Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też widziałem na Topoli jak spławił się jesiotr. Ale nie nastawiam się na tą rybę. Pilce są dla mnie deserem sezonu i zawsze zostawiam sobie je na jesień. Wtedy chowam wszystkie wędki do szafy oprócz spinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich wędkujących na Pilcach!

Mam do Was takie małe pytanie:

Czy na stawie nr 10 można połowić jeszcze jakieś okazy? Jeśli tak to jakie? A jeśli nie to dlaczego?

Z góry dzięki za informacje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorom duze okonie jak konie!

Sam złapałem tam swoj rekordowy okaz 19,7 cm. walczył prawie jak podobnej wielkosci ukleja!!

Niesamowite emocje ;d

a poza tym mozesz połapać krasnopiury na czerwone robaki. tez spore biorą. najwiekszom zlapalem 13 cm :o:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę dobrze płotka dziś brała , trochę połapałem na stawie 1, niestety wszytko co brało było tego samego kalibru, około 18-20cm.

+ malutkie wzdręgi które białemu nie przepuszczają :-).

Jest tego rzeczywiście dość dużo, tak jak pisał jeden z kolegów wcześniej.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczek > słownik ortograficzny :P 19,7 cm to jest duży okoń wg Ciebie :) ? ja w tym roku mam na koncie odpowiednio 42cm, 39,5 i 38cm :) a wracając do tematu Pilc jak z drapieżnikiem dużym teraz ? Przyznam, że nie byłem już miesiąc na Pilcach czekam tylko na nowe wędki i jazda :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, ja podobnie wróciłem z urlopu i od razu rzuciłem sie wczoraj na Pilce :mrgreen: Niestety z moich planów spędzenia nocki nic nie wyszło, przeczuwałem możliwość opadów i zwiałem w ostatniej chwili :wink: Dzisiaj jadę powtórnie może się uda, ale błoto będzie solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmiak dojedziesz spokojnie, tylko trzeba powoli jechać i dziury omijać, żeby nie przywalić podwoziem. Ja tam meganką śmigam to clio też da rade :)Pilczyk byłem wczoraj na cmentarnym bez brania. Łowiłem na spina, z grunta, na spławik i kompletne zero. Są tam ryby jeszcze :lol: ? Napewno tam już szybko się nie wybiore. Droga dojazdowa to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmiak, dasz radę, zwykle nawet po deszczach do 1 da się jechać. Kałuż trochę będzie ale zwykle są pod kontrolą (twarde dno i nie za głębokie). Ja zwykle jeżdzę 'slalomem' :-), w miarę możliwości 1 strona auta w kałuzy druga po suchym.

Mozesz pojechać na 'kamienie' (tak zaczynam nazywać to miejsce bo tam cały plac wysypany kamieniami) ALBO tradycyjnie na drogę między staw 1 a 3a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie połowiłem sobie na Pilcach, wysiadając z samochodu skręciłem poważnie nogę w kolanie i z bólem mósiałem wracać do Lubina (130 km). Planuję się wybrać za 3 tyg. o ile noga pozwoli. Co prawda zarzuciłem wędki z gruntu, ale zero efektów, sama drobnica brała, a po ulewie zwinałęm wędki :sad: . Pozdrawiam Kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, ja też robiłem rekonesans na Cmetarym i na Dzbanowskim, a na Dzbanowskim śmieci i jeszcze raz śmieci, sk.... zostawiają przy wodzie worki ze śmieciami, syf kiła i mogiła, no jak tak można, papierki po lodach, dmuchane zabawki, puszki po piwie. Takie śmiecące kanalje powinny mieć zakaz wstępu na wody. Popaliłem te syfy, posprzątałem, i w nagrodę skręciłem nogę w kolanie.

Jareksm2 wyczułeś pogodę, bo wczoraj pod wieczór lało, że masakra.

Nie wiem jakie Wasze zdanie, ale moje jest takie, że coś z rybami na Pilcach, Cmentarnym i Dzbanowski to cienizna, no zero dużych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieciarze to śmieciarze, dopóki nie dostanie po mordzie albo zaporowego mandatu to się nie oduczy.

Też mam nerwy kiedy odwiedzam swoje stałe miejscówki i zastaję syf.

