa uznania. Ja próbowałem swoich sił w sobotę wieczorem. Zasiadka skończyła się jednym kilku metrowym odjazdem na trupka.

jaceen mam pytanie do Ciebie. Jaka jest mniej więcej głębokość, na której łowisz w nocy te sandacze? Jest to jakaś rynna czy innego typu stanowisko? Wobki pływające czy tonące?

Płytko, w toni i przy powierzchni. Czasami dociskam wędką, aby wobler schodził głębiej, czyli pukał od czasu do czasu w kamienie. Woblery raczej pływające, schodzące do 1-1½m.

Dzięki za paczkę informacji. Twoje kolejne posty dowodzą, że sandacze / klenie na spining masz rozpracowane do perfekcji :mrgreen: Gratuluję rekordu i czekam z resztą fanów na +100 :)

Odwiedziłem przejazdem w niedzielę pewne ciekawe miejsce na mojej rzece. Porzucałem trochę na twisterki, ale niestety bez żadnego kontaktu z sandaczem. Łowiłem ok 14:30 - 15:30 i pewnie ta pora jeszcze nie jest za bardzo odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.