W miarę możliwości zawsze staram się posprzątać, w końcu sam nie raz jeszcze tam

przyjadę, a i między śmieciami siedział nie będę :evil:

Co do ryb...

Coś jest nie tak z tymi rybami, że nie chcą brać, i nie mówię tu o jednym łowisku.

Mnóstwo osób potwierdza to w wielu miejscach :neutral:

Może teraz trzeba nęcić smażonymi kotletami i chrupkami zmieszanymi z pepsi :idea:

No cóż, tak czy siak wybieram się na 2-3 dni do Pilc. Będzie czas na eksperymenty z różnymi zapachami do zanęt i przynętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzionek spędziłem na Pilcach ze spinem, niestety efekty nie były powalające. Parę kleni ok. 4 szt. max 30cm, więcej okonków w tym takie po 28cm :grin: . Na końcu wyprwy gdy deszcz przestał padać ok. godz. 16.00 do akcji wkroczyły szczupaki. Pierwszy spiął sie przy brzegu, ale nie miał wymiaru. Drugi podobnie przy brzegu - ale on ledwo się zahaczył, po sile walki i błysku w wodzie oceniam go na około 45-50cm. I tylko jeden wylądował na brzegu zresztą najmniejszy :mrgreen: mały pistolecik ok. 30cm, lecz strasznie wygłodzony bo uderzył na obrotówkę nr 4.

A dziś wyprawa na nockę, sprawozdanie dam jutro.

Acha, na stawie nr 4 siedział facet (ze swoim ojcem - straszy Pan oraz dziećmi) już od dwóch dni. Nic by nie było w tym dziwnego, lecz staw ten ma niewiele ponad 70cm głębokości bo jest tak zamulony, a On tymczasem wyciągnął piękną patelnię grubo ponad 50cm oraz niezliczoną ilość płoci. Wielkie graty dla tego Pana za cierpliwość oraz efekty. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostrzeżenie od admina tej strony za używanie wulgarnych słów odnośnie śmiecenia nad wodą. Może szanowny admin sam podsunie pomysł jak nazywać takie kanalje, które zostawiają śmieci nad wodą? No jak można zostawiać worek ze śmieciami przy samej wodzie, porozrzucane papiery, kółka ratunkowe, pudełka po robakach, opakowania po zanętach. Panowie bądźmy solidarni i jeżeli złapiemy takich śmieciarzy to od razu na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, 4 nie jest takim płytkim stawem jak Ci się wydaje. Przy wypływie jest ze dwa metry głębokości, przy wpływie rzeczywiście jest dość płytko i wzdłuż prawego brzegu. Zaraz za wypłyceniem jest z 120 cm wymyte przez nurt, tam trzyma się płotka i mały leszcz. Duży leszcz trafia się sporadycznie. A co do śmieciarzy to należy zwracać uwagę. Ostatnio przy mnie gościu zostawił reklamówkę ze śmieciami, nie sądziłem że ktoś może być tak bezczelny a teraz pluję se w brodę że nie zareagowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, dokładnie tak jak napisałeś, głębia jest na tej fajnej przepływance, a płycizna na początku. Gość siedział właśnie na początku.

Ale muszę się także pochwalić wypadem dzisiejszej nocki. Otóż pobiłem swój rekord szczupaka, który od dziś wynosi 90cm :mrgreen:

Niestety więcej brań poza tym jednym nie miałem. :sad:

A z białą rybą jak zwykle nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pilczyk , nie dziwię się Twojemu oburzeniu na BRUDASÓW I ŚMIECIARZY . Są to ludzie , którzy mają to we krwi ! Zajechałem nad wodę , oczywiście zamiast rozpocząć wędkowanie - to rękawice i do SPRZĄTANIA . Podchodzi wędkarz , który stał obok - starszy gość . Jego słowa " panie jak tak można zostawić po sobie taki śmietnik i teraz pan musi to sprzątać " . Po kilku godzinach gość odjeżdża i co -zostawia po sobie taki SYF jaki ja zastałem po przyjeździe . Jest jedyne wyjście na tych brudasów : spisać nr rej auta , zgłosić odpowiednim jednostkom , dojść gdzie mieszka i zawieść paczuszkę do domu . Powiedzieć : zostawił pan coś nad wodą . Pozdrawiam wszystkich nie śmiecących - a sprzątających . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.